Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a felháborodásom? Csak...

Jogos a felháborodásom? Csak szerintem engednek meg túl sokat az unokatestvéremnek?

Figyelt kérdés

6 éves fiúról van szó. Az anyjával iszonyat sok időt töltenek nagymamámnál (unokatestvérem anyjának az anyjánál).


A gyerek elég csúnyán viselkedik. Káromkodik, csúnyán beszél. Erre szine 0 a reakció, vagy ha reagálnak is rá valamit, látszik, hogy a gyereket nem érdekli, nem veszi komolyan. Gyakori, hogy rángatja jobbra-balra a nagyszüleimet, kiabál velük (anyával is), nem egyszer kezet is emelt már a nagyszüleimre is. De ekkor sem szóltak rá, vagy büntették meg. Sőt, állítom, hogy nem is büntették még meg.


A gyerek szinte le sem sz....r (bevallom, nem bánom), mert elég távolságtartó vagyok, nem vagyok vevő erre a viselkedésre. Vagy ha nálunk van és csak én vagyok vele érdekes módon egy hangos szava nincs, nem vergődik, vagy ha mégis, rövidre zárom a dolgokat. Ha rájön a káromkodhatnék, vagy a ceruza szétdobálás (látszik rajta, hogy az okoz neki örömet, ha szétdobálja, rongálhatja), akkor határozottan megmondom neki, hogy szedje össze, pakoljon össze, és vége a színezőnek, vagy bárminek, amit épp csinál. Első alkalom után megértette, ha velem van, nincs szétdobálás, rongálás, és hasonlók.


Viszont! Kisebb koromban nem bírtam a nagyszüleimnél lenni, elég gyakran volt, hogy piszkáltak, vagy csúnyákat mondtak nekem. Volt egy olyan eset is, hogy sírva hívtam fel anyát, hogy vigyen el tőlük (pedig semmi rosszat nem csináltam!). Gyakori most is, hogy leszólnak a hátam mögött...


Fordított esetben, ha én lettem volna ilyen szerintem meg is vertek volna.


Normális? Jogos?


21l



2015. nov. 29. 23:19
 1/5 anonim válasza:
74%
Nagyon sokat engednek meg neki! Őszintén le sem szarjak otthon a fejét, ő egy elhanyagolt gyerek! Ha mégegyszer kezet emel valakire állítsd le, hívd félre es magyarázd el neki hogy nem jo amit csinál...13F
2015. nov. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben jogos a felháborodásod, és te csinálod jól, hogy nem engeded neki ezt a viselkedést.
2015. nov. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen jogos.

A gyerekek ráéreznek, hogy "kinél mit engedhetnek meg" maguknak, kivel miként kell viselkedni...

Eléggé össze lesz zavarodva a gyerek felnőttként, hogy majd miként viselkedjen, mert bizonyos szempontból nem mutattak neki egységes értékrendet...

Egyébként a mai gyerekek "nevelésében" én is inkább a ráhagyó módszert tapasztalom, nem szólnak rá a gyerekre semmiért, vagy ha igen, akkor nem magyarázzák el neki hogy mit miért nem szabad, csak a "MÉÉÉÉÉÉÉÉ' csinálóód?" meg a "MOSMÁ FEJEZD BE/ELEGEM VAN BELŐLED" típusú ordítozás a jellemző.

Kiskoromban én is kaptam olyanért (nem konkrét rosszaság volt), amit ugyanott gyerekek szinte másodpercenként csináltak és a reakció a nevetgélés volt...

2015. nov. 30. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 acelsziv ***** válasza:
Rossz gyerek nincs... Csak olyan aki nem kap elég figyelmet. Tőled megkapja és emberként bánsz vele, mert elmondod, hogy nem oké amit csinál.
2015. nov. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Milyen érdekes, hogy helyre tudtad tenni a gyereket! Az ilyenek általában nem hallgatnak másokra. Az unokatesómnak van két gyereke, akik nincsenek megnevelve. Azt csinálnak, amit akarnak. Például, amikor nálunk voltak vendégségben, köszönés nélkül rohantak be a házba. Még a szandáljukat sem vették le és egyenesen a kanapé felé rohantak és elkezdtek ugrálni rajta. Kedvesen, de határozottan szóltam, hogy nem szabad ugrálni rajta és, hogy vegyék le a lábbelijüket. De az anyjuk azt mondta, hogy ezek még gyerekek, hagyjam őket békén. Hadd ugráljanak! Végül az apjuk (unokatesóm) rájuk szólt, hogy elég legyen, nem szabad ezt csinálni, mert tönkreteszik. Emellett le is eshetnek. Szót fogadtak neki, de a rosszalkodást később folytatták: az egyik kosárból kivették anyukám fonalait, játszottak a kötőtűvel is. Anyukám rájuk szólt, de ők bambán néztek rá, mint a fogyatékosok. Megint az apjuknak kellett elmondani, hogy ezt sem szabad, sőt, illetlenség is.

Rettentően idegesítettek, hogy nekik mindent megenged az anyjuk (akit az egész család utál). Aztán egy jó ötletem támadt, amikor megláttam a vendég táskáját a széken. Először megvártam az alkalmat, amikor otthagyja. Mikor ez eljött, odavittem a nappaliban saját játékaival játszó gyerekeknek és mondtam nekik, hogy játszhatnak ezzel a táskával. Sőt, ki is pakolhatják. Meg is tették! Sőt, rúzzsal rajzoltak a papírra, amit adtam nekik. A szemfestéket sima ceruzának nézték és azzal is rajzoltak Mikor az anyjuk meglátta, totál kiakadt! :DDD A gyerekek ugyan elmondták neki, hogy én engedtem meg, de rögtön mondtam is, hogy így jár minden szülő, aki mindent megenged a gyerekének. Erre az unokatesóm mondta neki, hogy igazam van! Ha mindent megenged nekik, sosem fogják megtanulni, mi a jó és mi a rossz.


Lehet, hogy szemétség volt tőlem, hogy elszórakoztattam őket az anyjuk táskájával és a holmijaival, de legalább a "kedves" anyuka felfogta, hogy ilyet nem lehet csinálni. Ezt az unokatesóm mondta nekem pár héttel később. Említette, hogy ő sem tartotta helyesnek a felesége "nevelését", csakhogy ebből mindig viták alakultak ki és ő ezt nagyon unta már. Én viszont meg tudtam leckéztetni valahogy.

2015. nov. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!