Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne érezzem ezt?

Mit tegyek, hogy ne érezzem ezt?

Figyelt kérdés
Két éve élek komoly párkapcsolatban, a párom két gyermekét neveljük közösen. Anyagi helyzetünk nem teszi lehetővé , hogy közös babánk legyen és az idő is telik fölöttem, 34 éves vagyok. Annyira bánt ez a dolog és senkinek nem tudom igazán elmondani, mindig is a legnagyobb álmom volt hogy anya leszek, most pedig végképp le kell mondanom erről a csodáról a pénz miatt. Annyira nullának érzem így magam, saját gyermek nélkül, nem érzem magam igazán nőnek egy haszontalan embernek érzem magam, már teljesen depressziós hangulatban vagyok hónapok óta emiatt. Tényleg értéktelen egy nő aki ne szül gyermeket? Néha úgy érzem ezt gondolják rólam.
2011. márc. 16. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Gyereket ne a környezeted véleménye miatt szülj, hanem azért, mert te vágysz rá.
2011. márc. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom :( megértelek.

Sokaknak lesz ez a problémája, akik elvált párral kezdenek :( a társadalom mégcsak most kezd erre ráébredni :(

2011. márc. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagy értéktelen. Azért azt ne gondold.

De ha a pénzen agyaltam volna, én sem szültem volna.

De aztán mégiscsak vállaltunk gyereket. S azóta ő az elsődleges, és nem veszek magamnak ezt-azt.

Szerintem sokkal rosszabb, hogy szeretnél gyereket, de inkább lemondasz róla, és ostorozod saját magad. Ennek nincs értelme. Szülj és légy boldog. Vagy döntsd el, hogy nem szülsz, és légy boldog. Még ha nem is ennyire egyszerű a dolog, akkor is. Ha magad emészted, az felesleges.

2011. márc. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Megértem a lelki fájdalmadat. Én is elváltam és az új párommal azért nem lehet (még?, vagy soha) közös gyermekünk, mert nincs pénzünk rá. A szó szoros értelmében. (lombik program) De azért nem vagy értéktelen és haszontalan nő. Ilyen gondolatokat verj ki a fejedből. Aztán meg lehet, hogy eltelik 1-2 év és összeszeditek magatokat annyira, hogy belevághattok. Fiatal vagy még. 34 évesen még BŐVEN van időd. Itt az utóbbi időben sokan írták, hogy 40 körül, fölött szültek simán.
2011. márc. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne mondj ilyeneket magadról.Ha a pénzen múlt volna nekem se lenne gyerekem,és most 36 évesen a következő babát tervezzük.Most sincs pénzem és nem tartom valószínűnek hogy akkor is lesz.De annyi mindig lesz,hogy felneveljük a gyereket.
2011. márc. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én például nem gondolom ezt Rólad.


Azt gondolom, lehetnek, akik tényleg ezt gondolják, ám az ő véleményük kevésbé fontos. Fontos az, hogy valamiért Te magad ezt gondolod magadról.


Nagyon is érthető, ha saját gyereket szeretnél, és ez annyira fontos, hogy minden megoldást számba kell venned. Ha az jön ki, hogy fontosabb a mostani kapcsolatod és meghozod érte ezt a komoly áldozatot, hogy nem lesz saját gyereked, akit Te szülnél meg, akkor viszont onnan mindenkinek kuss van. Nekem is, családodnak is, mindenkinek. Hiszen ez a Te döntésed, nem könnyen hoztad meg, a vele járó áldozatot is Te fogod meghozni.

2011. márc. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

ahol kettőnek van jut a harmadiknak is!!! régen 6-7 gyereket is felneveltek kukorica málén meg tejen..

ne pazázz mert lemaradsz!

nekem most van a hasamban az első...

igaz bevagyok tojva , de valahogy lesz..

2011. márc. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindnyájatoknak....nem magamat ostorozom, de annyira félek hogy nem tudok neki megadnia lapvető dolgokat, most is nagyon nagyon össze kell magunkat húzni hogy egyik hónapról a másikra megéljünk. De azt is nagyon jól tudom, hogy ha nem szülök babót akkor egész életemben bánni fogom...de nem akarom hogy nélkülöznie kelljen, annyira félek ettől, hogy el se tudjátok képzelni. Igen biztos nagyon parázós vagyok, bevállalom...de én is sokat nélkülöztem és nem kívánom senkinek, az is igaz hogy ahol kettő eszik a harmadik is fog, most nagyon elgondolkodtam a hozzászólásokon...
2011. márc. 16. 14:01
 9/12 A kérdező kommentje:
ja...és én már régóta nem veszek magamnak ezt-azt, sőt szinte semmit :(
2011. márc. 16. 14:02
 10/12 A kérdező kommentje:
12:03-as: nagyon köszönöm a szavaidat.
2011. márc. 16. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!