Asszonynak hív?

Figyelt kérdés

Még nem vagyunk egész két éve házasok, fiatalok vagyunk, én 24,ő pedig 28.

Most várom a második babankat. Alapvetően minden rendben van, szeretjük egymást és jól élünk. Nyilván vannak nézeteltérések de mindig helyre tudjuk hozni.

Tegnap viszont hallottam,hogy telefonon valakinek asszonynak hívott, annyira meglepett, és nem tetszett. Hirtelen atfutott az agyamon a napi rutin, mosás főzés takarítás gyerek nevelés stb stb... És tenyleg olyan hamar elment a fiatalság.. most meg már asszony vagyok? Oké ez másnak így biztos hülyeség ahogy leírtam, lehet csak a hormonok játszanak velem a terhesség miatt, de hirtelen ez alatt a pár perc alatt olyan kedvetlen és szomorú lettem.


2018. márc. 3. 11:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
24%

Egy ismerős,régebben volt szex is.. Azóta ha hiv, mi.újság asszony? Kolléga maminak,férjemet papinak hívja.pedig 32 évesek vagyunk.

Nem sértődok meg,poén..

2018. márc. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
28%
nyanya
2018. márc. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
41%
Örülj neki h nem asszony állatnak hív.
2018. márc. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
56%
Igen, netto bromság...
2018. márc. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem felfogás kérdése.

1. Lehet csak poénból mondta. Egy barátom kb. 20 éves korától hívja a már mennyasszonyát asszonynak.


2. Komolyan gondolta, de nem úgy,ahogy te.


3. A te verziód. Én a legtöbbször ezzel találkozok. Bár általában középkorúaknál. Nem mondom,hogy tizen-huszon éves kapcsolat után még dúl a szerelem, de aki tiszteli a másikat és van közöttük kapcsolódás, nem pedig tengődnek egymás mellett,legtöbbször kedvesemnek,páromnak, esetleg férjemnek/feleségemnek hívja a társát. Sok esetben az egymástól elhidegült emberek hívják a másikat asszonynak, a férfit pedig embernek(ettől mászok falra).

Nekem a kifejezést hallván egy 40-es elhízott, kinyúlt pólós, takarítástól izzadt nő jut eszembe,semmiképp nem egy társ, akire nőként tekinthetnék. Épp ezért nem hívnám soha a jövendőbelimet így. Ha mégis így tennék, az már rossz lenne.


Szerintem ez a 3 alternatíva van. Kérdezd meg tőle.

2018. márc. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
64%

"és ő majd biztosan megfog nyugtatni, hogy nem úgy gondolta. :)"


Ebben szinte biztos vagyok. Ettől függetlenül még úgy gondolta, csak boldogabb az élet, ha az asszony nem rinyál, hanem befogja a pofáját.

2018. márc. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
71%

Jó a kapcsolatotok? Mindent megbeszéltek, osztoztok a feladatokon, közösen hoztok döntéseket? Akkor hagyd már a francba ezt. Én is hallottam már nemegyszer, ahogy srácok is használták ezt a szót félig poénból...A fiatalságod nem ment el, nemcsak egyféleképpen lehet azt megélni, ha te a család mellett döntöttél, nyilván volt rá okod. Vannak, akik harmincon túl is csak szeretnék ezt, de nem jön össze.

Amúgy 23 voltam, amikor férjhez mentem, 24 évesen, friss diplomásként szültem, a férjem az esküvőnk napjától "Nejem"-ként emlegetett másoknak. Így, nagybetűvel, ő boldog és büszke volt, hogy a felesége vagyok. Engem sose zavart, én akkor is önmagam vagyok, nem kevesebb, hanem több azzal, hogy ennyi szeretet vesz körül.

2018. márc. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem a mai emberek kozott kevesen tudjak, hogy mit jelent asszonynak lenni. A ferjednek lehet, hogy tetszik a kifejezes, de ezt sajnos atitattja az utobbi evekben latott peldak tomkelege, ahol a szegeny magyarok, sanyaru sorsuk kizepette asszonyozzak le a feleseguket, indulatokkal atszove. A mai vilagban gyakran jelenik meg az agresszivitas, es ez a medianak is koszonheto, ahol olyan produkciok is napvilagot latnak, amik indulatos embereknek koszonhetik letrejottuket.

Ez nem jelenti azt, hogy valamifele szolganak tekint, vagy nem szeretne teged. Az asszony egyszeruen a noi oldal egyik szinonimaja a hazaskotelekben. Persze jelenteseben benne van, hogy az asszony a gyengebb nekik feladatai vannak, de gondolom az urad is munkalkodik azon, hogy neked legyen oromod, vagy igy vagy ugy. :)

2018. márc. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
80%

Értem, miért akadt ki a kérdező. Azért, mert ez így ilyen formában kezd pejoratív formát ölteni.

Lehet lehurrogni, de ez így van. Olyanoktól hallom így a háta mögött beszélni, hogy az "asszony", aki fel akar vágni a másik haver előtt, hogy otthon ő az uralkodó.

Ez a szó régen jó értelemben volt elkönyvelve, de mostanság elég lekicsinylő lett. Főleg a háta mögött.

A nejem, feleségem sokkal jobban hangzik.

Ha nem olyanoktól hallottam volna, akik lekezelően használják az asszony szót, lehet, hogy más lenne a véleményem.

2018. márc. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
46%

11:14-es: "de hát neked kellett gyerek fejjel esküvő meg két pulya"


Ha szerinted valaki 24 évesen gyerek, akkor veled valami nagyon nagy gond van!!!!!


Már 20 évesen sem lehet valakit gyereknek nevezni (legfeljebb olyanok teszik, akik igen begyepesedettek), de ilyen idösen végképp nem!

2018. márc. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!