Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne aggódjak...

Mit tegyek hogy ne aggódjak folyton anyám miatt?

Figyelt kérdés

Messze lakunk egymástól, karácsonykor megyünk hozzá a párommal, de utána ki tudja mikor. Ő 64 éves, és teljesen úgy viselkedik, mintha legalább 10 évvel öregebb lenne. Egyedül él a 2 kutyájával egy faluban, alig laknak a környékén, egy barátnője jár hozzá heti több alkalommal, de legtöbbször házimunkát végez, olvas, vagy tv-t néz. Állandóan kimerült, mert éjszaka nem alszik, néha meg bepiál, és telefonon szidalmaz engem. Sokszor olyan rekedt a hangja, hogy nem tudom, baj van-e, arra fogja hogy keveset beszél, mert egyedül van sokat. Én naponta többször hívom, most közel 2 órát beszéltem vele, megint rekedt volt a hangja, a fáradtságtól, de én még aggódom, hogy baj van, vagy valami. Ez már olyan 1 éve tart. Volt, hogy nem írt Facebookon, azt hittem, történt valami, kaptam egy pánikrohamot, és hajnali 3kor hívtam fel, hogy mi van vele...persze semmi nem volt, csak aludt. Szeretném ezeket a félelmeket legyőzni, de ehhez ugye az is kellene, hogy érezzem, meg lássam, hogy nincs semmi baj. Ezért szeretném, ha kicsit közelebb költözne hozzám, akár erre a településre, hogyha aggódom, átmehessek meggyőződni róla, hogy semmi baj nincs. Már nem normális, amennyit aggódom érte. Amúgy nem beteg, legalábbis úgy nem, mint a korabeliek, némi ízületi problémával küzd, meg a szívére szed gyógyszert, de az szintentartható, és már 38 éve tart a dolog. Van egy bátyám is, de ő nem különösebben törődik vele. Kb 3 hetente hívja fel, látogatni nem szokta, még én is gyakrabban megyek oda. Valamit tennem kell, hogy ne aggódással teljenek a napjaim. Ha nem tudom elérni, akár éjszaka, rögtön a barátnőjét hívom, hogy menjen át hozzá, mert lehet hogy baj van. Most is szétvet az ideg, pedig csak lefeküdt aludni, mert egész nap csinálta a ház körüli dolgokat,meg főzött stb, és elfáradt.


24L


2017. nov. 26. 00:43
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
40%

Az, hogy a telefonod fix havidíjas, még minden hónapban pénzbe kerül. Neked csak munkanélkülid van, eltart a párod meg a szülei. Ki tudja, hogy meddig? Az előző barátod kidobott, nem tudhatod, ennek nem lesz-e vége ugyanúgy? A családi vállalkozás a párod családjáé? Ez megint azt jelenti, hogy csak addig van állásod, míg tart a kapcsolat

(tőlük függsz, ők pénzelnek, de már dolgozol is érte).

Csodálom, hogy nem érted meg, hogy azért, hogy néha teázgass anyukáddal, ő nem fogja felrúgni az életét, elkergetni/elaltatni a kutyáit, az 5 ezer ft-os albérletét felcserélni jó

2017. nov. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Bocs, véletlen volt!

...jóval többre,, a megszokott és ismert közegéből kimozdulni. NEM KELL helyette lakást találnod, se párt keresned, ő megoldja! Azért, ha valaki idősebb lesz, nem hülyül el, nem kell ennyire nyüzsögnöd! Eddig is visszautasította a "gondoskodásodat", ő tudja, mi jó neki.

2017. nov. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
A munkanélküli max 90 napra jár. Az ilyen telefonelőfizetések meg minimum havi tíz (alaphangon). Röhöghetsz, attól még ingyenélő vagy.
2017. nov. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Megint ott tartunk, hogy többen okoskodtok, mint ahányan megértettétek a kérdést. Olyan irányból közelítitek meg a dolgokat, amelyek most, ennek a kérdésnek a szempontjából nem relevánsak. Pl az, hogy én dolgozom - e, vagy sem, illetőleg eljutottunk oda, hogy mennyi a telefonszámlám, és hogy fizetem. Más zsebében könnyű turkálni, de abszolút nem lényeges. Kutyák...Nyilván felelős állattartó alapból úgy kezdi az albérletkeresést, hogy az állatai sorsát rendezi. Ez annyiban merülne ki, hogy szépen elhozza őket magával, ugyanolyan kerti környezetbe, mint amiben felnőttek. Ingyenélő vagyok...hát nem tudom, rezsibe tudok adni, kajába nem kell, mert minden házi gyakorlatilag, talán a lisztet, meg a cukrot leszámítva, a telefonszámlámra is elég meglepő módon, mivel ugye a segély is fixen minden hónapban jön. A kapcsolat végét pedig nem tartom valószínűnek, az előző pasim egy úgynevezett 'fuckboy' volt, és ilyetén vágyainak ugyebár mellettem sem tudott parancsolni, kiderült, veszekedni kezdtem vele, és ő élt azon jogával, hogy az utcára rakjon. Amúgy meg mindent megkapott, szóval nem én voltam a hibás.
2017. nov. 27. 16:24
 25/28 anonim ***** válasza:
Nem érted a lényeget.. Te sem boldogulsz, de elrángatnád anyukádat a mag szokott helyéről. Mire fel? Az hogy ábrándozol, hogy ez a kapcsolat holtodiglan tart, semmit sem jelent. Az hogy megtermeli magának a pasid családja- nem te- a betevőt, semmit sem jelent, ugyanis az sincs ingyen- sok pénz, meg munka előállítani a háztájit. Éppen megtűrnek téged, de ettől ott még semmi sem a tiéd. És emiatt akarsz mindent elvenni anyudtól.
2017. nov. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Mit vennék el? Egy xar házat, amit fel se tud fűteni rendesen, meg a magányt? El olvastad a válaszaimat? Hát persze, gondolom, nem. És nem megtűrés, mivel ugyanolyan tevékenyen besegítek, mint pl a saját gyerekük. Nem lébecolva töltöm az időmet.
2017. nov. 27. 17:01
 27/28 anonim ***** válasza:
A munkanélküli neked is max három hónapig jár, kár tartósra berendezkedni a hereverére. Élősködőnek hívnak téged.
2017. nov. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Istenem, a szelektív olvasás. Tanulmányt kéne írni ebből is.
2017. nov. 28. 00:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!