Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez ennyire kivitelezhetetlen...

Ez ennyire kivitelezhetetlen ennyi pénzből? Vagy simán kijön belőle egy jó nyaralás?

Figyelt kérdés

Barátommal két és fél napra mennénk nyaralni a hónap végén. Apámék fizetik a szállás költséget, mert ők majd váltanak minket, ők 4napra mennek le.

Mi barátommal megyünk ugy hogy: 28-án megyünk és 30án jövünk. Balaton a cél.

Fejenként kb 20.000 .-ot vinnénk költöpénznek erre az időre.

Szóval kb napi 6ezret szánunk kajára. Apám szerint az nem elég. Én nem hinném hogy két és fél napra nem elég ennyi pénz.


2010. jún. 20. 17:14
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
elég egy 1000.-es szerintem főleg ha boltba vásárolunk.
2010. jún. 20. 17:25
 12/25 anonim ***** válasza:
82%
Mi párommal tavaly ketten vittünk 30ezret 5napra (a szállás külön ,és vittünk ezt azt kajának de ott is voltunk boltba és kajáltunk is máshol)simán kijöttünk belőle.
2010. jún. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
82%
Hogy ne lenne elég napi 6 ezer kajára? Itthon én egy hét alatt főzök ennyiből. De oké, ha az ember nyaral, akkor nem akar főzni. Akkor is bőven elég 6000 forint kajára. Nem tudom, otthon pl. mit szoktál enni reggelire? Mert ha azt nézzük, veszel belőle 1-2-3 zsemlét egy napra, az pár forint. Vesztek egy vajat, az elég arra a két napra, meg vesztek felvágottat, az is elég végig szerintem. A reggeli meg is van oldva. Ebédre bőven kijön belőle valami főtt étel, pl. egy étteremben egy menü. 1-2 fagyira is futja, meg még estére is valami kajára. Oké, a Balatonon általában minden drágább kicsit, de ez akkor is bőven elég. A többi meg megmarad egyebekre, szerintem ez egyáltalán nem kevés.
2010. jún. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Apukád egy kicsit rosszindulatú. Mégis milye lenne 20 évesen, még csak most indul az életbe! Ha meg annyi idős lesz, mint apukád most, addigra lehet, hogy sokkal többre viszi, akkor majd lehet irigykedni. Szerintem csak azért mondja, mert a veled kavar, és úgy érzi, hogy az ő lányának nem elég jó.
2010. jún. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat.

Szerintem is bőven kijövünk belőle.

2010. jún. 20. 17:27
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, ennyiből étteremben is ehettek, még mindig marad pénzetek.
2010. jún. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, közben érkezett a kommented. Tipikus szülői hozzáállás kezd lenni az apukád viselkedése. 20 évesen miért ne tanulna, ha megvan a lehetősége rá. Olyan könnyen dobálóznak a szülők azzal, hogy dolgozni kellene, mintha tele lenne jobbnál jobb munkahelyekkel ez az ország. Nincs is munkanélküliség.

Nálunk a nagylányom volt barátjának az apukája tette szóvá, hogy érettségi után miért akar még tanulni a lányom. Sima gimis érettségi, szakma nélkül. Az öreg érvelt azzal (tényleg idős volt, közel a 80-hoz), hogy bárhol el tud helyezkedni az érettségijével, különben sem kellene sokáig dolgoznia, mert ő unokázni szeretne, tehát a lányom mielőbb szüljön unokákat, és vegye le a háztartás gondjait az öreg válláról. Ketten éltek együtt: apa-fia. Aztán a lányom rájött, hogy ő nem ilyen jövőt képzelt magának, nem akar eltartott feleség lenni, szakítottak. Én akkor sajnáltam a fiút, mert míg az apukája él, nem fog társat találni. Az apja mindenkiben a tökéletes háziasszonyt kereste, ha talált hibát, ő próbálta meg átnevelni, megnevelni a lányt. Különben sem kell egy nőnek se szakma, se diploma. Nevelje a gyerekeket, vezesse a háztartást, hogy a férje válláról minden terhet levegyen.

Na ez sem piskóta! És hány ilyen apa és anya van?!

2010. jún. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Különben kíváncsi lennék, hogy apukád tisztában van-e vele, hogy amit ő naponta eszik reggel, az mennyibe kerül vajon. Én pl. nem is lennék képes ezer forintból reggelizni. Mi a fenét lehet reggelire egy ezresért enni? Meg ha egyáltalán nem főznék, akkor sem költenék el napi hatezret kajára. Eleve szerintem az emberek általában nem költenek el két és fél nap alatt húszezret, ha nem vásárolnak semmi értékeset. Gondolom ti nem sopingolni mentek. Akkor nem is értem, mi a gondja.
2010. jún. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Pl én minden nap étterembe kajálok igaz Szolnokon de igy is max ezerből kijön az ebédem. Reggel kávé meg egy szendvics meg kb 500 vacsora ugyan ennyi kb. Szóval max 2000 per nap de van hogy egy ezres ha pl menüt eszek. És mind a három étkezés vagy büfében étterembe vagy mekiben van tehát nem főzök.
2010. jún. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Az az igazság hogy apám az utóbbi időben nagyon sznobnak hiszi magát, és én ugy vettem észre hogy aki nem ilyen azt lenézi. A barátomat folyamatosan piszkálja, nekem mondja el, hogy mit gondol róla, de előtte adja a play pofát. Gusztustalan.

A barátom 20éves, és van egy szakmája. Megbukott 11.ben és évet ismételt mostmeg szegényt megrántották angolból. Ugyebár most akarja megszerezni az érettségit azér tanul.

De apám folyton mondja rá, hogy vesztes meg élősködik a szülei nyakán, és a szakmájához sem ért.

Ehhez még nekem sincs közöm! Neki meg pláne nincs! Én nekem igy jó pasi, igy szeretem, de folyton piszkálja, már minden nap elmondja ezeket.

2010. jún. 20. 17:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!