Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne aggódjak...

Mit tegyek hogy ne aggódjak folyton anyám miatt?

Figyelt kérdés

Messze lakunk egymástól, karácsonykor megyünk hozzá a párommal, de utána ki tudja mikor. Ő 64 éves, és teljesen úgy viselkedik, mintha legalább 10 évvel öregebb lenne. Egyedül él a 2 kutyájával egy faluban, alig laknak a környékén, egy barátnője jár hozzá heti több alkalommal, de legtöbbször házimunkát végez, olvas, vagy tv-t néz. Állandóan kimerült, mert éjszaka nem alszik, néha meg bepiál, és telefonon szidalmaz engem. Sokszor olyan rekedt a hangja, hogy nem tudom, baj van-e, arra fogja hogy keveset beszél, mert egyedül van sokat. Én naponta többször hívom, most közel 2 órát beszéltem vele, megint rekedt volt a hangja, a fáradtságtól, de én még aggódom, hogy baj van, vagy valami. Ez már olyan 1 éve tart. Volt, hogy nem írt Facebookon, azt hittem, történt valami, kaptam egy pánikrohamot, és hajnali 3kor hívtam fel, hogy mi van vele...persze semmi nem volt, csak aludt. Szeretném ezeket a félelmeket legyőzni, de ehhez ugye az is kellene, hogy érezzem, meg lássam, hogy nincs semmi baj. Ezért szeretném, ha kicsit közelebb költözne hozzám, akár erre a településre, hogyha aggódom, átmehessek meggyőződni róla, hogy semmi baj nincs. Már nem normális, amennyit aggódom érte. Amúgy nem beteg, legalábbis úgy nem, mint a korabeliek, némi ízületi problémával küzd, meg a szívére szed gyógyszert, de az szintentartható, és már 38 éve tart a dolog. Van egy bátyám is, de ő nem különösebben törődik vele. Kb 3 hetente hívja fel, látogatni nem szokta, még én is gyakrabban megyek oda. Valamit tennem kell, hogy ne aggódással teljenek a napjaim. Ha nem tudom elérni, akár éjszaka, rögtön a barátnőjét hívom, hogy menjen át hozzá, mert lehet hogy baj van. Most is szétvet az ideg, pedig csak lefeküdt aludni, mert egész nap csinálta a ház körüli dolgokat,meg főzött stb, és elfáradt.


