Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne rávenni anyámat,...

Hogy lehetne rávenni anyámat, hogy dolgozzon?

Figyelt kérdés
A szüleim mostanában nagyon rossz anyagi helyzetben vannak. Annyira, hogy már kajára sincs pénzük és teljesen kilátástalan, hogy mikor lesz. Van egy ingatlanközvetítő cégük, anyukám csak abban "dolgozik", apukámnak van munkája + amellett közvetít ő is. Régebben mindketten a cégben dolgoztak, kb. fél éve lett apukámnak munkája. Amikor kirúgták az előző munkahelyéről, anyukám rávette, hogy legyen ő is ingatlanközvetítő mert az mennyire jó lesz. Azóta sikerült felhalmozni 5millió jelzáloghitelt + pár millió adótartozást. Szóval nem ment valami jól.. Most, hogy dolgozik apukám, letiltották a fizetését az adótartozás miatt, még fél évig nem kap semmit belőle. Anyukám viszont nem hajlandó keresni munkát, levezette, hogy ő nem fog 100000-ért dolgozni, mert akkor már jobban megéri otthon ülni és nem csinálni semmit, és különben is, ő dolgozik, várja a hívásokat, ha holnap felhívják, hogy megvesznek egy lakást kereshet akár egymilliót is. Az az igazság hogy egyáltalán nem dolgozik, egész nap itthon van és telefonál a barátnőivel, tv-zik, stb. Azt mondja, hogy amikor azt látom hogy ül a tv előtt, akkor is dolgozik, mert ő közben keményen gondolkodik.. Már ott tartanak, hogy elfogyott az összes pénz, lakáshitelt persze nem tudják fizetni, kértek kölcsön ismerősöktől, rokonoktól, az elég pár hétig. Apukám nem fog a sarkára állni és nem fogja elküldeni dolgozni, mert mindig anyum irányított. Abba már beletörődtem, hogy pénzt nem fognak tudni adni nekem, de ha így folytatják, a lakást is el fogják veszíteni. Akkor viszont nekem kell majd eltartanom őket, mert nyilván nem hagynám, hogy utcára kerüljenek.. viszont ezt nagyon jó lenne elkerülni valahogy, de fogalmam sincs, hogy hogy lehetne beszélni anyummal :/ próbáltam már normálisan, szép szóval, veszekedve is, egyszerűen álomvilágban él és azt mondja hogy majd Isten segít neki. Ti hogy vennétek rá, hogy dolgoznia kéne?
2011. júl. 14. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
"segíts magadon és Isten is megsegít" Ezt mond neki, hogy nem úgy van a mondás, hogy ülj otthon, ne csinálj semmit és majd Isten úgy is megsegít...
2011. júl. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
de igenis mondd meg neki h menjen el akár 70.000-ért is dolgozni, mert több a semminél
2011. júl. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Külön háztartás, 100000 Ft a kezébe (a mi háromtagú családunk kevesebből megél egy hónapig, pedig nem éhezünk), és álljon meg a lábán, találja ki, hogyan gondolkodhatja magát gazdaggá, mire az elfogy.
2011. júl. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
50%

Segíts magadon isteni is meg segít!

Szerintem ha nem akar akkor úgyse fog elmenni

de remélem jobb észhez tér.

2011. júl. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Pszichológus, már nem azért, de ahogy látom ez segítene...
2011. júl. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%

Voltam ingatlanközvetítő. Tényleg lehetett akár milliókat is keresni pár nap alatt - csakhogy néha hónapokig nem volt bevétel. Egy évre leosztva a bevételt már nem volt olyan rózsás a helyzet.


Nekünk is van saját cégünk, de inkább édesapám dolgozik benne - nyugdíj mellett. Néha besegítek, főleg külföldi ügyfelekkel. Olyankor felezzük a bevételt, de ha csak erre hagyatkoznék, vígan éhen halnék.


A válság idején letérdelt a piac, nagyobb a kínálat, mint a kereslet. Tehát komolyabb bevételre nincs lehetőség, esetleg a fővárosban, nagyon komoly melóval.

Az otthon ülés, telefonvárás meg alapból hülyeség, még akkor is, ha pörögne a piac. A munka lényege, hogy gyűjtöd a megbízást, ergo hideghívás egész nap. Az eladó ingatlanokat kell vadászni és hivogatni az ügyfeleket.


Amit anyukád mond, az szánalmas kifogás. Amíg naponta nem ereszt meg legalább 50 hívást, addig nem dolgozik. Hogy néhányan elküldik az embert melegebb éghajlatra? Igen, ezzel jár a munka, ezt vagy tudja kezelni, vagy tényleg keres másik munkát.

2011. júl. 15. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!