Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak még egyáltalán normális...

Vannak még egyáltalán normális családok?

Figyelt kérdés

Nézegetem ezt az oldalt, és azt látom, hogy rengeteg ember szenved a családjától, a párjától. Azok alapján, amiket olvasok, azt látom, hogy az emberek többsége pszichikailag beteg, és a családtagjaik szintén megbetegszenek attól a viselkedési stílustól, amit az illető otthon "fertőz"...

Tiszteletlenség, "dögölj meg" felkiáltások, verekedések családon belül, terjedő alkoholizmus... - nem rémisztő?


Mi lehet ennek az oka? Anyagi hiány? vagy csak genetikailag romlik az emberek idegrendszere? Esetleg a nevelés, az önmegtartóztatás, a tisztelet hiánya?


Annyira elkeserítő...


2010. jún. 1. 19:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

Már hogyne lenne...

Üdv: Roman Polanski

2010. jún. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%

Azt gondolom, hogy minden családnak megvan a maga keresztje. Problémák, gondok mindenhol akadnak, aki azt állítja, hogy nem, szerintem nem mond igazat. Olyan családok, mint amiket a reklámban, meg az amcsi filmekben látunk (anya apa, két gyerek, nagy mosoly az arcon, anya főz, az egyik gyerek a foci/baseball edzésen van, a másik tanul, apa szorgosan dolgozik, mindenki már- már nyálasan boldog..) Na ilyen csak a fikció műve. Persze nem azt mondom, hogy az az általános, amit a máunika sóban látsz (meg, amit néha itt is olvashatsz), mert ezek megint csak válogatott esetek...

Nekem pl. 14 éves koromban meghalt az apám, szóval ebben a tekintetben a mi családunk sem mondható 'normálisnak', de felnőttem fizikailag és mentálisan is egészségesen...

Egyébként hogy a kérdésre is válaszoljak, sajnos nagyon sok problémát okoz a pénz. Ha nincs azért, ha sok van, akkor azért. Az utóbbira példaként egy ismerős házaspárt hoznék példaként, ahol a pasi nagyon jól keres, de ehhez reggel 8-9-től este 10-ig dolgoznia kell. Egy külső szemlélő azt mondaná, hogy milyen jó nekik. Viszont a pasi szinte sosincs otthon, ezért feszültség van a feleség és közte, a kislánya már puszit sem akar neki adni... Ha nincs pénz, akkor pedig az okozza a vitákat, hogy miből legyen erre, vagy arra.

A szülők rengeteget dolgoznak ezért a pár 'papírdarabért', a gyerekeiket nincs idejük nevelni, azok pedig elkallódnak, és ha családot alapítanak csak ugyanazt tudják továbbadni, amit otthon láttak... Ez szerintem ilyen ördögi kör.

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett...

2010. jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
81%

"Gyakori válás, női szereptúlértékelés, késői szülés (30+) -> magas korkülönbség szülők és gyerek között. "

Nos ez nem igaz. A késői szülésnek semmi köze ehhez.

Amihez annál inkább: A társadalmi elvárások, amiknek egyre többen nem tudnak megfelelni. Hogy miért? Munkanélküliség, kirekesztés, stressz, a mindennapi alapvető szükségletekért való robot, hogy e miatt a családra már nem marad sem idő, sem energia. Az idősek semmibe vétele, az erkölcsök meglazulása.

Maslow rendszerében, a szükségletek egymásra épülnek, s míg az egyik szint nincs kielégítve, addig nincs szükség a következő szintre.

Magyarul: ha valakinek hiányoznak a létfenntartáshoz szükséges dolgok,addig nem fog hiányozni a következő szint, a biztonság, szeretet.


Egyébként én is boldog kapcsolatban élek 25 éve, 3 fiam van, és a nagy és a kicsi között 17 év a különbség.

Abban igazad van, hogy elkeserítő a helyzet. Nagy árat fogunk ezért fizetni.

2010. jún. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
45%

Éppenséggel ismerem a Maslow és Hendersoni szükségleteket is. Ápolónő vagyok, tanultam pszichológiát ezért is tudom, hogy milyen hatásai vannak a késői szülésnek.

