Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám ez feldolgozni?

Hogyan tudnám ez feldolgozni?

Figyelt kérdés

8évig voltam együtt a volt férjemmel.2,5éve élünk külön.

1éve váltunk el.Van egy kisfiúnk,aki 3,5éves.


Ennyi idő alatt NEM sikerült kiszeretnem belőle!!

Kicsivel több mint 1éve van együtt a jelenlegi párjával.

Ma iwiwen értesültem arról,hogy babát várnak,már a 13.hétben vannak.

Egész eddig nem tudtam erről!

Ma néztem meg az iwiwen a honlapjukat,és benne egy fotó,aminek a címe 13.hétben,a fotó pedig nem más mint egy ultrahang!!


Nagyon rosszul érintett ez engemet!

Tudom ő már új életet kezdett,de nekem akkor is fáj.

Rossz az a tudat hogy,akit szeretek más nőtől vár gyereket!!


Egész nap csak erre tudok gondolni,és sírógörcsöm is van!

Ráadásul így kellett megtudnom.Ők nem mondtak erről semmit!

Az a baj hogy nagyon szeretem még ezt az embert!


Voltatok már ilyen helyzetben?

Mit tettetek?Hogyan lehet ezt feldolgozni??


2010. jún. 19. 20:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

Hát ha már elváltál tőle 1 éve akkor mégis mit vársz?

Miért váltál el tőle ha szereted? Miért engedted el? Miért nem harcoltál érte? Miért nem mondtad el neki hogy szereted?

2010. jún. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%
Nem a múlton kell siránkozni, hanem élni a jelent, és tervezgetni a jövőt. De utálom az önsajnáltatást.
2010. jún. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Én se szeretem az önsajnáltatást, de aki még nem volt rossz helyzetben, amibe majd beledöglött lelkileg...

Szurkolok, hátha sikerül valahogy helyre állnod, próbálj meg mindenféleképp ismerkedni, szórakozni, elfelejteni a múltat. Nem könnyű, de ha megpróbálod sikerrel járhatsz!

2010. jún. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Igaza van az előttem írónak ha mindig vissza felé mész nem jutsz sehová!
2010. jún. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%
Figyelj,Ti annak idején elrontottátok a házasságotokat (nyilván minden két emberen múlik),Ő meg megtalálta az új párját,új életet kezdett.Innentől kezdve nincs közöd a magánéletéhez.Ha szereted,és szeretted is,előbb kellett volna észbe kapni,és tenni azért,hogy ne így alakuljon.Most már hiába eszed magad,az nem segít.Neki is van külön élete,Neked is.Nem szólhatsz bele az Ő életébe.Nem kötelesek azonnal értesíteni az ilyesmiről,sőt,egyáltalán tájékoztatni róla sem kötelesek.
2010. jún. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Ha folyton nézegeted az iwiw-et, meg "kutatsz"utánna, soha nem lesz jobb, mert mindig rábukkansz majd valamire, ami fáj.

Éppen elég az, hogy a gyereked miatt a kapcsolatot tartanod kell vele.

Igy nem teszed túl magadat rajta soha!

2010. jún. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 2éve mentem szét az akkori párommal és még mindig nem hevertem ki. Eddig csak olyan pasik voltak akik hasonlítottak rá, persze mindel vége lett mert valami "hiányzott". Tudom, hogy ez nem normális, szóval inkább nem is vagyok most senkivel, mert nem akarok már mással kiszúrni az én hibám miatt.
2010. jún. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

Ha külön mentetek, elváltatok, ennek oka volt, nem? Most már muszáj túltenned magadat azon, hogy mit csinál, hogy él a volt férjed. Ha még a házasságotok megromlásakor, különélésetekkor, válásotokkor nem tettél/nem tettetek semmit, hogy a problémáitokat megoldjátok, most már régen késő! Miért nem próbáltad a házasságot megmenteni, ha szeret(t)ed a férjed még akkor, amikor lett volna lehetőség erre?

Most már nincs sajnos.

2010. jún. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Vannak lelki sebek, amelyeket csak az idő gyógyít be. Így van ez bármennyire közhelynek tűnik. Jövő ilyenkor már könnyebb lesz, meglátod. Addig is, talán át tudod vinni volt férjed iránti szeretetedet kislányotokra. Lásd benne őt, szeresd benne őt. A gyermeknek minden szeretet jól jön.

Az érzelmeknek, sajnos, az ésszel nem lehet parancsolni. Olyan nincs, hogy elhatározom szeretem; elhatározom, nem szeretem. Ésszel viszont lehet befolyásolni viselkedésünket. Lehet keresni az utat, amely a lelki nyugalom felé vezet. Tanulj meg relaxálni. Amikor hasonló helyzetben voltam, beiratkoztam autogén tréning tanfolyamra, az itt szerzett tudás segíti a rossz stressz feldolgozását az élet végéig. Vásároltam tens készüléket, amelynek apró áramütései a tarkóra helyezve nyugtató hatásúak. A Vaterán elég olcsón hozzá lehet jutni. Csak italhoz ne folyamodj, mert azzal a sajátodon túl tönkreteszed kislányod életét, ami megbocsáthatatlan bűnöd lenne, mint anyának.

De ennél többet is tehetsz érte: tudnod kell, hogy ő mindazt átéli, amit Te. Az ilyen kicsike gyermek lelkileg nagyon össze van nőve anyjával, és bár azt gondolod talán, hogy kicsi még és nem képes felfogni a helyzetet, de nagyon is felfogja. Neki is hiányérzete van, mert stabil világa, amelyet a Ti kettősötök alkotott, kettétört, és ezzel megrendült biztonságérzete, ebben biztos lehetsz. Gondolataidat róluk, fordítsd felé! Amikor eszedbe jutnak, mondd magadnak: most inkább kislányomra gondolok.

Át fogod vészelni ezt a nehéz időszakot. Mert felelősségteljes és szeretettel teli ember vagy, ez kitűnt soraidból. Kívánom, hogy mielőbb tudj túllépni gyászodon.

2010. jún. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Bocsánat, KISFIAD. Amit elmondtam,a kisfiúkra éppen úgy érvényes. Nagyon érdekelne a gyermek viselkedése. És a Te viselkedésed is, ahogy hozzá viszonyulsz,ahogy bánsz vele.
2010. jún. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!