Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akiknek a...

Vannak itt olyanok, akiknek a szülei cseszték el az életét?

Figyelt kérdés
Mi az, amiben a leginkább hibásak, hibáztathatóak? Túl tudtad tenni ezeken a dolgokon magad?
2011. okt. 10. 19:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
51%

Igen végülis a saját céljaikat akarták mindig rámerőltetni(általános iskolába nem mehettem ahova akartam,majd gimibe se oda mentem ahova szerettem volna,majd egyetemre is oda kellett,ahova ők akarták!). Anyám iszonyatosan kegyetlen,elhitette velem évekig, hogy kövér vagyok és senkinek sem fogok kelleni. A mai napig ezt mondogatja nekem.1hete azzal jött, hogy 20kilót kellene lefogynom.És még sorolhatnám.Egysze kamaszkoromban fogyóztam miatta,majd hajtogatta, hogy nincs láttatja,én meg mint régen befolyásolható személyiség,hánytattam magam 3hétig(lement 10kiló),és ezután annyit mondott, hogy még 10et kellene legalább...Semmi pozitív megjegyzés.Aztán sikerült elköltöznöm otthonról,már csak havonta 1-2x kell látnom,de telefonon is belém tud gázolni...Ennél cifrább dolgok is vannak. Nagyon ritkán akadok már ki ezen, akkor próbálom pozitívan látni a dolgokat, rosszabb esetben megiszom pár doboz sört és sétálok a duna mentén.


Igazán túl tenni akkor fogom magam, amikor 1 másik kontinensre költözök.Kb 3 év múlva,addigra összejön annyi pénz,hogy vígan éljek,amíg nem találok kint munkát!

23n

2011. okt. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én 20 éves vagyok, tehát nem tudok teljes körű véleményt adni arról, hogy mennyire befolyásolja a rossz gyerekkor az egész életet, DE: azt tudom, hogy a gyerekkorban ért sérelmek, rossz nevelés és egyáltalán az egész, amit kaptam, teljes mértékben kihat a jelenlegi párkapcsolataimra, egyéb kapcsolataimra is. Elég nehéz így, és csak rosszabb lesz...
2011. okt. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az enyémet: több, mint fél millió forintomat itta-gépezte el apám 15-16 éves koromban. (örökség volt, sok pénzem nincs is, beteg is vagyok, ki tudja mi lesz így velem, saját lakásunk nincs, semmink nincs jószerivel, csak piánk, nehezen megy a kilépés így...)

22/L

2011. okt. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám cseszte el az életem. Pánikbeteg, mindenen stresszel, idegeskedik, de ez még valamennyire tűrhető is lenne. De emellett mindig olyan szituba keveri magát, hogyha egy társaságban vagyunk, mindenki rajta röhög. Pl nem egyszer megmondta a 30 éves unokatesóimnak, hogy nem elég intelligensek ahhoz, hogy megértsék őt, de ha majd felnőnek, megértik :) egyébként azon vitatkoztak, hogy jó-e hogy zárt helyiségben lehet cigizni. Anyum szerint igen, mások szerint nem. Ő úgy érzi, és mondani is szokta, hogy őt senki nem veszi komolyan, stb, mindenki átnéz rajta stb. És ezt rajtam élte ki, elég szadista volt velem gyerekként. Volt egy nyuszis párnám, amit nagyon szerettem, mindennap azzal aludtam. Egyszer kb 4-5 éves koromban bementem a szobámba és nem volt az ágyamon. Egyből szaladtam anyumhoz a fürdőszobába, hogy hova tűnt a Kispárna. Válasz: kidobtam. Én: Miért? Válasz: mert az utóbbi napokban úgy viselkedtél hogy megérdemled és ebből egész életedben tanulni fogsz.. Fél óra zokogás után elárulta, hogy csak kimosta.. tényleg tanultam belőle, azt, hogy az anyám szórakozása, hogy terrorizál.. egyébként fogalmam sem volt, hogy mi olyat tettem, amiért ezt csinálta. De ha olyan rossz is voltam, szerintem ezt semmivel nem érdemli ki egy kisgyerek.
2011. okt. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem elrontotta, csak megnehezítette egy ház árával a nyakamban, amit részletekben fizetek.

Tulajdonképpen van jó oldala is a dolognak, mert lesz egy házam, csak éppen föiskolára nem tudok majd menni...... leszek kamionsoför vagy a tökömtudja....

2011. okt. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
20:03 vagyok. Most miért is pontoztatok le? Szerintem igenis anyukám tehet róla, hogy nem szereti ha társaságban vagyok...egyik barátnőmet se szereti. Eddig akárhány barátnőm jött ide egyik se tetszett neki. Meg nagyon félt csak nem tudom mitől.
2011. okt. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A sok ilyen-olyan beszólogatás, akármi mellett egy nagy dolog van, ami tényleg elcseszte az életem :(


Egész középsuli alatt kitűnő tanuló voltam, anyumék megszokták, hogy dicsekednek velem, rengeteget tanultam.


Utána továbbmentem BME-re, mérnöknek kezdtem tanulni.

Aki volt műszakis az tudja, hogy eléggé szívatás van, hiába tanultam rengeteget így is megbuktam pár tárgyból a többi is 2-3, pár 4.

Az évfolyamhoz képest kb. átlagos voltam, viszont anyám szerint ez egy borzasztó dolog, hogy én, egyetemen egyeseket szerzek és hogy mondja el a barátnőinek, akiknek a picilányuk kitűnő tanuló esztétika szakon.


Na az ő unszolására, mivel "nem ment" a műszaki, jelentkeztem másik egyetemre, btk-ra, olyan szakra, amit ő megálmodott, hogy az milyen szép, lányos foglalkozás, nem pedig majd koszos gépeket tervezek valami sötét irodában.


A ponthatár magas volt, gondoltam ha felvesznek megyek, ha nem, maradok.

Felvettek.

És ott nem buktam meg semmiből.

Szóval most van egy teljesen felesleges diplomám. :(


Jó lenne folytani a a műszakit, mérnökként még el is tudnék helyezkedni, de miből fizessem ki, és már 26 vagyok :(


Amióta végeztem nincs munkám, itthon pedig hallgathatom, hogy mennyire szerencsétlen szar munkakerülő ember vagyok, hogy nem kapok munkát, pedig biztos van, rosszul keresem, egész életemben egy senki maradok.

Ezzel sikeresen letörik a maradék önbizalmam is, emellett még anyám, aki kb 40 kiló folyton piszkál, hogy dagadt vagyok. 52 vagyok, 170 cm, egy kis plusz van rajtam, de ez annyira idegesít, ma sem fogok vacsorázni, mert figyeli, mikor megyek a hűtőhöz.


Hozzá sem akarok szólni, legszívesebben eltűnnék itthonról :(

2011. okt. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!