Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kedvesem agyára megyek. Mit...

A kedvesem agyára megyek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval, testi fogyatékos nő vagyok. Annyit jelent, hogy a jobb kezemet nem tudom használni. (Ha a másik kezemmel a jobb kezembe rakok valamit, azt tudom fogni, az alkarommal magamhoz szorítani, és kb vállig felemelni.)

Szóval, a lényeg hogy nincs önbizalmam. Többször vállaltam diákmunkát, de 2-3 nap munka és folyamatos megaláztatás után sírva hazajöttem. Az itthoni teendőket amiket tudok egy kézzel megcsinálok. Főzni nem tudok, csak 1-2 alap dolgot. Van egy párom, több mint egy éve.

Nem tudom, hogy beképzelem-e vagy nem, de azt érzem, szégyell. Sokszor sírva fakadok esténként, hogy elfog hagyni mert nem tudom vezetni a háztartást, a gyerekemet nem fogom tudni segítség nélkül felnevelni, és talán soha nem lesz munkám. Ősszel megyek főiskolára, előre félek mi lesz ott is.

Születésem óta vagyok ilyen. Oviban még nem fogtam fel a dolgokat, de ált. iskolában sokat sirtam mert csúfoltak. Gimiben már nem voltak ilyen gondjaim. Most itt a nyár, és újra egy senkinek érzem magam. Az ismerősök (akik nem tudnak a kezemről) azzal csesztetnek, hogy keressek munkát. Egészséges, diplomás emberek sem találnak, mért pont én találnék?! Egy helyre mehetnék, a teszkóba, de tavaly sem bírtam 3 napnál tovább, hogy a vásárlók előtt aláznak meg.

A kedvesemet azzal piszkálom, mikor lelkileg kivagyok, hogy jobbat érdemel nálam, legyen vége mindennek, keressen egy egészséges nőt magának, mert tudom hogy egyszer elfog hagyni. Szegénynek az agyára megyek, tudom hogy imád, de mégis azt érzem, és a környezetem is ezt sugallja, hogy egy ilyen szerencsétlen semmirekellő nő senkinek nem fog kelleni. Ki akarna egy nőt eltartani, aki a házi munkát sem tudja rendesen elvégezni, és akinek a főzés is kétszer tovább tart, mint egy egészséges embernek? Teljesen el vagyok keseredve, az utóbbi néhány napban úgy alszom e, hogy előtte bőgök, és a kedvesemet akarom elküldeni, hogy keressen magának egy job nőt, mint amilyen én vagyok. :(

19L


2010. jún. 22. 10:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

A nagymamámnak is ugyanez a problémája, csak neki még a jobb lába sem működik rendesen. Ennek legalább 30 éve, és teljes életet tud élni. Ő főz, mos, takarít, mindent el tud végezni. Csak gyakorlat kell hozzá. Ne keseredj el, és ne arra koncentrálj, hogy ezt nem tudod megcsinálni, hanem hogy ezt most meg fogom csinálni. És egyre több ilyen dolog lesz, míg szinte nem találsz majd semmit, amit ne tudnál megcsinálni. Kitartás.


Cafe latte

2010. jún. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem a pároddal van baj, sőt vele semmi gond nincs, nem véletlenül van veled több mint egy éve.

Neked kellene magadban rendet rakni. Amíg ilyen komplexusaid vannak és nem tudod feldolgozni, hogy van egy kis hibád, addig nem fogod tudni elhinni és értékelni, hogy valaki szeret téged.

Ne mondd, hogy egy ilyen hibával nem lehet élni. Szili Katalinnak egy keze hiányzik, mégis micsoda politikai karriert futott be, még az országgyűlés elnöke is volt, tudtommal a gyerekeit is sikerült felnevelnie. Szóval ez nem azon múlik, hogy minden végtagod egészséges-e.

2010. jún. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Persze, tudom hogy a párommal nincs gond. De egyszerűen a szüleimtől is azt hallom, hogy tanuljak, és olyan munkahelyem legyen hogy el tudjam tartani magam, mert senkinek nem fogok kelleni. :(
2010. jún. 22. 11:04
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Hozd ki a lehető legjobbat magadból!

Azt hogy nem tudok főzni, meg stb most felejtsd el! Tudsz,csak akarni kell!

Az önsajnálat fogja elszúrni a kapcsolatotokat, nem más... Ha látni fogja hogy törekedsz, és nem esik le az önbizalmad akárhányszor valami kis kritika ér, akkor semmi gond nem lesz.

