Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a felháborodásom?

MR.X. kérdése:

Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés
Van egy 18 éves húgom, ma is itthon döglött egész nap, semmit nem csinál, Én hazaérek a körübelül 14 órás munkaidőmből és még velem hozatják be a tüzifát a kamrából. A hülye anyámnak meg ez a gógyija, hogy nem lány munka...Jogos a felháborodásom, hogy ne Én hordjam be a fát 14 órás munkanapjaim után? Vagy a 18 éves húgom aki itthon döglik egész nap az is be tudná hordani?
2017. nov. 28. 20:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
38%

Na hol vannak a "ha nem tetszik, költözz el" válaszok?

Egyébként nem hiszem hogy jogosan háborogsz. Csak azért mert dolgozol, még nem jár automatikus felmentés az otthoni munkák alól. Más is dolgozik és mégis sikerül megoldania a házimunkát, akár egyedül is. Adsz egyáltalán haza pénzt? Vagy arra jó a "hülye anyád", hogy ingyen lakjál meg mosson, főzzön rád, pakoljon utánad?

Tudod mit? Ha ilyen szar neked ott, akkor költözz el és máris nem lesznek ilyen rettentő problémáid.

2017. nov. 29. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó, költözzön el inkább a lusta hugi, és akkor megtanulja hogy nem döglésből áll az élet.


Ilyenkor mindig rájövök engem mennyire nem lányként neveltek. Én simán pakolom le a tűzrevalót a traktorról mikor meghozzák, össze is vágom ha kell, meg se fordult a fejemben hogy ne segítsek, csak mert lány vagyok.

2017. nov. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
27%

Jajj de biztos itt mindenki hogy a hugi egy gonosz szörny. Lehet aznap ő már takarított, mosott, főzött, pakolt, akármi. Nem tudjuk. Csak annyit tudunk biztosra, hogy a kérdezőnek letört volna a keze, ha annyivval kisegíti a hülye anyját, hogy bevisz egy kis fát.

Miért a hugi költözzön el? Nem ő nyervog, hogy milyen rettenetes sorsa van. Az változtasson akinek nem tetszik a helyzete.

2017. nov. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
76%
Nehogy már még a kérdező legyen a hibás, mert elmer fáradni 14 óra meló után és nincs kedve még fát is cipelni, a hugika meg csak dögöljön otthon egész nap! Gratulálok! Ha egyedül élne a kérdező az más lenne, akkor behordaná magának a fát,de itt nem ez az eset áll fenn, ott van a hugi, 18 éves, már csak be tud vinni pár db fát, vagy akkor segítsen más házimunkában! Kíváncsi vagyok a sok nagy szájúra,hogy ők mennyire lennének képesek munka után, fogadni merek a fele irodai dolgozó,hazamegy, bekapcsolja a konvektort, aztán itt okoskodik. Most majd jönnek a kamu válaszok,hogy itt meg ott dolgoznak 8 meg 12 órában, és otthon még ezt meg azt csinálják utána, csak hogy én ezt nem hiszem el,mert ha így lenne, akkor megértenék a kérdező helyzetét.
2017. nov. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
85%

15nek teljessen igaza van!

n25

2017. nov. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

Valamilyen szinten megértelek, de kérdés, hogy a húgos egyáltalán elbírja-e, mert azért a tűzifa nem egy könnyű dolog. A lányok meg azért nem éppen arról híresek többségben, ha nem kifejezetten férfias testfelépítésűek meg bodybuilderek, hogy olyan erősek lennének, biológiai okokból.


Viszont azt a részét megértem, hogy ez igazságtalan, mert nálunk is ez volt. Csak én voltam a lány... de még a cipekedést is nekem kellett csinálnom, de minden más házimunkát is, öcsém meg b...ta a rezet otthon. És amikor megemlítettem, hogy öcsém is csinálhatna vmit, akkor én lettem lecs.szve, hogy "lusta dög vagyok, aki nem akar segíteni az anyjának". Pedig csak az igazságtalanság zavart. Lehet, hogy azt kellene akkor csinálni, hogy felosztani tisztességesen a házimunkát közöttetek, hogy oké, kiviszed a tűzifát, ha a húgod megcsinálja ezt meg ezt meg ezt meg ezt (főzés, szemétlevitel, mosás, mosogatás).

2017. nov. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
21%
80% os biztos nem tudja milyen az ha valaki elfárad a munkában.
2017. nov. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
30%
A "hülye anyámig" neked adtam igazat.
2017. nov. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
21%
Aki 18 évesen se nem tanul se nem dolgozik és erre nincs nyomós oka (rokkantság, nagy örökség, passzív jövedelem, gyermeknevelés, idősápolás, stb) az bizony hulladék. Lehet ezt mentegetni, de teljes állásnak hazudni a házimunkát az nem szép dolog. Egyedülálló férfiként napi átlag 10 óra vezetői munka mellett vezetem a háztartást, mosással, főzéssel, vasalással, tavaszi nagytakarítással, mindennel és kérem szépen: ez bizony büdös nagy semmi egy rendes munkához képest. Igen, napi főzéssel együtt is. Napi 30-120 perc, ami nulla, azaz nulla szellemi erőfeszítést igényel. Aki ennyit megerőltetőnek tart munkanélküliként, az naplopó senkiházi.
2017. nov. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
4%
Mosasd fel vele az egész házat mert akkor az meg női munka. Csak hogy érezze a törődést.
2017. nov. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!