Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak még egyáltalán normális...

Vannak még egyáltalán normális családok?

Figyelt kérdés

Nézegetem ezt az oldalt, és azt látom, hogy rengeteg ember szenved a családjától, a párjától. Azok alapján, amiket olvasok, azt látom, hogy az emberek többsége pszichikailag beteg, és a családtagjaik szintén megbetegszenek attól a viselkedési stílustól, amit az illető otthon "fertőz"...

Tiszteletlenség, "dögölj meg" felkiáltások, verekedések családon belül, terjedő alkoholizmus... - nem rémisztő?


Mi lehet ennek az oka? Anyagi hiány? vagy csak genetikailag romlik az emberek idegrendszere? Esetleg a nevelés, az önmegtartóztatás, a tisztelet hiánya?


Annyira elkeserítő...


2010. jún. 1. 19:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne ez alapján ítélj. Én sem írok ide, hogy 20éve boldogan élek a párommal, csodás 3 gyerekünk van, az anyósom nagyon szerettem és örömmelveszem, ha a gyerekek a nagyszülőkhöz akarnak menni nyáron 2 hétre. Pedig így igaz, és ezért nincs is kérdésem ezzel kapcsolatban.

Csak az ír, akinek problémája van.

2010. jún. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
Ez az oldal nem reprezentatív minta. Ide vszínűleg CSAK azok jönnek akinek problémája van. Azért a nagy átlaghoz képest még mindig ők vannak kevesebben.
2010. jún. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%

Gyakori válás, női szereptúlértékelés, késői szülés (30+) -> magas korkülönbség szülők és gyerek között.

Utána jönnek az egyéb tényezők, anyagi problémák, "liberális világ" (mindenkinek mindenhez van joga, de kötelessége nincs, ott van a rengeteg tanárverés, tökéletesen bemutatja), és még ezer dolgot lehetne sorolni.

2010. jún. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ember él békében a családjával, csak ők nem ide írnak, hanem mondjuk az étel-ital kategóriában kérdezik meg, milyen sütivel lepjék meg a szeretteiket.:) A "családi kapcsolatok"-ba nyilván az ír, akinek problémája van. És persze rengetegen vannak, aki nem a neten lógnak a szabadidejükben.
2010. jún. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
tudom én ezt, h akinek nincs problémája nyílván nem ír ide, de nekem sem írigylésre méltó a családom, és úgy látom, hogy egyre gyakoribb ez a probléma...
2010. jún. 1. 20:06
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Akinek nincs gondja, az nem irogatja be, hogy nekem minden rendben a családommal, nem veszekszünk, nem beszélünk egymással trágárul, nem ordibálunk, stb.

A normális családok nem tünnek fel.


DE: pl én is két héten belül 22 éve vagyok együtt a párommal, négy gyerekünk van, szeretjük, tiszteljük egymást, és újra kezdenkénk, ha most lenne lehetöségünk választani, hogy milyen is legyen az életünk.

2010. jún. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%
Hát én megindokoltam, de a többieknek is igaza van, az itteni minta nem vehető alapul. Nézz be a szexualitás témakörbe...szerinted ilyen satuk az emberek?
2010. jún. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon klassz családom van. Szüleimre,testvéreimre mindig mindenben számíthatok, nagyon szeretek velük lenni.

Na és persze 1,5 éve élek nagyon boldog párkapcsolatban! =)

Szóval a válasz a kérdésedre: IGEN!, vannak normális családok!:)

2010. jún. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%

Örömmel állíthatom, hogy vannak még normális családok. Ahol az apa nem veri hülyére anyát, nem molesztálja a gyerekét, a gondokat megbeszélik és megoldják, nem pedig alkoholba próbálják belefullasztani.

A kamasz gyerek hiába kamaszodik, attól még szereti és tiszteli a szüleit, tanul, nem csavarog, nem kefél-fűvel fával és nem tesz fel hülye kérdést arról, hogy terhes-e...

2010. jún. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy vannak normális családok. Gond mindenütt van és mindig is volt. 20-30-40 évvel ezelőtt is voltak alkoholisták..

Arra nem lehet alapozni, hogy itt mit írnak le.. mi van itt? Döntésképtelen emberek, akik vadidegenektől várnak megoldást, úgy, hogy csak a saját oldalukat mutatják be.. Mondvacsinált problémákat vetnek fel, csip-csup dolgokat fújnak fel..Az itt nyűglődők nagy részének eszébe sem jut a másikkal együtt megoldást keresni, sem magába nézni,csak fröcsögni tudnak. Pl. az időseket is védeni, ápolni kellene a fiatalabb generációnak, ehhez képest nézz szét, milyen kérdéseket tesznek fel itt nagymamákról, akiknek talán csak egy kis figyelem és őszinte szeretet kellene?!

Az én életem sem felhőtlen, de van bennem annyi, hogy nem hárítom másra a felelősséget és képes vagyok kompromisszumokat kötni, megoldást kereni úgy, hogy nem teregetem ki a szennyest vadidegeneknek és nem sajnáltatom magam.

2010. jún. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!