Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az öngyilkosság megoldás lehet?

Az öngyilkosság megoldás lehet?

Figyelt kérdés
2010. jún. 8. 19:21
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, miért privátot akarsz írni?
2010. jún. 8. 22:03
 52/62 anonim válasza:

Ok. Íme. Sok választ kaptál, de neked egyik sem kell. Nem tudsz dönteni, hiszen a megoldás kézenfekvő. Nem tudsz túljutni a problémádon, ez egyértelmű. Nem te vagy a hibás benne!!

Ez orvosolható, spirituális megközelítésből.

A problémád elég egyértelmű számomra. Tudok rajtad segíteni, de ehhez a te beleegyezésed is szükséges. Ezt a megoldást ecseteltem volna részletesen számodra. A lényeg, hogy engedélyt kell adnod, mert annélkül nem megy. Leírnám, hogy milyen karmatikus dolod áll a háttérben, mi váltotta ki ezt benned, miért nem jusz előbbre. Mi játszódik le anyukádban és miért, honnan jön ez és miért. Tudod ez nem tartozik senki másra csak rád, persze csak ha érdekel. A legtöbb ember kiborul, ha azt mondod spirituális világ stb. A kérdés csak annyi, hogy akarod- e, hogy segítsek. Egy szó a válasz..

2010. jún. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 A kérdező kommentje:
Írtam neked.
2010. jún. 8. 22:15
 54/62 anonim ***** válasza:

Azt hiszem mindannyian hiába győzködünk itt téged, hogy nem az öngyilkosság a megoldás, hanem a költözés. Ez az az eset, amikor nem az anyukádat kell nézni, hanem magadat, mert ő bárkivel fogsz összejönni, belefog szólni. Lehet, hogy neki lenne szüksége orvosra.

Nem vagy már gyerek. Szedd össze titokban a cuccaidat, keress lakásmegoldást, és irj egy levelet, hogy ne keressen.

2010. jún. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:

Hát azthiszem most azon kevés esetek egyike forog fenn amikor az első dolog ami eszembe jut hogy hazudj anyudnak... Itt már nem írom hogy beszélgesss vele, stb, gondolom megpróbáltad és gondolom nem hozott eredményt. Mérlegeld hogy mi kell NEKED. A pároddal szeretnél élni vagy anyuddal? Sajnos, bár ilyen egy szeretett embertől sosem kérnék, tőled kérik hogy válassz...A baj az hogy mindkét oldalról értem a dolgot, sőt mindháromról. Szóval szerintema következő amit tehetsz:

Nem emlékszem írtad -e hogy dolgozol vagy egyetem vagy mit csinálsz? mindegy, a lényeg, hogy valami indokból (új munkahely?) költözz másik városba. Ott nem kell félned az emberek szemeitől, felviheted magadhoz a párodat nyugodtan, és édesanyád sem lesz dühös, arról nem kell tudnia mi volt a valódi indokod a költözésre...

Sajnos csak ennyi jut eszembe... Gondolj bele: örök életedre nem élhetsz anyud mellett, hiába fenyeget...

2010. jún. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 A kérdező kommentje:

Van munkahelyem, de az csak részmunkaidős. Állandóan keresek valamit, de nem találok.

A költözésről annyit, hogy elmennék én szívesen, de nincs rá pénzem, a másik meg az, hogy anyám oda is jönne utánam, és azt lesné, mikor találkozom a barátommal. A szavaidból azt vettem ki, hogy titokban találkozgassak ezután is a (volt)barátommal, csak másik városban. Nem... 3 évig titkolóztunk, ennek semmi értelme nem lenne, ő meg benne se lenne még egy sor hazudozásba és én sem.

Amíg nincs másik munkahelyem, nem tudok lelépni. Mindenki ezt írja hogy lépjek le, de könyörgöm, nem tudok, ráadásul öngyilkossággal fenyeget az anyám, te el tudnál így menni??? Ezért írtam hogy hiába írom le hogy mi a tényállás, mindenki ugyanazt hajtogatja, de ez lehetetlen.

Ezért gondolom úgy, hogy nekem így nem érdelmes élnem, mert iszonyú boldogtalan vagyok, itt vagyok egy zsarnok anyával aki megkeseríti a mindennapjaimat, ha már egy kicsit rosszabb a kedvem akkor is megver. (mert hogy biztos a fiú miatt van rosszkedvem)

Elvesztettem a fiút akit még most is szeretek, nincs munkám. Nem tudok talpra állni. Köszönöm szépen mindenki válaszát, úgy gondolom ezek után, semmi értelme semminek.

