Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért azok sírnak akiknek...

Miért azok sírnak akiknek bőven van mit "aprítani a tejbe"?

Figyelt kérdés
Ma összehozott a sors egy rég nem látott unokahúgommal és egy barátnőjével. Az unokahúgom elkezdett panaszkodni, hogy nagy a válság, nem tudja, hogy elmegy-e egyáltalán hétvégén a városnapokra. Mire a barátnője félig lejáratásként visszaszólt, hogy "persze, te panaszkodsz, mikor x milliód van a bankban?" Ledöbbentem... Kiderült, hogy a lány a TELJES fizetését a bankba teszi, hiszen az ugyancsak jómódú szüleivel él, akik megvesznek mindent neki... (A lány 24 éves) Én nem tudom miből fogom a lányom és fiam bentlakását kifizetni ősztől, egyik napról a másikra élünk, s errefel egy olyan kezd az utca közepén hangosan sopánkodni aki ennyit félre tud tenni... Hogy viszonyuljon az ember az ilyenekhez? Ti tapasztaltatok már ilyet?
2010. jún. 10. 11:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%
persze...de tele van a város plazmatévés dobozokkal
2010. jún. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%
Ez mindenhol így megy. Simán felismerem ezeket. A sok sopánkodás megy, nem irigylem a pénzüket. Főleg azért, mert nem tudják élvezni az élete:-( Ja, és nem foglalkozom velük, szerencsére mindenem meg van ami kell, és ez nem a sok pénz.
2010. jún. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
81%

Ez sajnos így van,nézd meg:

a gazdagok mindíg sírnak,zsugoriak,skótok,nekik sehogy és semmi se jó.Egy gazdag pl nem ad kölcsön pénzt(tapasztalat)


Egy szegény a jég hátán is megél,próbál egyik napról a másikra boldogulni,csendben tűri a válságot,nem rinyál,és ha szegényebb ismerősömtől kérek kölcsön ő AD!!!!

Ennyi a különbség a gazdag és a pór nép között.

Azért néha álmodozom,milyen lenne ha én is gazdag lennék,de aztán rájövök,sokkal rosszabb ember lennék.Egy gazdag ember a sok közül,emberi értékek nélkül.

2010. jún. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%
Na ez azért nem így van, hogy MINDEN gazdag rossz és zsugori, és MINDEN szegény egy szent.
2010. jún. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Bizonyára nem minden, de a környezetembe élő jómódúak egytől egyig panaszkodtak már nekem a sanyarú helyzetükről...
2010. jún. 10. 11:47
 6/29 A kérdező kommentje:
Csak épp ez öntötte az utolsó cseppet a pohárba...
2010. jún. 10. 11:47
 7/29 anonim ***** válasza:
54%

nem értem, erre miért most jöttél rá. mindig azok panaszkodnak,a kik jobban állnak anyagilag. egyébként is undorító dolog bárkinek is elkezdeni a pénzügyek miatt panaszkodni. senki pénzügyei nem érdekelnek, meg különben sem tartozik rám, ahogy rá se az én dolgaim, szóval ne mondja már...az ilyet ki lehet szúrni azonnal. aki panaszkodik, annak nincs rá oka. aki igazán szenved valami miatt (és itt most nem csak a pénzügyekre gondolok) az magában tartja.

ez is, mint oly sok más dolog, intelligencia kérdése.

2010. jún. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
63%

Én meg azt is utálom ha a szegények sopánkodnak. nekem is alig van most pénzem ,ki kell fillérezni mindent mégse kötöm mindenki orrára,hogy ilyen olyan szar nekem.

Majd lesz jobb,ha nagyon akarok panaszkodni akkor max a barátaimnak mondom h jöhetne már egy kis plusz lové a házhoz,de nem siránkozok az interneten (sem),nem sjanáltatom magam,hisztépriázok a gazdagokon. Nem az én stilusom,a másik meg ,hogy ettől nem lenne több pénzem:D

2010. jún. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
84%

úgy viszonyuljál hozzá, hogy ne magadból indulj ki.


neked az a problémád, hogy esetleg nem tudod fizetni a fiad bentlakását, de majdnem biztos, hogy van olyan ember a környezetedben, akinek meg az, hogy nem tudja mit fognak enni a hónap végén, vagy hogy miből fizetik a lakáshitel törlesztést, hogy nem vigyék el a fejük fölül a házat. az ő világrendjében a te problémád szinte nevetséges...


ő félrerakja a fizetését, pl azért, hogy tudjon belőle lakást venni, vagy kocsit, vagy akármit. az a pénz nem arra van, hogy a napi szükségleteit elégítse ki belőle. az ő világában az a pénz nem létezik, ha arról van szó, hogy városnap, vagy új ruha vagy akármi.

2010. jún. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem mindenki panaszkodik,mert mindenkinek vannak számára fontos dolgok.Én ismertem egy embert aki 30 éves koráig szegénységben élt,de nagyon sokat tanult és végül jó szakember lett abban amit tanult(adótanácsadó, ügyvéd,vállalkozó stb).Mára már milliomos,de a válság kezdetekor ő is nagyon ideges lett, h. most mit csináljon.Azért ő sem akarta elveszíteni azt a pénzt amit eddig megkeresett.Mi is egyik-naprol a másikra élünk,de én már ezen nem csodálkozom.Ha megnyerném az 5-t akkor is tuti biztos lenne valami ami miatt panaszkodnék.Betegség, magánélet...
2010. jún. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!