Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám rávenni a barátnőm...

Hogy tudnám rávenni a barátnőm, hogy esti suli mellett dolgozzon?

Figyelt kérdés
Hozzám szeretne majd költözi, és velem szeretne élni, de dolgozni nem akar majd, mert tanulni fog még estin 3 évig és mivel minimálbéren vagyok, így nem tudnám őt eltartani! És nem is akar erről már beszélni többet mert akár mit mondok neki erről ő akkor se fog dolgozni, de még otthon végezhető munkát sem akar! mit csináljak, hogy vegyem rá?
2010. máj. 17. 13:59
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
84%

hát ha ő nem akar dolgozni, nemigen tudod rávenni, sajnos.

Bár nemigazán értem a felfogását. Én egyetemre járok,de gőzerővel munkát keresek,mert utálom,hogy eltartanak.


Esetleg próbáld meg elmondani neki,hogy nagyon szeretnél vele élni,de ez nem lehetséges, mivel nincs rá meg az anyagi keret, ellenben ha ő is dolgozna, akkor élhetnétek együtt.

Talán ez hat rá, ha annyira össze akar költözni.

Esti mellett meg amúgy is lehet dolgozni,hiszen nem véletlen van az estinek kitalálva.

2010. máj. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
85%
Mond meg meki,csak akkor költözhet oda ha dolgozik
2010. máj. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim válasza:
64%
Magyarázd meg neki, mit jelent az, hogy 2/3-ad...
2010. máj. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
86%

Én főállás (8 óra) mellett jártam nappali tagozatra, megoldható.

NE költözz össze vele, amíg nem dolgozik vagy be nem fejezte a sulit, mert nagyon megszívod.


33L

2010. máj. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
85%
Minimálból egy ember is nehezen él. Miért tartanád őt is? Dolgozzon, esti mellett lehet.Vagy a szülőktől menekül, és eltartót keres? Ne költözzetek addig össze semmiképpen, nagyon megszívod.
2010. máj. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
86%
Tudod kedves kérdező, ha a barátnőd magától nem jött/jön rá, hogy egy fizetésből, pláne minimálbérből 2 embernek képtelenség megélni, szerintem ott komoly bajok vannak a fejecskéjében. Javaslom beszélgess el vele tárgyilagosan, levezetve hogy te kapsz ennyit, az mire elég, illetve mire nem...
2010. máj. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
88%
Nyugodtan beszéld ezt meg a barátnőddel, ha normálisan gondolkodó, józan felnőtt ember akkor meg kell értenie hogy nem várhatja el hogy te tartsd majd el amíg nem dolgozik. Még ha egyébként nem jelentene gondot akkor sem egészséges dolog ez így. Én sem költöztem még össze a barátommal sajnos mert nappali tagozaton végzem a jogi egyetemet, nyelveket tanulok és emellett nincsen lehetőségem rendszeresen dolgozni és annyi pénzt keresni hogy eltartsam magam. Kivárjuk még azt az egy évet amíg lediplomázok és találok munkát aztán mehet a közös élet. Szerintem a barátnőd nem gondolta ezt át alaposan. Ha pedig továbbra is így áll hozzá akkor kerek perec mond meg neki hogy nem költözhet hozzád. Ne hagyd magad kihasználni! Én azon is elgondolkodnék egyébként a helyedben hogy akarsz-e közös jövőt ezzel a lánnyal, mert nagyon úgy tűnik hogy arra apellál hogy te fogod majd eltartani amíg ő éli az életét és gondolom ezt te nem akarod.
2010. máj. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
75%
Barátnő ide,barátnő oda,valószínűleg fejőstehénnek néz téged.Állj egy kicsit a sarkadra.
2010. máj. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:
eddig is volt, hogy kisegítettem kicsit és mivel 95 km re lakunk egymástól így nem sokat utazgatok hozzá. A szerencse ebben csak annyi, hogy Én 90% kedvezményre vagyok jogosul, ezért olcsóbban megúszom a dolgokat. De ha az nézzük akkor munka után ha elmegyek hozzá az és még aznap hazajövök mert esetleg másnap mennem kell dolgozni akkor így már majd 700Ft összesen az úti ktg. Szóval ebből csak azt akartam kihozni, hogy így is elég sokszor van, hogy hó végére nincs pénzem!
2010. máj. 17. 15:31
 10/49 anonim ***** válasza:
83%
Te se akarj beszélni az összeköltözésről.
2010. máj. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!