Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben megérthető...

Ilyen helyzetben megérthető ha nem akarom többet látni?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremnek van egy szellemi fogyatékos-autista fia.

Múltkor meghívtuk őket ebédre, amikor ránéztem a levesre, hogy készen van-e azt láttam, hogy egy nagy fekália darab úszkál a levesben.

Elég undorító volt, majdnem sírva fakadtam.


Kiderült, hogy a fiú csinálta, mert a kezén ott maradt a "nyom".


2012. okt. 16. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Bazz, éppen teli volt a szám májkrémes kenyérrel.

Ha szellemi fogyatékos akkor nem tehet róla, ezért ne őt hibáztasd. De az unokatestvért megkérheted, hogy legyen szíves felügyelni a gyerekét ha nálatok vannak.

2012. okt. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Jégtánc ***** válasza:
57%
Nem megérthető.Max nem főzöl többet. Egy szellemi fogyatékos gyermekről beszélsz.Szerinted tudja mit csinált?
2012. okt. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
fake
2012. okt. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Belekakilt a levesbe, jól értem?


Én is eléggé pipa lennék - a SZÜLEIRE! Egy gyerekre, főleg egy beteg gyerekre figyelni kell, az egyértelműen a szülők hibája!


Emiatt nem szakítanám meg a kapcsolatot, de azért tudtára adnám a szülőknek hogy ez mekkora taplóság volt részükről.

2012. okt. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én toleráns vagyok de ez azért sok szerintem. :/
2012. okt. 16. 16:49
 6/12 A kérdező kommentje:

"Belekakilt a levesbe, jól értem?"


Nem, hanem a wcből kihalászta és utána a levesbe tette.

2012. okt. 16. 16:50
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

Elhiszem a felháborodásod..

De gondolj bele..milyen élete van az unokatestvérednek..

Ne dobd el magadtól a szerencsétlen rokont..ne főzz többet.

Unokatesód igy is kívül marad a társadalmon, hiszen az ő élete minden perce szellemileg fogyatékos gyerekéről szól.

Ne bántsd meg Te is....

2012. okt. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező, szégyelld magad. Tényleg elég zavarba ejtő lehetett a látvány, de azért az már iszonyat nagy szívtelenségre vall, ha még te is-családtag létedre-kitaszítod őket az életedből. Elég nagy baj az nekik, hogy a társadalom képtelen elfogadni a sérült embereket és örökre periférián maradnak, sosem lesznek befogadva. Erre még a család is hátat fordít nekik. Hát csak gratulálni tudok. Nem kívánom, de ha esetleg a te gyermekednek is hasonló gondjai lesznek, megtudod majd milyen is a magyarok istene...
2012. okt. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos elég megdöbbentő az eset. Sajnos a fiú nem igazán volt tisztában a tettével. Lehet a szüleit is hibáztatni, hogy nem iagazán figyeltek oda rá. De én gyakorlatból tudom, egy pillanat kihagyás és meg van a "baj". Én is egy szellemi fogyatékos kisfiú édesapja vagyok. Mi a múltkor a kissé kinyitott ablak és a szúnyogháló közül szedtük ki. Az ablak nyitása le volt határolva, hogy ne férhessen be! Befért valahogy, a mai napig nem értjük hogyan (3. emeleten)!

Próbáld megfelelő toleranciával kezelni az ilyen helyzeteket. Nekem mindíg az jut eszembe, sajnos nem jó kedvükből művelnek ilyeneket az autisták, és hogy mennyire nehéz életet kaptak (a szüleikkel együtt)!

Ennek tükrében nézve, talán másképp látod ezt a "malőrt",bármennyire is undorító a magunkfajta neurotipikusok számára!

2012. okt. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
A szülők erre mit reagáltak? Egyébként én abszolut megértelek, nem vagy köteles osztozni mások küszködésében. Oké, hogy kiszorulnak a társadalomból, de ez az ő bajuk, nem a kérdezőé. A szellemi fogyatékos meg kb. nem is tud magáról...
2012. okt. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!