Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ne lenne jogos a felhábo...

Miért ne lenne jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, a masszívan alkoholista apámmal élek, aki minden pénzt próbál elinni.(és sikerül is neki)

A nagynéném tehetősebb (apám testévre), több vállalkozásuk is van, gyakran ad pénzt nekem, erre-arra (havi 10-20, tehát nem egy megélhetés, de nagyon jól jön mindig)

Nyár elején elkezdtem dolgozni, de nagyon szenny munka volt, így azt találtam ki,hogy veszek egy autót, és futárkodni kezdek.

A nagynénémnek voltak kapcsolatai, ismert autókereskedőket, így szólt nekik, ha van a célnak megfelelő autó, hívjanak engem.

Aztán nagynéném adott nekem alkalmai munkákat, reális árat fizetett (nem többet, nem kevesebbet)

Végül volt 250 ezer forintom, találtak nekem egy 350 ezer forint értékű autót, a kereskedő lealkudott 100-at, nagynéném pedig hozzájárulásként kifizette a névre írás költségét (50 ezer ft)

(250-ért ez az autó tényleg nagyon jó vétel)

Csak eközben már bejött az ősz, OKJ-s tanfolyamom második évét kezdtem meg, és bár próbáltam iskola mellett dolgozni, de 12 órás munkarendben nem igen ment.

Kihagytam egy-két napot az iskolából, egy perc szabadidőm nem volt, hajnalban értem haza a pizzériából,reggel 10-re vagy 11-re már mehettem is.Ha meg épp nem oda, akkor iskolába.

Gyakorlatilag csak egyeseim voltak, egy büdös szót nem tanultam.

Végül úgy döntöttem, többre megyek egy szakmával, mint hogy egész életemben pizzákat hordjak, még ha nagyon jól jövedelmez is.(mert ha nem büntetnek meg tényleg megkerestem napi 10-15 ezret)

Visszatértem az iskolába, most minden rendben, a kocsi eláll az udvarban, de használom is, mert közben fizetem rá a biztosítást, meg szerelgetem, és sokszor megkönnyíti az életem, nem mondok le róla.(mondhatnám,hogy az alkoholista mellett ez az egy örömöm van)

Majd nyáron meg ismét pizzafutárnak állok ideiglenesen.

Én büszke vagyok magamra,hogy ilyen körülmények között, ezt összetudtam szedni, még ha kis hátszéllel is, de megcsináltam.

Erre folyamatosan azt kapom mindenkitől,hogy én kaptam azt a kocsit nagynénémtől, minek kértem, minek van ha nem dolgozok, és ezt folyamatosan.

Nem tudom megmagyarázni,hogy nyár elején én "lapátoltam a szart" ,hogy nagynéném vállalkozásában én cipeltem az akár 100 kg-os bútorokat stb...és még az épeszű rokonaim is úgy tartják,hogy én azt kaptam.

Sőt, volt hogy nagynéném is azt mondta,hogy vettem neked azt a kocsit..(bár ő volt az egyetlen aki egyszer megvédett,hogy én azért megdolgoztam)

Annyira feltudnak mérgesíteni vele, teljes önbizalom rombolás, hogy én csodát teszek azzal,hogy a semmiből ezt elérem, ezek meg ledegradálják annyival,hogy alám lett rakva.

Elmondani nem tudom mennyire feltudnak ezzel dühíteni, de tényleg...


2016. febr. 12. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tanulsága annak, ha elfogadod a segítséget. Életed végéig az orrod alá fogják dörgölni.


Másrészt tényleg nagy hátszelet kaptál, és sokat segít a nagynénéd, vele éreztesd, hogy ezért hálás vagy, köszönöd a segítségét, alkalomadtán még ő is fordulhat hozzád, állsz rendelkezésére.

A többieket sza.rd le magasról, és próbálj olyan munkát keresni, ahol van időd tanulni is. Nem csak futárkodni lehet napi 12 órában, sok cég keres részmunkaidőst, meg diákot. Körbe kell nézni, érdeklődj, és ne ismerősön keresztül állj be dolgozni.

Vagy futárkodj, de mondd meg, hogy perpill péntek déltől, szombaton és vasárnap tudsz dolgozni, ha jó mész, ha nem jó, keresel mást.


Az, hogy mit értél el, neked kell, hogy tartást és büszkeséget adjon, ne várd soha, hogy mások elismerik. Ritka, aki megteszi.

2016. febr. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De ha úgy nézzük,hogy nem dolgoztam meg érte, akkor is a semmiből értem el, és tudtam élni a lehetőséggel,mert itt van a kocsi.

Más erre sem képes, és vehetjük úgy,hogy felkapaszkodtam valakin, de nézzük meg a felső 10 ezer,hogy jutott el oda...ők sem kemény munkával, és bár nem tartom ezt jó dolognak, ne értsetek félre, nem célom,hogy nagynénémen vagy másokon felkapaszkodjak bárhová is, de sokan nem képesek vagy elvből, vagy érzékből egy ilyen lehetőséget megragadni.

(itt van rögtön apám)

2016. febr. 12. 10:35
 3/3 anonim ***** válasza:
95%
Közlöd, hogy munkakeresésnél még naaagyon jól fog jönni a kocsi és addig is rendben tartod a kocsit,de ha most nem a tanulmányaidra figyelsz, hanem pizzafutár maradsz akkor csak egy kolonc leszel a naygnénéd nyakán és te nem így hanem egy rendes állásba állással akarod meghálálni, amúgy hol normális az, hogy valaki feladja a tanulmányait egy pizzafutár állásért és ha annyira fáj a nagynénédnek ez akkor a nyári állásodból visszafizeted azt az összeget amit ő állt és közlöd így legalább nem lesz gond.
2016. febr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!