Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám feldolgozni...

Hogy tudnám feldolgozni közeli barátom öngyilkosságát?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok napirendre térni felette, tudtam hogy bajok vannak, de álmomban sem gondoltam, hogy ekkora nagy. Mindig is annyira taszított ez a téma és most is szinte felfordul a gyomrom, ha rá gondolok. Pedig annyira sajnálom, a szívem megszakad érte. Hogy tudnék ezen túllendülni?
2010. márc. 14. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Az idő segít. Sajnálom. Elmeséled mi történt? Talán segít ha kiírod magadból.
2010. márc. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Az idő minden sebet begyógyit!!Nyugi
2010. márc. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Mitől fordul fel a gyomrod, nem értem. Az öngyilkosság tényétől, vagy a témától, ami miatt öngyilkos lett? És miért lett az? Fiú volt vagy lány? Fiatal volt? Kért segítséget? Ennyiből amit leírtál csak nagy általánosságokat lehet válaszolni. Pld. hogy az idő majd csillapítja a fájdalmakat és ilyeneket. Egyébként részvétem.
2010. márc. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
5%
Tarts vele...
2010. márc. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó,te idióta!Hogy lehet ilyet mondani,neked ha meghalna akár barátod,barátnőd,családtagod te nem lennél ki??

Menjen utána?ásd el magad.


Kérdező:Kitartás,mi az oka,hogy megtette?Tényleg csak idő segít,próbáld magad lefoglalni,azzal amit szeretsz csinálni.Próbálj családdal,barátokkal lenni.

2010. márc. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
utolsó előtti, hogy rohadnál meg.
2010. márc. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Én sem tudok okosabbat mondani, csak a szokásos közhelyet, hogy az idő segít.

Maximálisan átérzem a helyzeted:

Nekem egy közeli barátom 2008 telén felakasztotta magát. Végigzokogtam azt a napot, amikor megtudtam. A következő napokban is csak bőgtem és csak Rá tudtam gondolni.:-(


A mai napig elpityergem magam, ha belegondolok, hogy soha többé nem találkozhatok Vele.

A régi emlékek, bulik nem úgy jelennek meg az agyamban, mint a más barátaimmal eltöltött időkre való visszaemlékezés, hanem társul mellé egy szorongó, nagyon szomorú érzés, hogy Neki már nem lehet mondani, hogy: "Emlékszel...?"


Hú, most is elpityeredtem.:-(


Ja, és amit még szoktam csinálni: a "www.gyertyagyujtas.hu"-n gyújtok Neki gyertyát elég sűrűn. Szerintem nagyon hasznos oldal. Oda csak gyászolók járnak, tehát jó érzés, hogy azonos (vagy legalábbis hasonló) a fájdalmunk...


Mára már (így lassan másfél évvel a tragédia óta) nem jut eszembe a nap minden percében és nem sírom el magam naponta vagy hetente, de szerintem mindig is szívszaggató lesz ez a tudat, hogy nincs többé.

(Csak 29 éves volt):-(


Részvétem Neked!

2010. márc. 15. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm az együttérzést mindenkitől.

Nagyon nehéz még mindig és gondolom az is lesz.

Nagyon fiatal volt a barátnőm, még 30 sem volt, mindene megvolt amire csak vágyhatott, csak a párkapcsolatban volt nagyon szerencsétlen a helyzete, egy nagy szakítás óta egyenesen zuhanni kezdett vele minden, az egész életben rossznak, senkinek, szerencstlennek érezte magát, hiába vígasztaltuk. Tudtam hogy nagy a baj, de valahogy nem gondoltam volna hogy ilyet tesz, valahogy nem rá vall, hogy csak így hirtelen, minden előjel nélkül.

Kérdeztétek miért forog a gyomrom az egésztől? Hát valahogy ahogy ara gondolok, ahogy meghalhatott, a körülményekre a testére stb. olyan gyomorgörcsöm lesz. Nem tőle undorodok, hanem attól a helyzettől. Nem tudom felfogni hogy mi játszódhatott le benne, hogy ilyenre vetemedett. És annyira szeretném hinni, hogy legalább most jó helyen van és boldog és hinném is, de ő nagyon mélyen ateista volt, semmiben sem hitt csak annak ami éppen van, így annyira nehéz. Alig aludtam éjjel, az is a baj hogy egyedül vagyok kis gyerekkel,nem nagyon tudok kivel beszélni sem....Annyira sajnálom....

2010. márc. 15. 06:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!