Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az megérthető, ha a családom...

Az megérthető, ha a családom azért megaláz, mert nem tudok annyira főzni? 19L

Figyelt kérdés

Nagyanyám és anyám.

Egyszerű ételt tudok készíteni, mint a sultszalonna sulthagymaval, sült krumpli.

És szeretnék több mindent tudni "magamtól". Erre ők valamelyik nap a fél családot maguk mellé állítva elkezdték pedzgetni azt hogy én nem tudok főzni, egy nőnek kötelessége, stb. El is véve a kedvemet. A másik, ahhoz hogy én sokáig megtudjak maradni a konyhában tisztaság és rend kellene. De nincs mert több éves ételhulladék, oda nem való tárgy, kukába való van. Nagyanyámnál is. Mert ügye ez is tradíció. Amiről tudom hogy kukában a helye azt kidobalom, de nem sokáig van látszata.


2018. aug. 8. 11:56
1 2 3 4 5
 21/48 anonim válasza:
97%

A 20-ast mintha én írtam volna. Anyukám krumplit pucolni sem engedett, mert attól félt, hogy elfaragom. Mosogatni sem, mert esetleg túl sok vizet hasznalok.

Mikor lett saját konyhám, majdnem felgyújtottam, annyit nem tudtam, hogy a forró olajra nem öntünk vizet. Akkor még nem volt internet, vagyis akkortájt kezdett bejönni.

Mára sütök-főzök elég jól, és átadom a lányaimnak. A 10 éves egyedül csinál komplett rántottát, hagymával, szalonnával.

De megértelek, ilyen koszban nekem sem lenne kedvem enni sem.

2018. aug. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
17%
megérthető
2018. aug. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
7%

" mert nem tudok annyira főzni? 19L"


Nem "nem annyira", hanem egyáltalán nem tudsz főzni.

A kosz, meg a kupi az csak szimpla kifogás nálad.

Lássuk be, hogy te egy ragyogóan tiszta konyhában sem tudnál főzni.

Igaz??!

2018. aug. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
97%
#19nek tökéletesen igaza van. Kb ugyanazt fogalmazta meg, amit én #16 alatt, csak rövidebben, frappánsabban.
2018. aug. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
0%

Nyugi! Így is fogsz találni valami balekot aki elvesz majd feleslegül.

Azután esténként társasjátékozhattok.

Azaz elé teszed majd amit "főztél", neki meg majd ki kell találnia, hogy mi akar az lenni.

Az lesz majd a jutalma ha kitalálja, hogy nem kell megennie.

2018. aug. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
84%

"A kosz, meg a kupi az csak szimpla kifogás nálad."


Több éves ételhulladékról írt, olvastad?


"Lássuk be, hogy te egy ragyogóan tiszta konyhában sem tudnál főzni. Igaz??!"


Egyelőre nem, mert nem tanították meg neki, nem hagyták, hogy rutint szerezzen, ráadásul a kedvét is elveszik azzal, ha cikizik őt. Majd megtanulja, semmiről se maradt le. Egyébként is manapság már sokkal több készételt árulnak, mint régen, rendelni is millió helyről lehet, igaziból szükség sincs rá, hogy otthon főzzön az ember, egyre inkább csak hobbi a legtöbb embernek.

2018. aug. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
97%

Francért kell ezt még 2018-ban is ilyen görcsösen kezelni. Ma már csak az nem tud főzni aki olvasni sem, vagy nem is akar csinálni semmit.

Tele a net receptes blogokkal, oldalakkal. Kit érdekel, hogy 19 évesen nem vagy egy háziasszony? Én sem voltam, most meg újabbnál újabb recepteket próbálok ki, a párom pedig imédja a főztöm.

Ne hallgass a károgókra. Aki meg előre megjósolta hogy majd úgysem tusz főzni a "balekod" meg nem tudja megenni a vacsit, az meg gondolom eddig csak plakáton látott nőt, ezért ilyen marha frusztrált :)) Örülne ő ha egy nőnemű csak moslékot is tenne elé.:)) De nem fog, szar ügy.

Nem kell velük foglalkozni, majd megtanulsz főzni ha akarsz.

2018. aug. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
46%

"Örülne ő ha egy nőnemű csak moslékot is tenne elé.:))"


Vagy örülne, ha lenne, aki megegye a főztjét. ;-) (Én úgy képzeltem, hogy nő írta.)

2018. aug. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
82%
Bármelyik is, nagyon szánalmas élete lehet.
2018. aug. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
41%

Figyelj, azért szerintem az sem tud főzni, aki azt mondja, hogy tud. Legalább is jó sok szart ettem én már.


Nézd meg miket ajánlanak, panír, krumplis tészta, zacskós hülyeséget... ne haragudjatok, rám nézhet akármilyen kikerekedett szemekkel akárki, akkor sem fogok panírozni, mert nem eszem meg. Marad a grill, akinek kerek a szeme, az panírozhat magának.


Az emberek többsége konzervből meg porból főz, én ezt nem nevezem igazi főzni tudásnak.

Én nem állítom, hogy tudok főzni, de a bolognait paradicsomból csinálom, nem parikonzervből, nem Knorr porból.


Majd megtanulsz, ha akarsz, vagy nem, ha nem akarsz.

2018. aug. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!