2010. jún. 9. 08:57
 57/62 anonim ***** válasza:
Azért fenyeget anyád öngyilkossággal, mert tudja, hogy igy mindent elér nálad. Hidd el nem lesz öngyilkos. Márpedig ha maradsz, akkor nem fog megváltozni az életed. Gondolom a barátod is dolgozik, igy ketten ha szükösen is biztos meg tudnátok élni.
2010. jún. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:

Az anyád érzelmileg zsarol.

Az egyetlen megoldás lenne, hogy amíg nem találsz munkát addig otthon maradsz, amint van munka összeköltöztök és senkinek se mondjátok meg hova.

2010. jún. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:

Szia!


Én vagyok az, aki írt neked egy választ valamelyik kérdésedre és te azt írtad vissza, hogy nagyon nyugtató volt olvasni, és hogy mintha egy pszichológus írta volna.Ezt csak azért írom, h be tudj azonosítani, hátha hat rád kicsit, amit írok most.:)

(amúgy nagyon jól esett, h ezt kommentelted,örülök, h akkor picit nyugodtabb lettél. de nem vagyok pszichológus )


Szóval.Én értem most a helyzeted. Anyukád valószínűleg tényleg kiszívja minden életcseppedet. Vaészeg azért, mert ő magának nincsen ,élete, nem volt képes csinálni magának, így bűnbakot keres, akire minden fájdalmát ráokádhatja. Ez nagyon infantilis dolog. De azért, mert neki nem sikerült-erről kizárólag ő tehet- neked még sikerülhet!Tudod, amit most csinálsz, az pontosan ugyanaz, amit ő tesz. Várja a sültgalambot, sajnáltatja magát.Tudom, h nehéz máshogy csinálni, és törvényszerű, h te is ezt csinálod, hiszen ezt az egyetle példát láttad arra, hogy kell élni.De nem.Nem ez az egyetlen út.


Ugye mondtam neked akkaor, h próbáld meg egy picit magad mindenkitől függetleníteni, a barátodtól is.Addig nem tud jól működni úgysem a kapcsolatod,amíg nincsenek rendben a te dolgaid, magaddal. Meg kell előbb oldanod ezt a helyzetet anyáddal, mert csöbörből vödörbe jutsz. Ez most, h elhagyot, neked kapóra jön,mert ismét sajnáltathatod , sajnálhatod magad, hogy tessék anyám, így büntetlek, h a pasim is elhagyott...ez nagyon nagyon rossz így, és csak Te szívod meg hosszútávon. Anyád egy igazi mérgező ember, és a baj, h most nyerésre áll. Ezzel nem bünteted őt, az lenne neki a büntetés, ha Te élnél, igazából, nőként, felnőttként, nem egy infantilis gyermekként, mint ő.

Nagyon nagyon fontos lenne, h ezt felismerd, valamiylen módon kijuss ebből a rossz, beteg ördögi játszmából. Tudom, h ez nagyon nehéz, de kérlek szépen, próbáld meg minden maradék energiádat az önállósodás, a lélekben és anyagiakban is elkülönülésfelé fordítani, ne az önsajnálatba, mert így felesleges dolgokra megy el.

Legyél erős!!Tedd meg az első lépést!!

2010. jún. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:

Na most én sem akarlak lehurrogni, ne úgy vedd ki a szavaimból... Csak az a helyzet, hogy a te szitudra az optimális megoldások a következőek: 1, titokban élsz a pároddal továbbra is. 2, felvállalod, kerekperec anyud szemébe mondod és vállalod hogy megver vagy akármi (neml esz öngyilkos. ez az egy biztos.) 3, elhagyod a párod és anyudnak teszel jót a te életed meg elrontod. 4, otthagyod anyud és féltitokban jártok - jelenti ez azt, hogy nem kell közölnöd anyuddal hogy te most XY-al jársz, de máshol nem kell titkolózni. Hirtelen ennyi jut eszembe. Na most én értem hogy neked egyik sem tökéletes, de tökéletes megoldást nem fogsz találni - valkit meg kell bántanod. Lehet hogy van még ezen felül három olyan megoldás ami nem jutott eszembe, nem ez a lényeg. A lényeg hogy a sok sz*rból a legkisebbet kell kiválasztanod. Ezek mind kivitelezhetőek egytől egyig, max nem könnyű. Azért vagyunk itt hogy esetleges megoldásoakt sorakoztassunk fel neked, a te dolgod pedig hogy a legjobbnak tűnőt megprobáld kivitelezni.

Akármennyire sértőnek fogod találni - a te problémád nem akkora hogy öngyilkosságon törd a fejed. Ezt meg kell oldani, ha nem lépsz változni sem fog a szitu. Válaszd a kisebbik sz*rt, majd kialakul, de cisnálj valamit.

2010. jún. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!