Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az megérthető, ha a családom...

Az megérthető, ha a családom azért megaláz, mert nem tudok annyira főzni? 19L

Figyelt kérdés

Nagyanyám és anyám.

Egyszerű ételt tudok készíteni, mint a sultszalonna sulthagymaval, sült krumpli.

És szeretnék több mindent tudni "magamtól". Erre ők valamelyik nap a fél családot maguk mellé állítva elkezdték pedzgetni azt hogy én nem tudok főzni, egy nőnek kötelessége, stb. El is véve a kedvemet. A másik, ahhoz hogy én sokáig megtudjak maradni a konyhában tisztaság és rend kellene. De nincs mert több éves ételhulladék, oda nem való tárgy, kukába való van. Nagyanyámnál is. Mert ügye ez is tradíció. Amiről tudom hogy kukában a helye azt kidobalom, de nem sokáig van látszata.


2018. aug. 8. 11:56
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
94%
Hm. Nem elfogadható. Mondd nekik, hogy akkor tanítsanak főzni, vagy hagyják rád, de, hogy tanulnád meg, ha nem is csinálhatod? A szemetet meg tüntető jelleggel dobd ki a kukába.
2018. aug. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
89%
Fogd fel humorként és időnként figyelmeztesd őket a kosz és a rendetlenség egészséges mivoltára.
2018. aug. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
39%

"Erre ők valamelyik nap a fél családot maguk mellé állítva elkezdték pedzgetni azt hogy én nem tudok főzni, egy nőnek kötelessége, stb. El is véve a kedvemet. "


Ha ennyi elveszi a kedved, hogy kezdesz akármibe az életben? Ők alapvetően abban a szellemben nevelkedhettek, hogy egy nőnek tudnia kell főzni, kicsit más világ. Na de alapvetően ha külön költözöl egyszer, sült krumplin tervezel majd élni? Semmibe nem tart egy kis tésztát kifőzni, rá valami szósz vagy paprikás krumpli vagy kirántani húsokat egy pörkölt stbstb

2018. aug. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez inkább az ő saruk, mert általában úgy szokott lenni, hogy a fiatal lányt a család idősebb nőtagjai tanítják meg főzni.


Kivéve ha akartak tanítani, csak lusta voltál. Akkor jogos, hogy kicsit neheztelnek ezért (nem az hogy megaláznak!).

Viszont ne érezd magad rosszul emiatt, a főzés nem nagy tudomány, anyám mindig azt mondja, hogy aki tud olvasni, az főzni is tud.

Fejből én sem tudok sok mindent megcsinálni, de szakácskönyvből igen.

Gyakorolj, ha van időd, de gondolom nem szakács akarsz lenni, elavult felfogás szerintem hogy a nőnek kötelessége főzni.

Te meg ha nem tudsz főzni, hát tudsz mást. :-)

2018. aug. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
90%
Abban világban,ahol a nönek kötelessége volt fözni,az anyának meg a nagymamának kötelessége volt azt megtanítani. Jár a szájuk,szard le...
2018. aug. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
81%
Ne alazzanak, az o dolguk lenne (lett volna) megtanitani!
2018. aug. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
#5 abban a világban a nő sokszor volt csicska, akinek betegen is főzni kellett.
2018. aug. 8. 12:13
 8/48 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy az! Sőt, aljasság a részükről.
2018. aug. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
98%
Amíg ők diktálják, hogy milyen feltételek legyenek a konyhában, addig ne is csodálkozzanak rajta, hogy rájuk hagyod az ő kis birodalmukat.
2018. aug. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
32%

Értem a problémádat és nem szép tőlük.


Másrészt téged itt nem aláztak meg.

2018. aug. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!