Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne érezzem ezt?

Mit tegyek, hogy ne érezzem ezt?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy tönkretette a családom az önbecsülésemet. Sárba tiporták azzal, hogy folyton azt hajtogatták, hogy ha ilyen vagyok, egy férfinek se fogok kelleni, stb. Ezen kívül még mindig úgy bánnak velem, mint egy gyerekkel (10 vagyok) és ezt értsétek szó szerint, nem nyafogásból írom. Fontos még, hogy burokban neveltek, mindentől óvtak, semmit sem tapasztaltam meg a világból.

Most itt lesz a lehetőség, hogy a barátommal összeköltözzek, de elfogott egy borzalmas érzés, ami a kisebbség érzésemből adódik. Szörnyen zavar, hogy a barátom érettebb nálam. Ő már 3 éve egyedül él, és intézi ügyeit. Én viszont semmit sem értek az ilyen dolgokhoz. És az az igazság, hogy most annak ellenére, hogy szeretem, és nem akarom megbántani, inkább mégsem vele szeretnék összeköltözni, hanem csak egy külön albérletbe (kb. 1 évre) amíg mindent meg nem tapasztalok, és egyenlő nem leszek vele élettapasztalat terén. Tudom, hogy ez nagyon kicsinyes érzés, de akinek volt már padlón az önbecsülése, az talán megérti.

Hogy mit várok válaszképp? Azt, hogy ti külön költöznétek e, vagy a barátotokhoz? Vagy hogy hogy hessegethetném el magamtól az érzést? Hogy küzdhetném le a komplexusomat?


2010. jún. 11. 19:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó! 10!! :-D
2010. jún. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Költözz albérletbe, kicsit legyél önálló. Én is béna voltam-még most is :), nem laktam még soha egyedül, de néha vágyom rá. Ha 3szor ennyi lenne a fizum mint most, akkor mennék :)
2010. jún. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyonis éretten gondolkodsz, és jól látod a helyzetedet. Én 26 évesen költöztem el otthonról (igaz, laktam előtte 3 évig koleszban), totál botrány volt apám részéről. Mindig, és azóta is próbál burokban tartani. Szerintem nagyon jól, bölcsen teszed, ha külön laksz egy évig. Én is ezt tenném. Ez magad, és a kapcsolatotok szempontjából is fontos. Ne egyik függésből a másikba menj. Sok sikert!
2010. jún. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! A helyzetet kicsit bonyolítja, hogy még egyetemista vagyok, de ösztöndíj, árvasági, és egy kis plusz keresetből meg tudnék valószínűleg élni. Így mit gondoltok?
2010. jún. 11. 20:27
 15/15 anonim ***** válasza:
help you escape the enemy come on let's go running running!!! go go go
2010. jún. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!