Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy végre jó...

Mit tegyek hogy végre jó legyen a kapcsolatom anyámmal? 14 éves lány vagyok

Figyelt kérdés
Folyton csak az osztás megy itthon, apa 2 éves koromban itt hagyott minket, de 2 hetente látom. Régebben utáltam mert nem kezelt a lányaként, folyton osztott de most már jobb vele a kapcsolatom és mindenben támogat. Itthon viszont már nem bírom ki anyámmal. Folyton a fejemhez vágja hogy nem tud tovább elviselni, hogy lusta vagyok, negatív vagyok és bunkó, semmivel nem törődöm -szerinte-. Elegem van tényleg mert próbálok neki megfelelni. 83 pontos felvételit írtam, suliban ötös tanuló vagyok, takarítok, szinte mindent abból a zsebpénzből veszek magamnak amit apa ad. Azt mondja hogy folyton csak költeni akarok, nem örülök semminek, fölösleges elém rakni az ételt, lusta vagyok, és nem tisztelem őt. Néha már sírni tudnék de tartom magam. Próbáljuk megbeszélni a dolgokat, de sose jutunk semmire. Ma is nekiálltam letörölgetni egyenként a szobanövények leveleit, porttöröltem, rendet raktam, a szobámban is folyton rend van, erre elkezdett osztani mikor oda ültem a géphez hogy milyen lusta vagyok. Meg lejött a mama és ha megszólaltam rögtön vágta a pofákat. Elegem van anyámból, szánalmasnak tartom a viselkedését, egyszerűen nem tudjuk egymást elviselni. Azt valahogy nem lehetne megoldani hogy apám ide leköltözzön ebbe a házba és anya meg elmenjen valahova? Hogyan lehetne elintézni? Mert apához meg azért nem akarok felköltözni mert egy nagyon kicsi panelban lakik és oda nem vihetném magammal a kutyámat, akit viszont imádok.
2011. febr. 19. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha jól értelmezem, az a vágyad, hogy apáddal élj együtt anyád házában, aki menjen a kisebb panelba, és onnantól téged nem érdekel, mi van vele. Nem érzem, hogy valóban az lenne a célod, hogy anyáddal jó legyen a viszonyod. Egyszerűen egy önző, hisztis tini vagy az írásod alapján.
2011. febr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Bizonyára okkal maradt anyád a lakásban,és költözött el apád...ezek a hatalmas problémáid...

Mellesleg, akármilyen is az anyád, Ő nevel, az apád meg néha megob pénzel,és el van intézve a kapcsolatotok. Kitenni Őt? Hát,gratulálok.

2011. febr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg valahogy rávenni a kikapcsoldásra. Biztos bele van fáradva a napi rutinba. Hidd el, hogy szeret ő téged, és nem gondolja valóban komolyan amit mond, csak a napi stressz csapdhat le rajtad. ha viszont költözni akarsz akkor költözz, vállald be a dolgokat úgy, hogy az részedről lemondással jár. Saját magad miatt szerintem nem szép dolog mindenkit költözésre kényszeríteni.
2011. febr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem anyád viselkedését, takarítasz jól tanulsz meg minden. Nemtudom mi bűn van abba hogy leülsz a gép elé kicsit pihenni és egyből szerinte lusta vagy. Nemtudom hogy nálatok mi van a háttérben, de tényleg nem ártana ha megbeszélnéd ezt anyáddal. Próbáld meg vele megbeszélni a dolgaitokat mindenképp hogy jóbban kijöjjetek egymással. Apád azért nem költözhet anyád helyére mert mégis csak övé a ház és jogilag sem lehet ezt elérni. 14 éves fejjel azért kicsit elgondolkozhatnál azon hogy ennek milyen körülményei lennének, az tény hogy nem ismerlek nemtudom milyen a modorod stb... de kicsit tisztelhetnéd anyádat is, és ezt nem rosszból mondom csak egy jó tanácsot adok.
2011. febr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
én elköltöznék apához, a kutyám miatt nem akarok panelban lakni. azért nem lehet, mert ott valami szabályzat van hogy nem lehet oda állatot vinni. a kutyámról viszont nem mondok le, mindig vele alszok, ha suliba kell mennem már akkor is hiányzik.
2011. febr. 19. 16:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!