Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne aggódjak...

Mit tegyek hogy ne aggódjak folyton anyám miatt?

Figyelt kérdés

Messze lakunk egymástól, karácsonykor megyünk hozzá a párommal, de utána ki tudja mikor. Ő 64 éves, és teljesen úgy viselkedik, mintha legalább 10 évvel öregebb lenne. Egyedül él a 2 kutyájával egy faluban, alig laknak a környékén, egy barátnője jár hozzá heti több alkalommal, de legtöbbször házimunkát végez, olvas, vagy tv-t néz. Állandóan kimerült, mert éjszaka nem alszik, néha meg bepiál, és telefonon szidalmaz engem. Sokszor olyan rekedt a hangja, hogy nem tudom, baj van-e, arra fogja hogy keveset beszél, mert egyedül van sokat. Én naponta többször hívom, most közel 2 órát beszéltem vele, megint rekedt volt a hangja, a fáradtságtól, de én még aggódom, hogy baj van, vagy valami. Ez már olyan 1 éve tart. Volt, hogy nem írt Facebookon, azt hittem, történt valami, kaptam egy pánikrohamot, és hajnali 3kor hívtam fel, hogy mi van vele...persze semmi nem volt, csak aludt. Szeretném ezeket a félelmeket legyőzni, de ehhez ugye az is kellene, hogy érezzem, meg lássam, hogy nincs semmi baj. Ezért szeretném, ha kicsit közelebb költözne hozzám, akár erre a településre, hogyha aggódom, átmehessek meggyőződni róla, hogy semmi baj nincs. Már nem normális, amennyit aggódom érte. Amúgy nem beteg, legalábbis úgy nem, mint a korabeliek, némi ízületi problémával küzd, meg a szívére szed gyógyszert, de az szintentartható, és már 38 éve tart a dolog. Van egy bátyám is, de ő nem különösebben törődik vele. Kb 3 hetente hívja fel, látogatni nem szokta, még én is gyakrabban megyek oda. Valamit tennem kell, hogy ne aggódással teljenek a napjaim. Ha nem tudom elérni, akár éjszaka, rögtön a barátnőjét hívom, hogy menjen át hozzá, mert lehet hogy baj van. Most is szétvet az ideg, pedig csak lefeküdt aludni, mert egész nap csinálta a ház körüli dolgokat,meg főzött stb, és elfáradt.


24L


2017. nov. 26. 00:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
41%
Nem csak anyád nem normális, de te sem. Ő lusta és életképtelen, te meg nem tudsz leválni. Menj el pszichológushoz, anyádnak meg pasi kéne, és valami elfoglaltság, mert a lustaságba fog belehalni.
2017. nov. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
77%
24 évesen munkanélküliként az aktuális pasid szüleinél laksz. Nem gondolhatod komolyan, hogy bárki erre felszámolná a megszokott életét, eladná a házát és utánad költözne. És ha 2 hónap múlva továbbállsz?
2017. nov. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
83%
Nem véletlen, hogy anyád nem akar mellétek költözni. Neki nyugdíja van, háza van. Neked meg semmid sincs. 24 éves munkanélküli vagy. Igenis nagy a veszélye, hogy közösen elszednétek a pénzét. Ráadásul te megfojtanád a nagy szereteteddel, meg az állandó telefonálásaiddal. Szerintem egyáltalán nem normális amit csinálsz. Hagyd már egy kicsit békében...
2017. nov. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
80%
Miért anyukád hagyja ott a megszokott környezetét? Költözz hozzá te közelebb. Az meg vicc hogy telefonon ugráltatsz egy másik idősebb embert ha anyukád nem ugrik a telefonodra éjszaka...
2017. nov. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
69%

Öreg fát nem lehet átültetni.

Anyukád még nem öreg, de a házát, biztonságát nem dobja oda a te elképzeléseidért. Esetleg költözz te vissza albérletbe a közelébe!

Mondhatod, hogy a párod nem akarja, neked ott jobb meg kényelmesebb. Akkor miért várod el ugyanezt az anyukádtól?

Neked munka és elfoglaltság kellene minél előbb, kevesebb időt tudnál tölteni mások sorsának elrendezésével!

2017. nov. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
"Egyszerűen nem volt hajlandó belemenni egy kapcsolatba." Talán mert nem érzi szükségét, vagy mert fontosabb neki a saját nyugalma mint hogy farok legyen a háznál: Esetleg tök jól elvan maga is anélkül hogy bárkit is ki kellne szolgálnia... Okos asszony lehet az anyukád.
2017. nov. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Most olvastam kommenteket, van egy két dolog, amit tisztázni kell.

1.) nincs saját háza. Egy omladozó házban lakik havi 5000 forintért, ahonnan nem hajlandó eljönni, mert neki már ő szerinte mindegy, stb.

2.) pár hónap híján 6 éve nem lakom vele, most sem szeretnék, csak jólesne hétvégente átmenni hozzá, vagy ide áthivni pár órára, beszélgetni, és teázni.

3.) a páromék azért fogadtak be, mert hasonlóan cár körülmények között voltam, xar fizetéssel, és nulla szabadnappal, ami tönkretette az egészségem. (azért voltak xarok a körülményeim, mert az exem 1,5 évvel ezelőtt az összes cuccommal dobott ki az utcára, hogy együtt élhessen a 16 éves barátnőjével, és az a lakás Pest belvárosában 30 ezerért akkor megértését, viszont télen sokat romlottak az állapotok, a főbérlőm még az én pénzemből sem volt hajlandó pl kifestetni)

4.) normálisnak tartom, hogy érdekel annak a nőnek a sorsa, aki megszült. Sajnálom, ha más nem törődik az anyjával, miután elköltözött (pl a tesóm is)

5.) pont nem az ő kis pénze kell, mi a párommal megteremtjük magunknak, amire szükségünk van, anyámnak csak az albérletre, kajára kellene költenie, mert még fát is tudnánk neki adni, amivel fűthet.

Szóval jah.

2017. nov. 26. 21:10
 18/28 A kérdező kommentje:

Ja, lemaradt.

6.) nem fogok egy zsákfaluba költözni, ahol naponta max 2x jár a busz, se munka, se semmi nincs arra. Most sem nagyvárosban élek, de márciustól itt lesz munka, családi vállalkozás, de lesz.

2017. nov. 26. 21:11
 19/28 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd békén az anyukádat, ha neki így jó! Éppen elég, hogy naponta többször (meg éjjel is) hívogatod telefonon! Ez már szinte zaklatásnak számít.

A párod családja elköltözik jövőre, vajon tudják-e, mit tervezel a kiürült lakrészükkel? Vagy annyira berendezkedtél, hogy a máséval vered a csalánt? Örülj, hogy befogadtak és eltartanak! A munkanélküli segély a telefonszámládra se elég.

2017. nov. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Még szerencse, hogy fix havidíjas, és ingyen beszélek + smsezek :D amúgy még mindig nem ebbe a házba szeretnék, ha költözne. Hanem valahova a közelbe.
2017. nov. 27. 02:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!