Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az megérthető, ha a családom...

Az megérthető, ha a családom azért megaláz, mert nem tudok annyira főzni? 19L

Figyelt kérdés

Nagyanyám és anyám.

Egyszerű ételt tudok készíteni, mint a sultszalonna sulthagymaval, sült krumpli.

És szeretnék több mindent tudni "magamtól". Erre ők valamelyik nap a fél családot maguk mellé állítva elkezdték pedzgetni azt hogy én nem tudok főzni, egy nőnek kötelessége, stb. El is véve a kedvemet. A másik, ahhoz hogy én sokáig megtudjak maradni a konyhában tisztaság és rend kellene. De nincs mert több éves ételhulladék, oda nem való tárgy, kukába való van. Nagyanyámnál is. Mert ügye ez is tradíció. Amiről tudom hogy kukában a helye azt kidobalom, de nem sokáig van látszata.


2018. aug. 8. 11:56
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
98%

Elköltözöl otthonról, lesz saját konyhád, ott szép tisztaságot tartasz, és megtanulsz magadtól főzni, kísérletezni. Ott nem lesz, aki leszóljon.

Hidd el, más is így csinálja. :)

2018. aug. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
98%

Nyugodtan mondd meg nekik, hogy ha önállóan fogsz lakni, akkor a te konyhád nem úgy fog kinézni, mint egy hulladéktelep, és akkor ott fogsz is főzni.

Én még enni se szívesen ennék ott, ahol ilyen állapotok vannak, ahol az ebédem készül (mindegy, ki készíti).

2018. aug. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
77%

Nem, a családod szimplán bunkók gyülekezete.


Nálunk is ez volt mostohám részéről - hát, nem véletlenül nem főztem, míg "otthon" éltem.

2018. aug. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
94%

Nem megérthető..Engem soha nem tanított se anyám, se mostohám főzni.

Max. nagy ritkán engedélyezte a "gonosz mostoha", hogy főzzek az Ő eszközeivel..Mikor elköltöztem se lettem profi szakács, de haladok :D

2018. aug. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
44%

Dehogyis, hülyeségeket beszélnek. Egyrészt ma már szerencsére tényleg nem azt a világot éljük, ahol a nőnek a konyhában a helye és kötelessége főzni stb. Másrészt pedig, ha így lenne, akkor nekik pedig valóban kötelességük lett volna megtanítani téged főzni, hiszen ez is a "tradíció" része.


Egyébként nyilván jó, ha az ember megtanul egy-két ételt elkészíteni, de nem mindenkit érdekel, nem mindenkinek fontos annyira és egyáltalán nem így kellene ösztönözni. Engem sem tanított meg senki főzni, mindig csak ki lettem zavarva a konyhából, hogy "útban vagy", szóval nem nagyon volt lehetőségem bármit is eltanulni. Viszont engem is állandóan csesztettek, hogy milyen szégyen, hogy még nem tudok főzni, mi lesz veled, ha majd elköltözöl stb. és eszméletlenül idegesített engem is. Ha valamit esetleg csináltam, akkor is mindig ment a szájhúzogatás, kritizálás, beszólogatás, kioktatás stb., még akkor is, ha jól sikerült. Amíg otthon laktam, addig tényleg nem tudtam főzni, de az egyetem alatt már magamra maradtam és akkor rá voltam kényszerülve. Nem mondom, hogy nem lett volna könnyebb, ha már eleve úgy költözök el, hogy minden megy, de abból sem lett katasztrófa, hogy csak akkor kezdtem el tanulgatni a dolgokat. Nem atomfizikáról van szó, simán meg lehet tanulni olyan szinten, hogy az ember tudjon magának ehető, finom ételt készíteni. Ma már nekem is jobban megy és szoktam főzni magamnak, de még mindig nem szeretem, egyszerűen nem tud érdekelni, nem élvezem stb., szóval amikor tehetem, akkor inkább rendelek magamnak valamit vagy elmegyek enni. Mostanában azon rugóznak, hogy miért nem tudok pl. pörköltet, vadast, töltött paprikát csinálni...soha nem eszek ilyesmit, szóval nem értem, hogy mégis minek kellene megtanulnom, de mindegy. Szóval nem foglalkozz velük és tanuld meg elengedni a füled mellett az ilyen megjegyzéseket, mert az ilyen típusú emberek mindenbe szeretnek belekötni és valószínűleg folytatni is fogják.

