Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért azok sírnak akiknek...

Miért azok sírnak akiknek bőven van mit "aprítani a tejbe"?

Figyelt kérdés
Ma összehozott a sors egy rég nem látott unokahúgommal és egy barátnőjével. Az unokahúgom elkezdett panaszkodni, hogy nagy a válság, nem tudja, hogy elmegy-e egyáltalán hétvégén a városnapokra. Mire a barátnője félig lejáratásként visszaszólt, hogy "persze, te panaszkodsz, mikor x milliód van a bankban?" Ledöbbentem... Kiderült, hogy a lány a TELJES fizetését a bankba teszi, hiszen az ugyancsak jómódú szüleivel él, akik megvesznek mindent neki... (A lány 24 éves) Én nem tudom miből fogom a lányom és fiam bentlakását kifizetni ősztől, egyik napról a másikra élünk, s errefel egy olyan kezd az utca közepén hangosan sopánkodni aki ennyit félre tud tenni... Hogy viszonyuljon az ember az ilyenekhez? Ti tapasztaltatok már ilyet?
2010. jún. 10. 11:26
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Hát akkor most csodálkozni fogsz azon amit írok: két hitelünk van, nem tudtunk fizetni az utolsó 4 hónapban egyáltalán, szinte napi szinten kopogtatnak az ajtón a banktól, nézzük, hogy mikor viszik el amink van... A szüleim házába költöztünk, mert nem tudtuk a lakásbérletet fizetni. A bérlet a telefonra január óta nem volt kifizetve, mert nagy a számla és nincs miből! Az internetet is csak úgy bírjuk, hogy a fiam besegít a fizetésbe az egyetem melletti munkájából, mert a neten kapja meg az előadásanyagokat szóval szüksége van rá. Szégyellem, de nincs pénzünk egy virágcsokorra, hogy a keresztlányomnak vigyek ballagására! A nyugdíjas szüleim fizették ki a villanyszámlát, hogy ne kapcsoljanak le....

Előbb gondold meg, hogy kit kritizálsz le, nem biztos, hogy minden kellő információnak a birtokában vagy!

2010. jún. 10. 12:01
 12/29 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek szólt ez.
2010. jún. 10. 12:03
 13/29 anonim ***** válasza:
54%

Segítséget eddig soha nem kaptam gazdag, tehetősebb embertől.A szerényebb körülmények közt élők nagy része talán még az uccsó kenyerét is odaadja ,ha bajban vagy.

Ilyenkor az jut eszembe: ezeknek a gazdagoknak senki nem fogja a fejük alá tennia vagyonukat,ha netán elhaláloznak...

2010. jún. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
90%

"Előbb gondold meg, hogy kit kritizálsz le, nem biztos, hogy minden kellő információnak a birtokában vagy!"


jó. ha te így, akkor én is így...


nekem is van lakáshitelem, de még mielött bármi gondunk lett volna vele elintéztem a kedvezményes törlesztést (néztek is a bankban, hogy mit akarok, hiszen semmi hátralékom nem volt) van egy 5 hónapos kislányom, és a feleségem ápolónő (megsaccolhatod, mennyit keres és mennyit kap most éppen), most éppen az anyámnál lakunk, mert a saját két kezemmel végzem a lakás felújítását, mert szakemberre nincs pénzünk.


most akkor miért sajnáljalak, azért mert lusta voltál tanulni, hogy rendes állásod legyen? vagy úgy csináltál gyereket, hogy nem volt rá pénzed?


fáj, hogy valakinek jobban megy, mint neked?

mit gondoltál? majd mindenki nekiáll sajnálni téged? hát nem. képzeld van aki nem. tanulj meg együtt élni vele!

2010. jún. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Ki monda, hogy nem tanultam szakmát? Csak sajnos a tanári fizetés itt Erdélyben kevesebb mint egy egyszerű segédmunkásé... A férjem magánvállalkozó volt, a cég csődbe ment a válság során, ránk hagyva egy csomó hitelt, és fizetnivalót.... Nem olyan könnyű az élet sajnos... Most a 0-n vagyunk, oda jutottam, hogy a ruháimat adom el a neten... És nem sajnáltatni akartam magam, mert minden második ember ilyen helyzetbe van, én csak kiakadtam azon, hogy akinek van, az mi a csodáért sír???!!!
2010. jún. 10. 12:55
 16/29 anonim ***** válasza:

Mindenkinek a maga keresztje a nehéz.

Ne gondold, hoyg az ő élete könnyebb!

Mindenkinek a saját gondjai a legnyomasztóbbak.

Válságban mindenki rí. Aki szegény az a legszegényebb!

Aki gazdag, az meg sokat veszíthet ilyenkor.

Ha romlik az életszínvonalunk, az mindig fájdalmas, függetlenül attól, hogy honnan indul az a romlás.

