Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hogy kényszerítsem...

Mit tegyek? Hogy kényszerítsem vagy vegyem rá hogy dolgozzon?

Figyelt kérdés

A párom nem akar elmenni dolgozni, egyáltalán nem keres melót. Nagyon szűkösen élünk az én fizetésemből hárman.

Nem bírom már sokáig ezt a helyzetet.


2010. jún. 13. 00:49
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
98%

Ha van elég ledolgozott ideje, és viszonylag jobb segélyt kap és sokáig jogosult, akkor talán részletfizetéssel el tud végezni egy új szaktanfolyamot (pl hegesztő, vagy vagyonőr) amivel van esélye egy új szakmunka végzésére amivel jobban kereshet...


Vagy kénytelen lesz tovább tanulni felsőbb oktatásban, ha alkalmas rá, meg ha az anyagi részét elő tudja teremteni, és legalább odáig sikerül eljutnia, hogy leérettségizzen és felvegyék egy levelező szakra..

2010. jún. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
91%

És egyébként meg közöld vele, hogy mostantól te osztod be az ő pénzét is, amíg nem lesz munkahelye!!


Nehogy az legyen, hogy elkezdi kapni a segélyt aztán elkezd belőle zülleni..

2010. jún. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
58%
sorry, de pi.csába az élősködővel!! Véletlen nem balázsnak hívják és csepelen laktok??
2010. jún. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
87%
Ne szolgáld ki, legyen az ő gondja, hogy miből él meg.
2010. jún. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
93%
Ne szurd el az eletedet. Aki lusta ilyenre, marmint hogy a sajat csaladjat eltartsa, az nem erdemel meg es nem szeret igazan. Mert ha szeretne, nem lenne neki budos a munka. En a helyedben valnek es lehet, hogy ez drasztikusan hangzik, de ennel csak egyre rosszabb lesz a helyzeted, a vegen pedig azt veszed eszre, hogy megoregedtel es az eletedben egy celt, almot sem tudtal megvalositani egy ingyenelo miatt, raadasul a kapcsolatod sem volt soha jo emiatt. Ha nem csinal semmit, ha mar beszeltel vele sokszor errol es nincs valtozas, nincs mit tenni. En is sok valasrol tudok ebbol az okbol (ferfi novel akarta eltartatni magat). Mas megoldas nincs. Nem szeret, mert ha szeretne, nem igy viselkednie. Igerni, mondani barmit lehet. Tenni kell. Ultimatumot adj neki, hogy ne csak a szaja jarjon, hanem dolgozzon is, akarmit, nem lehet egyboltop pozicioban kezdeni. Megis mit csinal otthon egesz nap? Ismerek par ilyen ferfit...az ilyen link alakok sosem valtoznak! Menekulj, amig tudsz.
2010. jún. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Arra a kérdésre hogy mit csinál otthon egész nap,, a válaszom : ül a számítógép előtt és internetezik. Én meg már idegroncs vagyok attól hogy holnap mit eszünk, miből fizetünk rezsit, miből megy a kisfiam iskolába. Azt a legkönnyebb rámondania mindenre hogy látod hogy itt a környéken nincs munka....pedig lenne csak meg se próbálja.

Jól elvan otthon már két éve.


Nem lesz ennek jó vége én is tudom ...és igazatok van abban is hogy elrepül az életem és semmi értelme nem lesz, mert minden napon csak idegeskedek egy ingyenélő miatt, sajnos ki kell mondanom hogy ő az...már idáig jutottam hogy ezt mondom rá....sírok :((((

2010. jún. 14. 10:18
 17/27 anonim ***** válasza:
80%

Az én párom ugyanezt csinálta. Informatikusként Budapesten "nem talált munkát".Végül én néztem utána és egy hónapon belül lett munkája. Igaz, segédmunkásként dolgozik egy építkezésen, de magára vessen, ha talált volna rendes állást, akkor azt csinálhatná.

De már látom, hogy mindig ilyen link alak lesz. Gondolkozom is, hogy el kéne hagyni, szerencsére nekünk még nincs gyerekünk...

2010. jún. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Éppen én is ezt csinálom , hogy keresek neki munkát...ha nem vállalja el akkor ennyi volt...igen nekem nehezebb a gyerek miatt, ha nem lenne már elhagytam volna rég...pedig szeretem őt :(
2010. jún. 14. 11:38
 19/27 anonim ***** válasza:
95%
Mondd le a netet, hátha unalmában csinál valami hasznosat.
2010. jún. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Azt még nem írtad, hogy mióta nincs állása...?
2010. jún. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!