2018. aug. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
88%

Ne foglalkozz velük. Nem tudsz főzni, ne főzz. Azt csináld, amiben jó vagy!


Én sem tudok főzni, viszont máshoz értek. Nem kell mindenkinek mindenhez értenie.


Engem az miatt csesztettek, mert takarítónővel takaríttatok. Na most ha én takarítanék, arra hetente rámenne egy napom, viszont egy profi 3 óra alatt megcsinálja. Ha azt csinálom amihez tényleg értek, akkor az az egy nap alatt többet keresek, mint amennyibe a takarítás kerül. Szóval ez nem valami úri hóbort, vagy lustaság, hanem racionális megfontolás, mindenki jobban jár így...

2018. aug. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
77%
Nincs joguk megalázni, de tényleg a sült szalonna, krumpli, lecsó és az ehhez hasonló ételekhez tudás nem kell. Én nem bántani akarlak, mivel én sem tudtam többet annó. Nekem a legfontosabb a tanulás volt, a konyhai tevékenységem kimerült a panírozásban meg a mosogatásban. Anyukámnak se nagyon tetszett a dolog, persze nem bántott miatta, de sokszor mondta, hogy ideje lenne valamit megtanulnom. Apukám meg persze mellém állt. Majd jött a csupa nagybetűs szerelem és kikerekedett szemmel nézett, mikor mondtam, hogy semmit se tudok csinálni! 🤣 Na, az ő kedvéért elkezdtem panírozott húsokat, zacskós krumplit sütni, brassóit, gyrost, rántottát és eljött hamar az idő, hogy összeköltöztünk. Anyukámtól vagy Anyósomtól soha nem kérdeztem semmit, az interneten csupa jó receptet találtam. Onnan néztem a pörkölt meg a krumplisaláta receptjét is :D azóta azt mondja a férjem, hogy én főzök a legjobban és tényleg finom is. Sőt! Van mikor Anyósom vagy Nagymamám kérdez egy-egy dologban. Persze már sok év eltelt azóta, úgyhogy gyakoroltam sokat! De sütit soha nem fogok csinálni, ahhoz nekem nincs türelmem! A férjem és a fiam legnagyobb boldogságára Anyukám zseniális és csodaszép sütiket, tortákat, kalácsokat süt. Én nem ítélem el azokat akik nem szeretnek, nem tudnak vagy akarnak főzni, de ne feledd, ha lenne kedved és nem sikerül mindenki volt egyszer kezdő.
2018. aug. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
37%

Nem azért kell főzni,mert nő vagy. Azért kell, mert gondolom nem sültkrumplin akarsz élni.

Ma már egy férfinak is illene tudni főzni, nem éppen agysebeszet. Én is tudok.


A nő meg nem csicska volt, hanem a férfi nem volt otthon, a nő meg igen. Ezért ő főzött.


Egyébként megértelek, otthon én is utáltam főzni, hála az idősek nek, mert ha egy csepp zsír is került valahová a butoron, már okoskodtak...

2018. aug. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell tudni főzni, ha azt az időt amíg ezt tamulnád jól fekteted be, akkor ehetsz mindennap 5csillagos étteremben...
2018. aug. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
97%

Engem is szekáltak ugyanezzel. Odamentem anyához mikor sütött-főzött és semmit nem engedett segíteni, mert úgysem tudom... Úgy alakult, hogy 18 évesen elköltöztem, hát jó lett volna, ha legalább a hasábot rendesen tudtam volna sütni egyáltalán... Évekkel később lett saját konyhám, minden nap főzök, tartalmas és extra ételeket jellemzően. Körülbelül egy év volt, mire kialakult, hogy sütés-főzés közben rendet is tartsak és a kaja is jó legyen. Ennek ellenére a mai napig ha megyek látogatóba szüleimhez és szeretnék terhet levenni anya válláról, ugyan azt a hülye szöveget nyomja, hogy úgysem tudom. Legutóbb konkrétan zöldséget hámozni nem hagyott, mert majd inkább ő csinálja, ő tudja, hogy hogyan kell normálisan.. szóval még mindig nem jutott el arra a szintre, hogy inkább megmutassa, hogy hogyan kell.

Barátomnál még rosszabb volt a helyzet, elmúlt 30 de most tanítom

2018. aug. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!