Nyilván nem arra van a bankban a pénz, hogy kivegye, s jegye vegyen a városnapokra! Lehet hogy így tényleg nem tud elmmenni, és sajnálja.És lemondás neki.

Kár volt beszélnie a millióiról.

A gyerekeidet eddig is eltartotad. Most ha keresni kezdenének(suli után persze) de nálad laknának, lehet, hogy te se fogadnál el konyhapénzt! Tegye csak el!

Keésbé jómódú családok is szokták így csinálni, ezzel segítenek.

Tudod mit? Nagyanyám mondta: Csak egészség legyen!

2010. jún. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Én is tanár vagyok, elhagytam a szakmámat, a szülőföldemet, a rokonaimat, szüleimet, testvéremet, barátaimat a megélhetés miatt. Nem örömömben.
2010. jún. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
51%

Vitatkoztok itt a gazdag vs. szegény


De a gazdagoknak van 2 típusa

-egyik pl a kőgazdag, visszafogott, ha luxusautót vesz akkor tuti nem bentlit fog venni henem S80-as volvót, nyugott családi élet stb.


-Másik típusa az újgazdag paraszt, aki kifelé sokat mutat de semmi nincs mögötte, tipikus pénzszórás mindenre. Arcoskodó bunkó.


-harmadik tipus nekik a gyerekeik, akik nem csináltak még semmit az életben de valamiért nagyra tartják magukat.


De ezekben az emberekben egy valami közös... kivéve talán a legutolsót.

Nenkik nincs a szótárban olyan hogy szerencse, vagy "nem fog sikerülni..." Hanem munka munka és kitartás, rendíthetelen akarat. Sokan elfelejtik azt a tényt hogy miért gazdag valaki... Kis gondolkodás után azért rájöhet mindenki...


Fukarság ha' mé nem ad pénz, neki van sok.

Azért nem ad senkinek pénzt, mert azt a pénzt munkával és verejtékkel kereste, lehet sok van stb, de az övé. Persze itt sem lehet ráhúzni az összeg gazdagra a vizeslepedőt, mert hogy ilyenek...


Én jómagam is gazdag családból származom, annyi dr. van hogy össze sem tudom számolni, igen van pénz...

De azért jól gondolkodjon el rajta mindenki 8 év álltalános iskola, 4 év középsuli 5 év egyerem, plussz ha doktor vagy jogász akkor bojtárkodás, gyakornokoskodás... Tehát bukás és kihagyás nélkül jó 30 éves vagy mire megkapod az első teljesjogú állásodat, mennyi munka és fáradság van mögötte??

2010. jún. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

nem tudom mennyire ismeritek az agynkontrollt

ott hangzott el a mondat:

"hogyan akarnak emberek gazdagok lenni,amikor legbelül lenézik és megvetik a gazdagokat? az agy két ellentétes információval nem tud mit kezdeni"


ez csak egy érdekesség. mellesleg én sem dúskálok a pénzben és sok pénzes ember tett is a megvetésemért, bár pénztelenek közül is vannak. És volt,amikor pénzes ember nyújtott nekem segítő kezet kérés nélkül.


Hogy ne legyek álszent: nem véletlenül nem vagyok gazdag, legalábbis ha az agykontrollból indulunk ki :)

2010. jún. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Egyszer egy jól keresö apa úgy döntött, hogy elviszi vidékre 7 éves kisfiát azzal a céllal, hogy megmutassa neki, milyen szegény emberek is vannak, és hogy a gyermek meglássa a dolgok értékét, és felfogja azt, hogy milyen szerencsés családban él.

Egy egyszerü falusi család házában szálltak meg, ahol egy napot és egy éjszakát töltöttek. Amikor a vidéki út végén tartottak, az apa megkérdezte fiát.

-Nos, mit gondolsz erröl az útról?


-Nagyon jó volt apa!


-Láttad, hogy némelyek milyen szükségben és szegénységben élnek?


-Igen.


-És mit láttál meg mindebböl?


-Azt, Apa, hogy nekünk egy kutyánk van, nekik négy. Nekünk egy medencénk van


otthon, ők meg egy tó partján laknak. A mi kertünket lámpák árasztják el fénnyel, az övékére pedig csillagok világítanak. A mi udvarunk a kerítésig tart, az övéké addig amíg a szem ellát. És végül láttam, hogy nekik van idejük beszélgetni egymással, és hogy boldog családként élnek.

Te viszont, és Anyu egész nap dolgoztok, és alig látlak titeket.


Az apa csak fogta a kormányt, vezetett csöndben, mire a kisfiú hozzátette:


-Köszönöm Apa, hogy megmutattad, hogy milyen gazdagok is lehetnénk.

2010. jún. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!