Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért azok sírnak akiknek...

Miért azok sírnak akiknek bőven van mit "aprítani a tejbe"?

Figyelt kérdés
Ma összehozott a sors egy rég nem látott unokahúgommal és egy barátnőjével. Az unokahúgom elkezdett panaszkodni, hogy nagy a válság, nem tudja, hogy elmegy-e egyáltalán hétvégén a városnapokra. Mire a barátnője félig lejáratásként visszaszólt, hogy "persze, te panaszkodsz, mikor x milliód van a bankban?" Ledöbbentem... Kiderült, hogy a lány a TELJES fizetését a bankba teszi, hiszen az ugyancsak jómódú szüleivel él, akik megvesznek mindent neki... (A lány 24 éves) Én nem tudom miből fogom a lányom és fiam bentlakását kifizetni ősztől, egyik napról a másikra élünk, s errefel egy olyan kezd az utca közepén hangosan sopánkodni aki ennyit félre tud tenni... Hogy viszonyuljon az ember az ilyenekhez? Ti tapasztaltatok már ilyet?
2010. jún. 10. 11:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

mindenkinek a saját problémája a legnagyobb. Mivel a körülmények is teljesen eltéröek, a problémák is nyílván. Ezért senkinek sincs joga leszólni a másikat. Tehát béke van és fogadjátok el a dolgokat, az életben nincs igazság.

Én nem panaszkodom az anyagiak miatt, úgyis mindig lesz valahogy, olyan nincs, hogy sehogy se legyen. Eddig bejött, néha persze erön felül kellett küzdeni de az csak mégjobban megedzett.Max az egészségem miatt szoktam nyögni de csak mert sokszor már nem bírom a fájdalmat, erre meg gyógyszer nincs, segíteni sem lehet rajta. Na ez az az eset mikor az ember jogosan sír!

22/L

2010. jún. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, azért te is megéred a pénzedet... feltettél egy kérdést arról, hogy milyen undorító, hogy az unokahúgod panaszkodik, aztán a kommentek közt elkezdesz te is panaszkodni. szóval nem vagy különb nála. ja, hogy az a különbség hogy ő milyen gazdag, te meg milyen szegény? a szegény panaszkodhat, a gazdag nem?

mindenkinek megvan hozzá a joga, csak nem mindenki olyan buta, hogy meg is teszi.

(mielőtt ez jönne le: nem a gazdagabbik fajtához tartozom.)

2010. jún. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Hát igen. Szokták is mondani: nem az a gazdag,akinek sok van,hanem akinek kevés hiányzik......
2010. jún. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Volt egy cikk tegnap a metro újságban a Szalacsi Sándorról. Tanulságos..
2010. jún. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Ez azért van, mert ekkora összeg tutira le van kötve, és valóban kétszer is meggondolja magát az ember, hogy hozzányúljon-e, mert elveszíti a kamatokat.

Persze ez akkor is irritáló annak, akinek kenyérre sincs és a bankban sincs, csak jelzem, mitől szokott anyagi gondja lenni annak, akinek a bankban ott a pénz. Nekem is volt még olyan 1,5 éve 1 millió körül, ma már csak 300.000 van, és nem luxusra költöttem. Örököltem azt a pénzt, de rögtön elvitte jó nagy részét a temetés, aztán az örökölt házrészre is rá kellett költeni jó sokat, a többi megélhetésre, rezsire ment el.

Mondjuk én 1 évig egyedül tartottam fent egy 180 nm-es házat, mivel kihaltak a családtagjaim, illetve apám munkanélküli.

Most ott tartok, hogy hiába a 300.000, rettegek, mert tudom, hogy fél éven belül felélem és aztán nem tudom mi lesz.

De persze engem is irritál, mikor emberek úgy tesznek, mintha az éhenhalás küszöbén állnának, miközben az ablakon dobálják ki hülyeségekre a pénzüket.

Pl. most bocsánat, de mikor minden a gazdasági válságtól volt hangos, nem értettem, hogy a csudába lépett fel telt ház előtt Madonna, mikor 20.000 Ft volt egy jegy?

Nekem villanyra, gázra, meg ilyenekre megy el a pénzem.

2010. jún. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Azért panaszkodnak, hogy rejtetten dicsekedjenek. Az ilyeneket én meg sem hallom, nem hogy felidegesítsem magam rajtuk. Inkább kiröhögöm őket, hogy milyen üresfejűek. Én ehhez az elvhez tartom magam: ha sok van, nem dicsekszem, ha kevés van, nem panaszkodom, páromon kívül senki nem tud az anyagi helyzetemről, fizetésemről, megtakarításaimról, hiteleimről semmit (meg a pároméról sem tud rajtam kívül senki), így csodák csodájára konfliktusaink sincsenek. Elkerüljük a két legszörnyűbb dolgot: az irigykedést és a sajnálkozást.
2010. jún. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Már Rákosi Mátyás is megmondta, hogy annak a parasztnak kell legelőször lesöpörni a padlását, aki a legjobban panaszkodik :)
2010. jún. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

nem járok volvoval, nincs luxusvillám a rózsadombon, nem a leroyban költöm el mindennapi ebédemet. de tisztában vagyok vele, hogy van akinek jobban megy mint nekem van, akinek pedig százszorta rosszabbul.

nos, olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy segíthetek annak a barátnőmnek, aki alig tudja befizetni a számlát, néha kajára se futja.

és szívesen teszem, mert cserébe rengeteg szeretetet kapok tőle, és az anyukájától. ők a második családom.

2010. jún. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Miért, hát szeretne elmenni azokra a napokra ., d enem tud. ettől szomorú. Te tudod legjobban megérteni. Gondolom, nem azért van a bankban a pénz, hogy abból fesztiválozzon. Mit nem értessz ezen? Lehet bármennyi pénze, de nem tud most elmenni ide, pedig szeretne.Érted!
2010. jún. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!