Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hogy kényszerítsem...

Mit tegyek? Hogy kényszerítsem vagy vegyem rá hogy dolgozzon?

Figyelt kérdés

A párom nem akar elmenni dolgozni, egyáltalán nem keres melót. Nagyon szűkösen élünk az én fizetésemből hárman.

Nem bírom már sokáig ezt a helyzetet.


2010. jún. 13. 00:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
69%
hagyd el a lusta ingyenélő disznót.
2010. jún. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%
ne adj neki pénzt meg kaját...
2010. jún. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
82%
apám nem volt hajlandó elmenni dolgozni.... fél év után válás volt (a munka is ok volt anyámnak, hogy elváljon tőle), gyerektartást jókérdés mióta nem fizetett.... az apám akkoris, de egy rohadt ingyenélő
2010. jún. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
99%
Szia,ultimátumot adsz neki,én is ezt tettem,vagy elmegy vagy össze csomagolod a dolgaitokat-övét.Nekem bevált.
2010. jún. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%
Nem muszáj dolgoznia, de akkor találjon ki valamit, amivel pénzt/ételt szerezhet, felnőtt emberként meg kell hogy tudjon élni. De nem muszáj, hogy ez reguláris munka legyen. Mondd meg neki, hogy mivel te ebben a helyzetben eddig kiszolgáltad őt és ezt nem szeretnéd, ezért mostantól ő nem kap enni.
2010. jún. 13. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%

Mondtad már neki, hogy keressen melót?

Mi volt az indoka, miért nem teszi?

2010. jún. 13. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%
Felelőtlen, felhőtt! Kényszerizsd rá azzal, hogy nem adsz neki enni, vagy cigit, kávét stb. Gondoljon arra az időre is, hogy gyorsan szállnak az évek, és bedolgozott ideje sem lesz. Ha most felnőtt fejjel igy gondolkodik, ne kinlódj vele, hisz Te fogsz tönkremenni. Próbáld esetleg a szüleit bevonni a meggyőzésbe, vagy két apai nem ártana neki, hogy észhez térjen. Nem resteli magát?
2010. jún. 13. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%
és miért vagy vele még mindíg?
2010. jún. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

És mióta nem dolgozik?

Mert ha csak 1 vagy két hónap, hidd el megfogja unni, szerintem ha nagyon strapás volt az előző melója (értsd: szoros munkarend, állandó határidők, cseszegetős főnök) , egy "kis szabi akkor mindenkinek jól jön".


Viszont, ha már több mint 2 hónap eltelt, mondd meg neki, hogy akkor itt és most szerepcsere: ő mosogasson, főzzön, takarítson, menjen a gyerekért, fürdesse...stb és végezzen ezekkel addig amíg te hazaérsz... mert Te nem érsz rá ilyenekkel foglalkozni -még hétvégén sem, és ő meg különben otthon van...hidd el, ha olyan, akkor hamar rá fog unni ezekre a dolgokra, és inkább melót keres majd, mintsem női munkákat végezzen...


amúgy lehet egyszerűbb lenne rákérdezni az okára... persze normális hangnemben, lehet hogy van valami oka...

2010. jún. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
97%

Mond neki, hogy legalább alkalmi melókat vállaljon, vagy intézze el az álláskeresési, munkanélküli segélyét!!


Az is átmeneti megoldás...

2010. jún. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!