Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Anyámmal lévő...

Mit tegyek? Anyámmal lévő kapcsolatom

Figyelt kérdés
19 éves férfi vagyok és nem igazán jövök ki anyámmal. 17 éves koromig még kaptam a pofonokat. Mostanában "csak" ordibál és fenyegetőzik. Szokásává vált hogy kiosztja a feladatok reggel, amit el kell végeznem. Többnyire elfelejtem, mivel alszom. Jobbik esetben kiírja egy lapra és hogy hány óráig kell elvégezni. De mindig van hiba akár jól csinálom meg , akár nem. Ordít velem, hogy még ezt se tudod megcsinálni. Holott apám nem köt bele. Gondot okoz, hogy sokat utazok az egyetem miatt, ebből következik, hogy állandóan azt hallgatom, hogy mennyibe kerülök én nekik. Pedig már kitudtam jönni 3 hét alatt 11 ezer Forintból(3/4-de vonatút).Félek tőle. Félek ha meglátom, ha megszólal, ha a közelemben van. Ha tüsszent muszáj azt mondani, hogy egészségére, különben megsértődik. Szülinapról meg névnapról ne is beszéljünk. Áh de volt olyan, hogy úgy ébredtem sár hullik a fejemre, mert előző éjszaka rosszul takarítottam ki a testvérem cipőjét(talpát kihagytam). Ezért a szobámba hajította, namind1 ez egy kritikus példa volt , igaz van még egy pár. A kérdésem : Mit tegyek hogy ne őrüljek meg?
2010. jún. 11. 01:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Költözz el.
2010. jún. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Klimaxol.
2010. jún. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
56%
Csak egy megjegyzés: 19 évesen te még nem vagy "férfi", csak egy fiú, ami persze nem indok arra, hogy így viselkedjen veled, de mégis más, mintha már felnőtt férfi lennél. Ezt érzed te is. Félig még gyerek vagy náluk, ami kb 24-25 éves korodra múlik el.
2010. jún. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
És mi lenne, ha elmennél koliba? Az nem olyan drága mint az albi. Mellette dolgozhatnál diák melón. Így nem függnél annyira tőle. Szerencsére az én anyukám nem ilyen, így el sem tudom képzelni milyen lehet.
2010. jún. 11. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Ez a fiú nem érzi jól magát jelenlegi helyzetében.

Bár ha ránézek a zsebkésre, megnyugszom.

Ha a testvérem önfeledten nevet látom magam előtt meghalni. Ha véletlenül én nevetném el magam, megkérdezem, mit csinálok?

2010. jún. 11. 01:53
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Na jól van már, nem kell ennyire elkenődni, ne adj a véleményére, cirkuszaira, ennyi. Ha nincs közönség, nincs előadás. Menj el kollégiumba, és csajozz be. Ne anyád irányítsa az érzéseidet. Harmadik voltam.
2010. jún. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
az irányít akinek van pénzze , sajnos a sajátommal még nem megyek semmire
2010. jún. 11. 02:08
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Anyáddal van a baj, ez egyértelmű. Bírd ki, amíg nem lesz önálló kereseted, aztán hagyd faképnél.

Neked van igazad, ez ennyiből is kitűnik. Egy ilyen anya, aki ennyire nem értékeli a gyereke igyekezetét. Másnak a gyereke semmit se csinál egész nap.

Nagyon jó srác vagy, hogy igyekszel megcsinálni a házimunkát.

Én azt mondom, ne nyelj le mindent, állj ki magadért. Felejtsd el a zsebkést, nem is értem mire írtad. Nincs veled semmi baj, anyád egy idegbeteg.

Enyém is gáz volt, ivott például. Képes volt éjnek évadján rám törni hirtelen az ajtót a szobámban és nekiállt üvöltözni velem. Volt, hogy amikor el voltam kenődve valami miatt, rá akart venni, legyek vele öngyilkos. Ezért inkább alig jártam haza. De ha normális periódusa volt, annyira lehetett szeretni. Sajnos nyugtatókat szedett és szerintem az is okozta ezeket a fura viselkedéseit. Na meg plusz az ital.

Én se tudtam elköltözni. Volt, hogy eltorlaszoltam a szobám ajtaját és kést tettem a párnám alá, annyira féltem tőle amikor pl. öngyilkosságra akart rávenni.

Aztán meghalt, mert leukémiás volt, és ez se jobb. Mármint, hogy már nincs. Vagyis igazából bizonyos szempontból jobb. Ezért nem lehet soha az ilyen embereket kiheverni, mert még eltemetni se tudod tiszta lelkiismerettel. Amúgy ne ítéld el, ki tudja mitől lett ilyen. Anyámat egyrészt a nyugtatók tették ilyenné. Fiatalkorában egész más volt. Másrészt meg meghalt a fia, mármint az öcsém, akkor kezdett inni.

És én rémisztő módon egyre több vonását fedezem fel magamban, ahogy öregszem. Pl. hajlok a depreszióra.

És asszem én se lennék túl jó anya.:(

2010. jún. 11. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Amúgy meg diákmunkát nem próbáltál keresni? Az adna egy kis önállóságot, és nyugalmat, függetlenséget tőle.
2010. jún. 11. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Tavaly előtt dolgoztam nyáron. De azt a pénzt nem kaptam meg anyámtól. Talán majd egyszer.
2010. jún. 11. 02:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!