Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám rávenni a barátnőm...

Hogy tudnám rávenni a barátnőm, hogy esti suli mellett dolgozzon?

Figyelt kérdés
Hozzám szeretne majd költözi, és velem szeretne élni, de dolgozni nem akar majd, mert tanulni fog még estin 3 évig és mivel minimálbéren vagyok, így nem tudnám őt eltartani! És nem is akar erről már beszélni többet mert akár mit mondok neki erről ő akkor se fog dolgozni, de még otthon végezhető munkát sem akar! mit csináljak, hogy vegyem rá?
2010. máj. 17. 13:59
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:
11:13 as és mennyi a férjed fizetése? mert nem hiszem hogy minimálbér! nem arról van szó, mert ha mondjuk havi 300ezret keresnék akkor persze eltartom! de minimálbérből próbálj eltartani 2 embert! Nem hogy a szükségesre nem jutna akkor de még a rezsit se tudnám már a végén fizetni! 50eFt marad most, hogy anyukáméknak rezsit fizetek a házban! Számolj utána csak kaja számomra majdnem 30ezer 1hónapba finoman fogalmazva! És akkor nem járok se moziba se diszkóba sehova! még is épp hogy elég a fizetésem hó végéig, vagy nem! Így is lukas talpú cipőbe járok mert nincs pénzem, nem sajnálom csak akkor 2 lehetőség adódig vagy éhezem, vagy kölcsön kérek! és egyiket sem akarok nagyon!
2010. jún. 1. 11:35
 32/49 anonim ***** válasza:
24%
Minimálbér volt neki is akkor.Mégis megvoltunk,igaz volt csak vajas kenyér jutott holnap végére.De ha szereted a másikat akkor nem erőltetted a munkát vele.Tudod te is lehetsz olyan helyzetben amikor majd lehet neki lesz pénze neked nem!Gondolom ő is adna neked enni ha neked nem lenne neki meg lenne pénze kajára!
2010. jún. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
89%
De hát a kérdező nem a lány apukája! Ha elég érett a leányzó, hogy össze akarjon költözni a fiúval, akkor vegye tudomásul, hogy az anyagi terheket nem rakjuk kizárólagosan a másik fél nyakába. A szeretetet meg NEM pénzben mérjük, ezért nem jelenthetitek ki, hogy ha nem akarja/tudja valaki eltartani a barátnőjét, akkor nem is szereti. A lány vagy szerencsevadász, vagy szimplán egy lusta apuci kislánya, mindegy is, nem alkalmas még egy komoly kapcsolatra.
2010. jún. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
89%
Én is segítenék annak, aki nem talál munkát, de annak nem, akinek a lustasága miatt vannak anyagi gondjai.
2010. jún. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:

Tehát ő most végez és még 3 hónapos OKJ-s vizsgát csinál a lakhelyéhez közel, mint ahogy írtam 95km re lakunk egymástól, így addig nem költözünk össze! Amúgy meg nyilván amíg nincs munkahelye, mert nem talál, addig eltartom amennyire csak tudom, de nem 3 évig mert ő estin tanulni akar! Szóval ha valaki 3 évig nem talál munkát az nem akar dolgozni! Esti sulit azért találták ki, hogy a dolgozni lehessen mellette! Ne mondja senki, hogy 3 évig elkel tartanom valakit mert ő nem akar elmenni dolgozni!

Nem azon van a hangsúly, hogy nem talál munkát, hanem nem akar dolgozni 3 évig amíg estin jár!

2010. jún. 1. 13:34
 36/49 anonim ***** válasza:
33%

de mit akar csinálni amikor nem tanul?

én nappalin tanulok,műszaki egyetem,mellette dolgozok,de igy is van hogy unatkozok,pedig mire párom hazaér addigra még vacsi is van...



esti suli,érettségi? nem nagy kunszt...de egyetem se levelezőn,radásul fizetős a nagyrésze,azt is te fizesd?

2010. jún. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
55%
Gratulálok az utolsonak.Engemet meg eltartott a férjem,nem is engedet dolgozni.Mostmeg pláne nem enged mert gyerekünk is van.Azt mondta csak foglalkozak a gyerekkel,meg az itthoni dolgokkal.Őt ugy nevelék a férfi a pénz kereső
2010. jún. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
75%
Én meg neked gratulálok. Ilyen helyesírással nagyon magas végzettséged nem lehet, maximum valami minimálbéres munkára lennél alkalmas. Akkor már tényleg jobb, ha otthon takarítgatsz...
2010. jún. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:
Na igen a párod biztos sokall többet keres mint minimálbér! Szóval nem kell nekem az észt osztani főleg ne olyan aki azt se tudja milyen a munka. Ha én is 300eFt fizetést keresnék akkor azt mondanám a barátnőmnek ne dolgozzon. De amikor az ember 70eFt keres és abból a rezsit kifizeti megveszi magának való kaját ami kb 30 ezerFt akkor mennyi is marad? számolj már utána! És akkor ha ketten vagyunk legyen csak 50eFt kaja és a rezsi nem hiszem hogy 20eFt maradna ugyan úgy két személyre. De még így azt kell mondanom, hogy 20eFt nagyon kevés még 1személyel számolva és akkor még fizetek neki havi 3000Ft az iskolára! Szóval számolj utána kedves válaszoló! 70eft nem lehet megélni 2 személynek!
2010. jún. 1. 15:30
 40/49 anonim ***** válasza:
24%
60-70 ezret szokott csak kapni.Sose kapot 70 felett!
2010. jún. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!