Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babám eddig egyszer...

7 hónapos babám eddig egyszer fordult hasról hátra azóta nem. Még nem pörög, nem ül, nem kúszik sokat van hason és folyton repülőzik. Szerintetek aggódjak?

Figyelt kérdés
2009. dec. 28. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom... Az én unokahúgom 6,5 hónapos, és ő sem nagyon akar forgolódni. Kb. 4 hónaposan egyszer-egyszer megcsinálta oda-vissza, azóta csak az oldalára fordul, és úgy figyel. Mondjuk ő nagyon sokat van kézben. :S Ha a saját gyerekeimből indulok ki, akkor 7 hónaposan már nagyon kellene, hogy forgolódjon, de végül is minden gyerek más-más ütemben fejlődik.

Én a helyedben biztos ami biztos alapon elvinném az orvoshoz, de azért nem kell nagyon aggódni. Lehet, hogy majd egyik napról a másikra fogja magát, és majd le se tudod állítani. :D

2009. dec. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Januárba megyünk a védőnőhöz mérésre, akkor mindenképpen beszélek vele, hogy mit javasol. Most Én próbálom itthon ösztönözni, hogy forogjon.
2009. dec. 28. 13:51
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Lány,vagy fiú?

Nekünk is ez a problémánk. Lánykám 8.5 hós,de nem forgolódik aktívan, nem kúszik-mászik. Régóta megül, de nem ül fel egyedül, és nem áll fel egyedül, de kapaszkodva megáll.

7.5hós volt mikor a dokink mondta, hogy már ennél jóval aktívabbnak kéne lennie, egyedül kellene felülni/Állni....

Neurológiára utalt minket, de csak jan.25-ére kaptunk időpontot.

Amúgy nagyon eleven csajszi, mindig csak mosolyog, és ügyesen mondogatódik....

Állítólag a mászás nagyon fontos.

Dokink mondta, hogy van olyan baba, hogy kihagyja ezt az időszakot, de később visszaüthet pl. a tanulásnál.

Amúgy ismim lánya tegnap volt 7hós, ő sem csinál szinte semmit.


Nos nálam a fiam sokkal aktívabb volt. Ő ilyenkor már futott, ha fogtuk a kezét....


Sokan mondják, hogy ne aggódjak, de azért van bennem egy kis félsz...

2009. dec. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves kettes válaszoló. Kislány ,most szombaton lesz hét hónapos. Nekem is mindenki azt mondja, hogy ne aggódjak, de azért egy kicsit mégis... A barátnőm babája 3 héttel fiatalabb és már átmászik a szobán... Sokat játszom vele, földön is ágyon is, hogy kitapasztaljuk melyiken mozog szívesebben, de ez a hasról hátra fordulás nem megy. Nem tudom mit tehetnék....
2009. dec. 28. 14:13
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia

Az én kislányom is 7 hós, és hasról hátra nem akar fordulni, de amúgy már mászik mint a golyó, és felhúzza magát térdre.

Azt akartam kérdezni, hogy mekkora a babád? Mert nekem azt mondta a védőnő,hogy ha egy baba picit ducibb akkor lassabban kezd el fejlődni a mozgása. Ami nem baj, csak amikor az emberek elkezdik összehasonlítgatni a babáikat,akkor megijedhetnek emiatt.


Az én kislányom hosszú vékony baba. Neki könnyen megy a mozgás.

2009. dec. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik válaszoló! A 6 hónapos mérésen volt 6,9 kg és 67,5 cm. Szerintem arányos, hosszú a lába. Hason folyton rúgkapál, de felfelé, meg a feneke alá húzogatja a lábait, de nem nyomja ki magát a kezével, csak próbálkozik.
2009. dec. 28. 14:21
 7/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok....

Én lánykám is "nagyobb" kicsit az átlag babáknál. Én is sokat vagyok vele szőnyegen, tornáztatom. Plédbe forgatom, de az nem nagyon akar tetszeni neki. Ha hasra fordul sírdogál. nem fordul vissza:/

Én holnap megyek vele dokinőhöz(mert náthás), és megméretem, megkérdezem, hogy mennyire van összefüggésbe a súlyával ez a lustizás.


Nagyon mások ám ezek a kis csöppségek. Mindegyik másba ügyeskedik.

2009. dec. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Na az én lánykám, nem volt 4hós mikor 6.9kg volt. 4240-el született. Második vagyok.
2009. dec. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nekunk eleg ize a vedono, de egy orvossal konzultalj. hatha letapadtak a kicsi izmai, tul feszes, vagy tul laza..vagy egyszeruen csak lusta :D

ahogy en tudom 6 hos gyereknek "illik" forogni mar, DE nincs kőbe vésve..

egy neurológussal en mindenkeppen megnezetnem, ha a gyerekorvos is ugy gondolja

De lehet hogy csak keson erik, es kicsit tobb nyugalmad van :D (enyem 7 hosan mar allt, és nagyokat esett, szivrohamok jottek ram, az se normalis :S)

szoval HA baj van azert nezze meg az orvos

HA NINCS baj, akkor azert hogy megnyugodj.

de ahogy tudom, en valami 8 hosan kezdtem el forogni, 10 hosan kuszni, ami ket honappal tobb, mint "illik", es nem hiszem, hogy emiatt barmi bajom lett volna

szoval nyugi, de gondolom zavar, en foleg azert is ajanlom hogy nezesd meg, hogy TE megnyugodj

9,5 hos baba anyukaja

2009. dec. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az enyém 6,5 hósan már állt. Pedig nem erőltettük. Sőt ha le akartam ültetni ordított és újból felállt. Aggódni ne aggódj semmiképpen majd belendül. Minden gyerek más. A rokonom gyereke 4 hónapos de csak bámul ki a fejéből és a síráson kívül másra nem képes. Én az ő helyében aggódnék.
2009. dec. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!