Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az megérthető, ha a családom...

Az megérthető, ha a családom azért megaláz, mert nem tudok annyira főzni? 19L

Figyelt kérdés

Nagyanyám és anyám.

Egyszerű ételt tudok készíteni, mint a sultszalonna sulthagymaval, sült krumpli.

És szeretnék több mindent tudni "magamtól". Erre ők valamelyik nap a fél családot maguk mellé állítva elkezdték pedzgetni azt hogy én nem tudok főzni, egy nőnek kötelessége, stb. El is véve a kedvemet. A másik, ahhoz hogy én sokáig megtudjak maradni a konyhában tisztaság és rend kellene. De nincs mert több éves ételhulladék, oda nem való tárgy, kukába való van. Nagyanyámnál is. Mert ügye ez is tradíció. Amiről tudom hogy kukában a helye azt kidobalom, de nem sokáig van látszata.


2018. aug. 8. 11:56
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
90%

"Az emberek többsége konzervből meg porból főz, én ezt nem nevezem igazi főzni tudásnak. Én nem állítom, hogy tudok főzni, de a bolognait paradicsomból csinálom, nem parikonzervből, nem Knorr porból."


Na igen, ez is jó meglátás!

2018. aug. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
28%
Nem szép dolog amit csinálnak! De minden rosszindulat nélkül írom, hogy próbáld meg lenyelni a békát és tanulni tőlük, mert nekem fiatalon meghalt édesanyám és nagymamám is és megküszködtem a bonyolultabb fogások elkészítésével! Nem jó olyan jó tanár az internet, mint amilyennek elsőnek tűnik!
2018. aug. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim válasza:
97%

Egyáltalán nem normális szerintem, mert ezzel csak elveszik a kedvedet a főzéstől. Az hogy a konyha undorító, az már csak a hab a tortán. Ilyenben ki kísérletezgetne szívesen...?

Bőven ráérsz megtanulni később is, nem maradtál le még semmiről. Persze, ha van olyan recept, amit szívesen megtanulnál anyudtól vagy mamádtól, azt lesd el. De a többit egyedül is meg tudod oldani, főleg így hogy érdekel is :)

Nem gondolom amúgy, hogy egy nőnek kötelessége lenne főzni a párjára. Szerintem az a normális, ha mindketten tudnak valamennyire főzni, és egyik sem várja el a másiktól, hogy elérakja a kaját... Miért van az még mindig sokak fejében, hogy kizárólag a nő feladata a főzés illetve a többi házimunka ?!

2018. aug. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
96%
Nem igazán érthető meg. Már az igénytelenségük sem a konyha tisztaságát illetően), az meg vegképp nem, hogy azzal cikiznek: nem tudsz főzni. Mégis, kinek kellett volna megtanítania, ha nem nekik?
2018. aug. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 WesTu_ válasza:
81%

Engem akkor nevettek ki a szüleim amikor levest próbáltam csinálni úgy hogy ételízesítőt tettem forró vízbe meg tésztát.

De viszont, drága édesanyádnak meg nagymamádnak kéne tanítgatni és formálgatni a kézségeidet a főzésre, mert senkinek sem jön a semmiből, engem is tanítanak pedig én fiú vagyok.

2018. aug. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
4%

Látom főzni itt -szinte- egyik nő sem tud.

De a telefonnyomogatás az biztosan jól megy...

2018. aug. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
95%
A különbség az, hogy férfitől sem várom el, hogy etessen. Sok nőt ismerek, aki nem akar/tud főzni, és egyik sem keres olyan pasit, aki majd főz rá.
2018. aug. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
96%

"Látom főzni itt -szinte- egyik nő sem tud."


Te hányat tanítottál meg?

2018. aug. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
82%
Szégyen, nem szégyen, 23 évesen kezdtem el főzni, mikor elköltöztem otthonról. Addig a rántottán, rántott húson, virslin, mirelit pizzán, tésztán kívül más nem ment. Nem is szerettem, mikor fiatalként anyám maga mellé állított, hogy megtanít főzni. Itt a tanítás módszerével volt a gond! Ezt ne így, ne úgy, majd én megcsinálom...a "tanítás" kimerült a húsok beforgatásában és a konyha rendbetételében. Egy nagyon jó kis könyvből tanultam meg főzni. Anyutól nem szívesen kértem tanácsot, mert mondott is valamit, meg nem is. "Mennyi cukrot/sót/vizet tegyek hozzá?" Erre szerintem nem normális válasz a "Mit tudom én? Valamennyit!" :D
2018. aug. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
88%

#39: "Anyutól nem szívesen kértem tanácsot, mert mondott is valamit, meg nem is. "Mennyi cukrot/sót/vizet tegyek hozzá?" Erre szerintem nem normális válasz a "Mit tudom én? Valamennyit!" :D"


Ó, ez ismerős! :DDD

"Szükség szerint." "Gondolomformán." "Hát, majd látod/érzed."

Pl. két agyonborsozott húsétel után jöttem rá, hogy borsot sokkal kevesebbet szórjak a húsra, mint sót.


Egyébként én nagyjából Horváth Ilona szakácskönyvéből tanultam meg az alapokat, aztán próbálgattam, néha kérdeztem anyut is. Van, ami a mai napig is mindig bizonytalan, jól sikerül-e. Olyan is volt, ami először jól ment, aztán egy-kétszer rosszul sikerült, aztán rájöttem, min múlott a különbség. Azóta stabilan jól sikerül. Van olyan sütemény, amit olyan színvonalon tudok csinálni, hogy jóízűen megesszük, de néhai keresztmamámé sokkal omlósabb volt.

2018. aug. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!