Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hogy kényszerítsem...

Mit tegyek? Hogy kényszerítsem vagy vegyem rá hogy dolgozzon?

Figyelt kérdés

A párom nem akar elmenni dolgozni, egyáltalán nem keres melót. Nagyon szűkösen élünk az én fizetésemből hárman.

Nem bírom már sokáig ezt a helyzetet.


2010. jún. 13. 00:49
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
90%
Mar irta a kerdezo, hogy 2 eve nem dolgozik. A szamitogep es internetfuggoseg betegseg es a parod iszonyat lusta is. Es en elhagynam. Volt ideje gondolkodni. Majd ha elhagyod, lehet, hogy eszbe kapna es akkor valtozna meg...Azert birom, hogy az ilyeneknek a feje folul a hazat is elvihetnek, akkor sem mozdulnanak meg. Ra kell ijeszteni, hogy rajojjon, mi a fontos neki az eletben. El kell hagyni, ha meg nem is keres, nem valtozik, mutatja, hogy nem szeret.
2010. jún. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
70%

Pff...2 éve???


(Lemaradtam erről)


Azt hittem hogy csak két HÓNAPJA...de így ez tényleg már túlzás...

2010. jún. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
68%
Szivesen adnék neked komoly segítséget, csak utálni fogsz a válaszért, ezért inkább hagyjuk.
2010. jún. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Miért utálnálak? Mondd csak el amit gondolsz, azért kérdeztem.
2010. jún. 15. 09:22
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

OK, de szóltam előre. Döntsd el, hogy mi a célod. Ki akarsz lépni a kapcsolatból, csak gyengének érzed magad hozzá, és megerősítést akarsz? Ha ez a helyzet, sürgősen lépj túl rajta, és merd felvállalni a döntésed. Mindketten (sőt mindhárman) jóljártok, ha nem idegelitek tovább egymást.

Ha viszont vele képzeled el a jövőt, akkor a te hozzáállásodon éppúgy változtatnod kell, mint neki az övén. Sőt először neked kell változtatnod, mert te vagy az, aki érzékeli a problémát. Az alapján, amilyen helyzetet felvázoltál, a párodnál komoly baj van, hiszen épp a világ és a saját felelőssége elől menekült el. Felejtsd el azonnal azt a kérdéstm hogy "Hogy kényszerítsem vagy vegyem rá hogy dolgozzon"! Helyette javaslom, próbáld megtalálni a választ olyan kérdésekre, mint pl.

"Mivel tehetném jobá a kapcsolatunkat?"

"Hogy érhetném el, hogy jobban bízzon bennem?"

"Mit tehetnék, hogy megoldjam a családunk anaygi problémáját?"

Lehet, hogy igazságtalannak találod, hogy nem úgy fogalmaztam, hogy "rávegyem, hogy megoldja", de nem is úgy, hogy "megoldjuk". Igazad van, nem is igazságos, de ez az egyetlen megoldás. A kérés néha működik, de a ti esetetekben pont nem. A fenyegetőzés sosem működik. A könyörgés sosem működik. A példa működik, de az is lehet, hogy csak nagyon lassan. Felnőtt csaj vagy. Egy 3 személyes háztartást egy ember el tud tartani, ha a kiadásokat is szigorúan kezeli. Nézz szét , mik a feltétlenül szükséges kiadások, és hogy tudnád előteremteni a bevételt, majd cselekedj mindkét fronton. A pároddal nem kell egyeztetned üzleti döntésekben sem, hiszen ő egyelőre nem kíván résztvenni a tevékenységben. Majd fölébred egyszer, de ne várj rá. Egy üzleti konferencián hallottam egyszer egy jó gondolatot:

- Mi a feleség dolga az üzletben?

- Amit a férje nem hajlandó megcsinálni.

- ... és mi a férj dolga?

- Amit a felesége nem hajlandó megcsinálni.

A megoldás ilyen egyszerű. Ha akarod a kapcsolatot, akkor most nálad a labda.

2010. jún. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm. Elgondolkodtattál...de úgy igazán.

Hálás vagyok neked, mert egy olyan oldalról közelítettél a problémámhoz ami nekem eszembe sem jutott.

2010. jún. 19. 23:18
 27/27 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Örülök, ha bármiben tudtam segíteni. Ha van valami további fejlemény, amit szivesen megosztasz velem, vagy bármi további kérdésed, fogom olvasni az ehhez a kérdéshez írt kommentjeid, és ha privátot írsz, akkor is számíthatsz a segítségemre. Érdekel, hogy hogy tudod megoldani a helyzetet.
2010. jún. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!