Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? 16 éves lány...

Mit tegyek? 16 éves lány vagyok, szüleim már rég elváltak, anyám újabban állandóan veszekszik velem, tegnap megvert és apámhoz is félek menni, mert vele sem túl jó a kapcsolatom.

Figyelt kérdés

Egy hónapja szakított velem a barátom, eléggé megviselt, de gyorsan talpraálltam a barátaimnak köszönhetően. Anyám egy hét után aztmondta, h unja már ezt a témát, tegyem túl magam rajta. Azóta állandóan veszekszik velem, de mindenért. Semmi nem jó neki, amit csinálok. Apámmal 3 hónapig nem beszéltem, múltkor hívott föl, mert nagyon beteg lettem, most voltam náluk és jó volt, de félek, hogy hosszútávon nem menne vele az együttélés. Arra gondoltam, hogy felhívnám a volt barátomat, hogy segítsen, mert amit anyám csinált elég megalázó és másnak nem igazán merem mondani, de nem akarom őt az én problémáimmal terhelni, hiszen már nem vagyunk együtt.

Kérlek, segítsetek!


2010. dec. 7. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmiképpen se a volt barátoddal oszd meg az otthoni problémákat. Vele már vége. Valahol igaza van anyudnak túl kell rajta lépni. tudom, hogy ezt csak mondani könnyű, de akkor is meg kell tenned. Hidd el, ha sikrül, akkor anyuddal is helyre fog jönni a viszonyod.
2010. dec. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem jó ötlet hogy felhívd..

Oldd meg másképp,de ne szállj az exedre..Már semmi közötök egymáshoz...

2010. dec. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyszerű helyzetbe. De miért vert meg? Mert magad alatt voltál?

Nekem se túl jó a helyzet én már laktam együtt a barátommal de haza kellett költöznünk a munkahelyek miatt és most meg ha Nála akarok aludni anyám húzza a száját, pedig 22 éves vagyok.

Egy pár hónapra sztem költözz apukádhoz és addig elválik, h vele jó-e.

Én se értem miért ilyenek a szülők... Mondjuk ha egyszer azok leszünk lehet majd rólunk is ír a gyerek ki ilyeneket:)

Majd írd meg mire döntöttél.

2010. dec. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Eddig úgy éreztem már túl vagyok rajta, nagyon jól elboldogultam. Sokat jártam el, sok új emberrel ismerkedtem meg és tényleg boldognak éreztem magam, de mióta anya nem enged el sehova, megint rosszul vagyok, a tegnapi verés óta meg egyenesen egyedül érzem magam, ezért is akartam fölhívni a volt barátomat, legjobb barátok voltunk amíg nem szakítottunk, s benne 100%-ig megbíztam. Vannak barátaim, de ez nem olyan dolog amit csak úgy elmesélsz bárkinek.
2010. dec. 7. 10:43
 5/10 A kérdező kommentje:

A 3. válaszolónak:

Nem értem miért csinálja ezt velem. Igaz, nem állok túl jól tanulmányilag, de nem először van ez így, és mindig összeszedtem magam. Most is menne, de így..? Egyszerűen így oda se tudok figyelni, reggel óta bőgök. Ezekkel az eszközökkel nem a jobb tanulmányi átlagra fog ösztönözni. És nem vagyok rossz gyerek. Mióta szakítottunk többet jártam el, de úgy gondolom ez normális, hogy az ember kikapcsoljon kicsit. Már nem is siránkoztam a szakítás miatt, nem is volt semmi bajom, de megkaptam tőle h semmit nem csinálok itthon, szarok a családomra (akiket nem érdekelt hogy vagyok, nem támogattak), ezért a barátaimhoz mentem akik viszont igen.

Én már most meg mondom, hogyha esetleg lesz gyerekem, sosem fogom megütni, és nem rajta fogom levezetni a dühömet, főleg ha meg sem érdemli.

Apához meg azért is félek menni, mert mi van ha nincs visszaút? Utána már nem lesz hova mennem, ha esetleg most elmegyek.

2010. dec. 7. 10:51
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
minden bántás nélkül, azért én szívesen meghallgatnám édesanyád verzióját is. sokszor a kamaszok észre sem veszik, hogy a hangnemük, a gesztusaik, az amit mondtak, az mennyire megalázó és sértő. Sokszor a kamaszok azon sem merengenek el, hogy amit csinálnak, az lehet, hogy nem helyes. És nyilván nem akármiért ideges az anyud. Kétlem, hogy kedves, segítőkész, engedelmes, engedékeny, nem túl makacs, belátó gyerek lennél, és hogy hazamész jókedvűen, tele naiv jóindulattal, és ő rögtön ordítással és veréssel indítana. Rá kéne jönni, hogy miért bánik igy veled, és aztán megfontolni, hogy te másképp viselkedj.
2010. dec. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy én nem vagyok elájulva magamtól, nincs hatalmas önbizalmam sem, de nem vagyok rossz gyerek. Mióta elváltak (6éve) én nevelem az öcsémet, azóta egyedül vagyunk mert anya dolgozik. Mindig rendes, voltam, mosogattam, főztem, vasaltam, takarítottam stb.. Úgy gondolom, a kapcsolatom is amiatt ment tönkre, mert túlzottan felnőttesnek kellett lennem mindig és kellett valaki, akire én támaszkodhattam. Ez a barátom volt. Mivel neki normális családja van nem volt ebben tapasztalata és nem bírta a terhet. Most a szakításunk után úgy gondoltam nekem is kijár egy kicsit, hogy azt csináljam mint a többi 16 éves. Bulizzak, ismerkedjek. És igen.. nem volt kedvem vasalni. Bocsánat hogy élni akarok 16 évesen, azthiszem kijár!
2010. dec. 7. 11:18
 8/10 anonim ***** válasza:
24%
senkinek nem jár ki semmi. addig nyújtózkodik mindenki, amig a takarója ér, és ameddig az arca elbírja... sajnálom, hogy nem volt gyerekkorod :( de ez sokkal értékesebbé tesz téged egy átlag kamasznál. próbáld megbeszélni anyuddal, hogy miért ilyen ideges. biztosan ő is örülne neki, ha elmondhatná és te is megtudnád, hogy mit tehetsz ellene. kitartást!
2010. dec. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Üljetek le beszélgetni. Kérdezz rá konkrétan arra ami bánt, légy határozott de ugyan akkor mutass egy kis félelmet is. Mutasd ki hogy bármi is történt te attól még szereted. Anyukát valószínűleg sok nehéz dolgon ment keresztül és most összegyűlt benne a feszültség. Tudom hogy nehéz de próbálj meg türelmes lenni hozzá és kimutatni hogy megérted. A volt barátodat meg felejsd el semmi köze az életedhez.
2010. dec. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Figyelj.Biztos nem könnyü téged egyedül nevelnie az anyukádnak.Ráadásul azt mondod nem is tanulsz valmi jol és ez már volt igy.A pasizás az gondolom megy neked. Nem a rosszindulat beszél belölem,de mit várnál az anyukádtol ezek után? Te teszel valamit azért h jobb legyen a viszonyotok? Pl ha tanulnál rendesen hidd el megváltozna. Inkább erre vedd az irányt, mint a volt barátodhoz! Őt hagyd,ugysem tudna neked segiteni. Esetleg megvigasztalna és talán már egyuttal ágyba vinne a megértés cimén. Kell ez neked? Beszélj az anyukáddal,de tartsd sze elött a saját hibáidat is!! Sok sikert kivánok. Öszintén.
2010. dec. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!