Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akiknek a...

Vannak itt olyanok, akiknek a szülei cseszték el az életét?

Figyelt kérdés
Mi az, amiben a leginkább hibásak, hibáztathatóak? Túl tudtad tenni ezeken a dolgokon magad?
2011. okt. 10. 19:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Felnőtt ember esetében nem lehet azt mondani hogy a szülők cseszték el az életét. Mert az csupán a másikra mutogatás, a felelősség elhárítása. Tény hogy a gyerekkort tönkrevághatják, de utána már TE döntöd el hogy hogyan tovább!
2011. okt. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Egyetértek az elsővel.
2011. okt. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%
Én 14 éves vagyok. Eléggé visszahúzódó és csendes vagyok. De idegeneknek kinyitom a számat ha valami nem tetszik. Szerintem anyukám tehet róla, hogy visszahúzódó lettem. Még most is alig akar engedni valahová és mindig csak 1-2 órára mehetek ki. Ezért nem is vagyok valami barátkozós. Ő szerintem azt szeretné, hogy mindig itthon üljek. Elég nehéz lesz amikor majd elköltözök innen...
2011. okt. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
előző, nem teljesen van igazad. ugyanis, a gyerekkorban elszenvedett sérelmek kihathatnak az egész életére. ahhoz nagyon nagy akarat és erő kell, hogy a gyerekkorban elszenvedett sérelmeket kiiktassa, és felnőttként megtalálja a helyét.
2011. okt. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%

Pedig értelmes emberek egyáltalán nem értek egyet az első válaszolóval. Vagy azok, akik kicsit értenek a pszichológiához...


A nevelés MINDENT meghatároz. Még az időskori életet is.

2011. okt. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Amúgy az én szüleim eleve ott hibáztak hogy egymásra mutogattak, bármi rossz történt, valami nehézség adódott, marták-szidták egymást, nagyon rossz volt a légkör (képzeld el ezt karácsonykor...), el is váltak hálistennek. Szóval nagyon rossz példát mutattak párkapcsolati szempontból. Én pedig elhatároztam hogy ennél jobb leszek és igazság szerint ha felnőtt fejjel továbbra is őket okolom jelenlegi helyzetemért akkor ugyanúgy mutogatok rájuk mint ők egymásra.
2011. okt. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Hát nekem az önbizalmam törték le,de azt legalább rendesen.Soha semmi se volt jó nekik ,se iskolai eredmények,se otthoni takarításaim,se a nagyi ápolása.Most kapargatom össze magam, 2 éve dolgozok, lassan talán sikerül valami kis albéretbe ellépnem.
2011. okt. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%
20:05 Persze hogy meghatároz, de ha már azt felismerem hogy a szüleim tették tönkre az életemet, akkor azt is felismerem hogy mondjuk egy pszichológus segíthet, elmegyek pszichológushoz, és máris az első válaszolónak van igaza:)
2011. okt. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Pszichológus, pszichológus... Voltam már pszichológusnál, de mondjuk sokat ér az egész, ha kereken megmondta, hogy családterápia kell, nem fogok sokra menni, ha egyedül eljárogatok hozzá, közben a szüleim semmit sem változnak, én próbálnék, de mindig visszarángatnak...
2011. okt. 10. 20:36
 10/17 A kérdező kommentje:

"előző, nem teljesen van igazad. ugyanis, a gyerekkorban elszenvedett sérelmek kihathatnak az egész életére. ahhoz nagyon nagy akarat és erő kell, hogy a gyerekkorban elszenvedett sérelmeket kiiktassa, és felnőttként megtalálja a helyét."


Én vele értek egyet, bár nem vagyok felnőtt, csak kamasz. Piszok nehéz túljutni ilyeneken. Főleg úgy, hogy állandó bűntudattal élek, az önbizalmam 0, azt se tudom, hogy kaparjam össze magam, bár átlátom a dolgokat, de a szüleimet nem tudom megváltoztatni...

2011. okt. 10. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!