Szóval kétségtelenül igaz az is, amit te mondasz, mert tényleg igazad van, de ennek igenis köze van hozzá, nem is kicsit. Nem minden esetben mutatkozik ki, de elég gyakran. Én ezer példát láttam már rá, és ez csak az, amit én látok. :(

2010. jún. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%
Gondolod, hogy a boldog családok is ide írnak dicsekedni? Itt problémákra kérnek tanácsot.
2010. jún. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
az én családom úgy érzem az a szüleim és a testvéreim is fantasztikus emberek a nagyszüleim is nagyon szuperek sajnos az egyik nagypapám már nem él:( A többi rokonnal is tartjuk a kapcsolatot apukám és anyukám testvéreivel is egy utcában élünk szóval nincs okom panaszra ezért nem is teszek fel kérdést:D
2010. jún. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod szerintem a dolgot, Kérdező. Nincsenek. Legalábbis én a saját környezetemben egyet sem látok. Aki azt állítja magáról, hogy nála minden rendben, arról előbb-utóbb kiderül, hogy hazudik, szépít. Ezért is nem akarunk gyereket, semmi szükség nincs rá, hogy még egy ártatlan lelket megnyomorítson ez a beteg világ. De ez egyébként már 20 éve, a gyerekkoromban is így volt, szerintem nem újkeletű jelenség. Az emberek egy része mindig is pszichopata, agresszív állat volt, és ezek mindig is megbetegítették azokat, akik normálisak lehettek volna (mint pl. engem az "anyám").


29/n

2010. jún. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
86%

sok minden mellett a felcseréldődő női -férfi szerepeket okolom

nőies, nyafka férfiak és katonatiszt keménységű nők

nem arról van szó, hogy nem lehet egyenjogúság, vagy egy férfinak tilos sírnia

de kifordult magából a világ ilyen szempontból, naná,hogy mindkét fél érzi a belső feszültséget emiatt és többszörösen bosszulja meg magát

2010. jún. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

"Ápolónő vagyok, tanultam pszichológiát ezért is tudom,"

:) Te ápolónőként, kaptál egy alapoktatást, amiben megtanították mit jelent a konfliktus,a szerep, stb.

Generációk közötti konfliktus alatt, nem a későn szülést értjük. A későn szülésnek vannak előnyei:


• Az érett korban szülő nők felkészültebbek, lelkileg erősebbek az anyai teendők ellátására.

• Az anya nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb, nem a karrierépítés az elsődleges feladata.

• Egyes amerikai kutatók szerint a későn szülő nőknél kisebb a méhrák kockázata.

Hátrány, hogy ketyeg a biológiai óra.

Nem korfüggő, ki hogy áll a gyermekei, a fiatalok életfelfogásához.

Lehetsz huszonéves, és maradi, de 60 évesen is lehetsz fiatalos, és laza a gyerekedhez. ez teljesen egyéni, és nem korfüggő.

2010. jún. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ez nem így van, akármit mondasz. Direkt kiemelte a pszichológusunk, hogy ennek nagyon súlyos következményei vannak. Egyáltalán nem lesz jobb anya valaki attól, hogy öregen szüli a gyerekét (elnézést mindenkitől, de biológiailag egy majd 40 éves nő a szüléshez tényleg öreg). Alapból hiába fiatalos valaki, akkor sem tud annyira fiatalos lenni, mint a gyereke. Na most ha én is 20 évesen szültem volna, akkor anyukám negyven körül már nagymama lenne. Más ekkor szüli az elsőt. Nem véletlenül másabb a nagymama, mint az anyuka, nem véletlenül viselkednek másképpen sem a gyerekek.

A társadalmi elvárások és ez az egyre elhatalmasodó éretlenség, amivel a fiatalok rendelkeznek elég ocsmány következményekkel jár. Szerintem a biológiai következményei a legsúlyosabbak. A barátnőm 33 éves, vállalta a terhességét, megszült 23 hétre :( A koraszülés kockázata iszonyúan megemelkedik. A nő szervezete nem arra van kitalálva, hogy ilyen idősen szüljön. Tudom, hogy nehéz összeegyeztetni a munkát és a családot, de valahol tudni kellene hol a határ :(

2010. jún. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!