2010. jún. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a párod azt "szégyelli",hogy te ennyire szégyelled magad és ennyire ki vagy készülve. Ha ennyit sírsz és ennyire ki vagy készülve akkor menj el pszichológushoz. A gyerekkori sérelmek elcseszhetik az ember felnőtt életét,nem törlődnek ki,és nem igazán lehet feldolgozni.

Én nem ismerek olyat akinek lenne valami testi fogyatékossága,de a tv-ben láttam,hogy él valahol egy nő akinek egy keze sincs. Vagyis van válla és kész,semmi más. Ő gyerekeket nevel,ellátja a háztartást,autót vezet,stb...

Neked "csak" az egyik kezed "rossz". Az is működik ,csak nem teljesen.


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=oV8-ggkBNeE&feature=related


Többet nem keresek neked,ha kíváncsi vagy rá akkor keresel te. Nekik egy kezük sincs.

2010. jún. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Próbáltam már főzni és sütni, mindig azt hajtogatta ő is, és a szüleim is hogy ezt nem így kell, ne úgy csináld mert elrontod. :( Akármit csináltam, sose mondta,hogy örül hogy megpróbáltam, hanem hogy így sose lesz belőlem jó feleség. :S

A szüleim dettó. :( Soha egyiknek sem jutott eszébe, hogy megmutassák pl. hogy működik a mosógép, vagy hogy kell egy pörköltet főzni.

2010. jún. 22. 11:09
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linkeket, mindjárt nézem őket.
2010. jún. 22. 11:10
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj! Csak gyakorlat kell hozzá! Nem teljesen ugyan az, de a mamámnak ráment a cukor a szemére és már csak azt látja ami közvetlen előtte van, az egyik szemére már teljesen vak, öreg, és mégis tavaly februárig (akkor volt 78) megtudott mindent csinálni és egyedül lakott! Most 79, már otthonba van, vagyis most hazahoztunk "nyaralni" és itthon is mindent megcsinál még mindig, úgy hogy nem lát! Gyakorlat kell hozzá és te is mindent megtudsz majd csinálni! A párod meg ne nyaggasd,hogy ugyis elfog hagyni,meg haggyon el egészséges nőért (mellesleg te is egészséges vagy!) mert a végén a sok idegeskedés miatt fog elhagyni! Amíg te nem tudod magad elfogadni, addig más se fog! Ha beszól valaki, egyik füleden ki másikon be! Ne foglalkozz vele, vagy fogd fel poénosan és valami frappánsat válaszolj! Nekem egyik barátnőm tolószékbe került 20 évesen, mégis ugyanugy jár velünk mindenhova és senki nem nézi le,mert aki ilyen dolog miatt lenéz valakit, vagy elhagy, vagy csúfol,az meg se érdemli,hogy ránézz! Fogadd el magad, és mindenki más is elfog! Takaríttani és főzni lehet egy kézzel, sőt a babát is eltudod majd látni, annyi különbséggel, hogy a felemelésbe kell majd kis segítség!
2010. jún. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kellene minden munkát 3 nap alatt feladnod!

Én is volt diákmunkán (egészségesen),de vesztemre egy olyan nőhöz kerültem betanításra aki mindig,minden apróság miatt beszólt meg leégetett mások előtt. Nem volt könnyű,de kitartottam, és kiderült hogy a többiek tök jó fejek és ők sem szeretik azt a csajt. Az elején nehéz, de ha beletanulsz és már tudsz majd egyedül dolgozni,nem fog senki piszkálni.Nem a kezed miatt piszkálnak,hanem mert hagyod hogy ezt csinálják és bebeszéled magadnak,hogy úgyse menne a meló. A barátod meg SZERET! ÚGY AHOGY VAGY!!

s NEM A KEZED MIATT FOG ELHAGYNI,HANEM MERT HISZTIZEL S ELÜLDÖZÖD. Fogadd el magad úgy ahogy vagy! Különben hogy akarnád kivül állóktól h fogadjanak el,míg te sem fogadod el magad, s azt sugallod másoknak h ez nem normális dolog h ilyen vagy s viselkedjenek veled máshogy.

2010. jún. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mit próbáld a balkezedet használni, azt erősíteni, tanúlj meg úgymond balkezesnek lenni. Biztos nem könnyű, de meg lehet tanulni. Kisebbségi érzésed van a végtelenségig, ne űzd el magad mellől azt aki szeret ésmelleted van. Ne butáskodjál már. Van egy kedves ismerősöm, gyerekkori paralizise van, tehát mindkét lábát gép működteti, és szült 20 évvel ezelőtt egy kislányt, férje is volt, csak az sajnos elhunyt. Na ez adjon erőt neked, amit leírtam.
2010. jún. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!