Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire illik beleszólni egy...

Mennyire illik beleszólni egy másik család ügyeibe, ha a gyerekük nagyon el van szállva magától?

Figyelt kérdés

A 16 évesen nem akarok palackgyárban dolgozni, mert apuci tele van lével kérdésről lenne szó... szóljak a srác apucijának, vagy ne?


X


2010. jún. 10. 22:15
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Tény, valóban el fogja küldeni dolgozni.. de, ha végigolvasod azt a 31 oldalt, a srác kommentjei egyszerűen annyira tenyérbemászóak, hogy ha ezeket személyesen mondta volna, kb az 5. után úgy vágtam volna pofán, hogy a fél fogsora kiesik.


Mi az, hogy lenézi a kétkezi munkásokat, bulinak nézi az életet, leszól mindenkit, és utána nyalizik, hogy ne mártsuk be? Ja, persze közben még oszt minket, hogy mekkora f*szok vagyunk, hogy szólni akarunk az apjának...


tény, nem tartozik rám, szintén tény, hogy eléggé valószínűen kapja az apjától elég szépen. Jelenleg ez a két dolog tart vissza egy mail megírásától.. (mellesleg, kedves Á., apucid mailcíme megvan egy ideje...)

2010. jún. 10. 22:52
 12/40 anonim ***** válasza:
100%

szerintem egyáltalán nem.

akármilyen is az a gyerek, csakis kizárólag a család magánügye.

amúgy meg egy 16 éves akár fiú, akár lány még gyerek, rengeteget változhat még a gondolkodása, felfogása.

2010. jún. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:

na, el is olvasom a srác kommentjeit, hogy mi lehet az, ami ennyire kiakasztotta a kérdezőt, meg gondolom még sok más embert.

láttam a kérdést korábban, csak nem volt időm olvasgatni, most is csak az ő pár kommentjét fogom elolvasni, aztán jövök ide vissza.

2010. jún. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
56%
elolvastam a kölyök kommentjeit, és nekem is kinyílt a bicska a zsebemben. szerintem ha elküldenéd apjának, legalább esélye lenne rá, hogy az életben még normális embert faragjon ebből a tahóból... félelmetesen hülye
2010. jún. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
56%

Háát!

Szegény hülyegyerek nagyon parázik, de megérdemelne egy kis atyai szigort!

S*ggfej kis majom!

2010. jún. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
36%

na, elolvastam az első 13 oldalon a kérdező reagálásait, meg még belenéztem pár helyen, és tényleg nem értem, mire fel használtak egyesek olyan kioktató, flegma stílust vele szemben, teljesen elképedtem.

ő nem volt senkivel sem ilyen, egy helyen írta mindössze, hogy nem akar gyári munkásokkal haverkodni, vagy valami ilyesmi.

az ő korában teljesen érthető, hogy lázad minden ellen, 1 hónap munka nem a világ, és érthető, ha az édesapja szeretné, hogy megtanulja a munka értékét, de ennyi, ez a kis elégedetlenség még belefér.

őszintén, én sem nagyon örülnék neki, ha (kamaszok számára) hasznosabban is eltölthetném a nyarat. (szórakozás, ilyesmi) bár tudom, csak egy hónap.


tisztában vagyok vele, hogy a mai világban sokan örülnek, hogy egyáltalán van munkájuk, de érthető az előítélete, mert a gyári munkások között több a bunkó, tanulatlan, mint a magasabb pozíciókban. tudom, mert én is dolgoztam 10 évvel ezelőtt gyárban több, mint egy évet, és nem találtam egyetlen olyan embert sem, akivel később is szívesen tartottam volna a kapcsolatot, leszámítva egy-két műszakvezetőt, aki értelmes volt, kulturált.

tudom, hogy vannak kivételek mindenhol, ott is biztosan voltak, talán csak én pont nem azokkal dolgoztam együtt.


amúgy az édesapjának biztosan nem is így adta volna elő a nemtetszését, lehet, hogy ezt neki ezt a problémáját nem is panaszolná el, csak itt az odalon.

az meg, hogy egy nyamvadt videókártyát nem kap, szégyen a szülőkre nézve.

2010. jún. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
64%
32oldal végig olvasása után...: Azonnal szólnék. Most még lehetne belőle rendes embert nevelni. Két év múlva már nem lehet
2010. jún. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
52%

Menjen csak dolgozni a gyerek, nem fog belehalni. Beszélgetni se kötelező munka közben. A kérdező helyében kiszúrnék a sráccal, bár már megkaphatta fater az e-mailt, szóval a srácnak sem lesz víg a nyara. Az utolsó válaszadó legalább olyan korlátolt, mint a srác - itt nem a pénzről van szó, hanem arról, hogy meg akarják vele értetni és éreztetni, hogy milyen, amikor saját munkával szerez saját pénzt. Az is igaz, hogy a fater már elkésett ezzel, sokkal korábban kellett volna megértetni a sráccal, hogy a pénz nem csak úgy van, gürizni kell érte - ha beleszületett a vagyonba, ha nem.


A diplomások között pedig legalább annyi bunkó van, mint a munkások között, akiket manapság olyan nagy divat lenézni. Mégis, hogy van az, hogy pl. egy asztalos 3x többet keres, mint egy diplomás? Remek dolog a diploma, de "milyen kár", hogy se emberi tartást, se biztos munkalehetőséget nem ad.

2010. jún. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
0%
Pontosítok: utolsó előtti válaszadó korlátolt, mikor én írtam, még az előttem lévő válasza nem volt kint.
2010. jún. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
64%

Írtam oda is, megteszem itt is.

Szólj az apjának! Talán lehet még rajta segíteni. Az ilyen kis hülyék miatt általánosítanak az emberek a tizenéveseket illetően.

A szülei normálisnak tűnnek, megérdemlik a lehetőséget, hogy megnevelhessék a gyereküket. Előttük biztosan az anyuci szoknyáján ülő tökéletes fiút játssza, és ha elolvassák ezt, mélyen meg lesznek döbbenve.


Egyszer egy hasonló dolog történt már a "környezetemben", egy 15 éves lány elhitette egy oldalon sokakkal, hogy van egy gyereke, aki beteg és rengetegen átaggódták az állítólagos műtét éjjelét, ő meg röhögött a markába. Visszajött többször is új gyerekekkel, de mindig lebukott. Sajna mélyen érintett a dolog, mert jól elvoltam vele, ugyanis én valóban abban a helyzetben vagyok, amit ő eljátszott, hogy 15 évesen született gyermekem. Az ő apját is felkeresték és szóltak neki, abba is hagyta a lány a hülyeségeit.

Hátha ezen a fiún is lehet segíteni.

Akkor szólnál bele az életükbe, hogyha a bűntetést illetően osztogatnál tanácsokat.


Orwella (18/L)

2010. jún. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!