24L


2017. nov. 26. 00:43
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Ja, a másik, hogy fizikailag viszonylag gyenge, meg sovány. Ha elsétál a boltba kifullad, ha beágyaz, kifullad stb. A barátnője szerint ez azért van, mert napközben, amikor épp semmit nem kell a ház körül csinálni, fekszik, alszik, és ezért nem alszik éjjel, meg ezért gyenge sokszor.
2017. nov. 26. 00:46
 2/28 anonim ***** válasza:
Teljesen megertelek, en is sokat gondolok az anyukamra, hiszen kulfoldon elek. En is nagyon sokszor gondolok arra h ugyan latom e meg, mert nagyon nem szeretnem hogy valami is tortenjen vele. Apukam is nemregen hagyott itt bucsu nelkul es hirtelen. Csak a temetesre mentem mar haza, de az utolso talalkozast sosem felejtem. Szoval ha teheted akkor edesanyadat koltoztesd hozzatok kozelebbi helyre, ahol tobbszor meglatogathatod ot. Beszeld meg vele es nyugodtan mondd el neki nagyon aggodsz, sot tulsagosan is, mert tudod maga van es o is ezekszerint tudja, masik gyermekere nem nagyon szsmithat ugy mint rad. Vidd magatokhoz egy kozelebbi varosba v faluba. O is es te is sokkal nyugidtabb kesz es nyugidtabb az eletetek is, mert nem aggidassal telik a napod. Megertelek amiket irtal, beszelj vele es koltozzon
2017. nov. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Én egyik ismerősöm esetét néztem végig táv télen, sajnos eléggé testközelből, azóta alakult ki ez az aggodalom. Napról napra mélyül a rettegés, és így nem lehet normálisan élni. Csak remélem, hogy rá tudom venni a költözésre, szerintem amúgy nem lesz baj, csak félek nagyon azért,mert egyedül van. A közelebb költözés meg anyagilag, meg mindenhogy megérné neki.
2017. nov. 26. 01:35
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy szeretnéd közelebb költöztetni, az meg egy másik, hogy ö mit gondol erröl - valoszinü ha érdekelné a dolog, akkor már magátol felvetette volna az ötletet. Szerintem inkább a probléma okát kellene felderiteni, hogy miért él ilyen magányosan, és valahogy párt találni neki, hisz még fiatal ahhoz, hogy ne ismerkedhetne ujbol. Mondod, hogy nem küzd semmilyen komolyabb betegséggel, akkor viszont nem értem, hogy miért félted annyira. Volt már, hogy elesett/rosszul lett és ki kellett menni hozzá? Ha nem jellemzö az ilyesmi, akkor szerintem csak te gondolod tul ezt a dolgot, felesleges állandoan ezen agyalnod és beleörülnöd. Viszont ha nem hagy nyugodni ez a dolog, a nagyszüleimnek van egy szerkezetük a falon (bár a helyi idösgondozotol kapták, de biztos be lehet szerezni boltban is), amihez tartozik egy nyakba akaszthato szerkezet, igy ha bármelyikük rosszul lesz vagy elesik, akkor csak megnyomja a gombot, és csipog nekünk, hogy baj van.
2017. nov. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Hát...volt rá példa régebben, hogy a vérnyomása rendetlenkedett, és kórházba került, mert össze esett. Ez kb. 6-7 éve volt. Meg 3 éve ügyetlenkedett, leesett a lépcsőn, és a karját törte. Hasmenése is volt szinte napi szinten régebben, azzal is töltött 10 napot fertőző osztályon, meg egyszer mikor beivott, és még vele laktam, vitték a detoxba is egy éjszakára...de már sok éve nem volt ilyenekre példa.
2017. nov. 26. 01:52
 6/28 A kérdező kommentje:
Meg hát ugye nem is idős még. Párt nem akar. Lett volna neki, több is. Egyszerűen nem volt hajlandó belemenni egy kapcsolatba. A húga egy nagy házban lakik, dettó egyedül. Oda költözhetne, teljesen külön lakrész. Nem megy, mert a húga rákos, és fél, hogy ápolnia kell, és elveszik a nyugdíját az ott lakásért. Mikor egyik nap ivott, és beszéltem vele, sírva kértem, hogy költözzön közelebb. Nem akar, azt hiszi, vele akarunk élni, és a párom, illetve anyósjelöltem az én segitségemmel akarják kiszedni a pénzét. Holott én is most úgy vagyok itt, hogy gyakorlatilag ők tartanak el. Munkanélküli segélyt kapok, amiből egy forintot sem adhatok, mert megharagszanak. A párom anyja, az ő párja és a közös kislányuk, aki ugye a párom húga, el akarnak költözni majd. 1-2 éven belül. Lenne hely. Meg amúgy is tutibiztos, hogy van itt valahol a közelben megfizethető albérlet. Nem tudom, hogy vegyem rá a költözésre.
2017. nov. 26. 01:57
 7/28 anonim ***** válasza:
30%
Akkor minden okod megvan rá, hogy megkérd, költözzön közelebb. Megmondod, hogy aggodsz érte, jobban éreznéd magad, hogyha bármikor át tudnál ugrani hozzá, és talán neki is jobb lenne, pláne ha nincsenek nagyon ott ismerösei akihez kötödik. Szerintem ha jo kapcsolatotok van, akkor átérzi az aggodalmad, és megprobál tenni érte.
2017. nov. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
67%

Ha ilyen kis dolgoktol, mint beagyazas, kifullad, az komoly szivproblemara utal, es az erre szedett gyogyszer nem elegendo. Erre utal az allando faradtsag-kimerultseg erzes is (NEM azert, mert lusta. A sovanysaga is ezt jelzi)

Orvos, de nem a korzeti, hanem kardiologus. Raer tegnap elmenni...

(ilyen nincs, hogy 38 eve tart es szinten tarthato. Nem szinten tartani kell, hanem meggyogyitani, vagy a lehetosegekhez kepest javitani a szivritmuson, a mukodesen!!! Jajjjjjjj, magyar egeszsegugy.... :(((

2017. nov. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
51%

Utolso: Nem tudom neked milyen tippeid vannak a szivbetegség meggyogyulására, és miért szidod most emiatt az egészségügyet, de szivesen hallgatom az ötleteidet. Nagymamám cukorbetegség miatt szivbeteg, volt barátom szivritmus zavarban szenved, aposom szintén szivbeteg, egyiküknek sem mondták, hogy ez valaha teljesen rendbe fog jönni nekik, pedig elég sok orvost megjártak. Gyanitom több tapasztalatuk van mint neked. Legalább hülyeségeket ne irj.


Kérdezö: akkor valoban maradhat az albérlet dolog, ilyen esetben nem tudják elvenni a pénzét. Az összeköltözés szerintem felnött korban egyébként sem egészséges, egy idö után vagy te vagy a párod ugyis megunná, állando vitát szülne, jobb az, ha külön éltek.

2017. nov. 26. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
83%

Anyukad ezt azert csinalja, mert valoszinuleg csak nem regen repultel ki a csaladi feszekbol es nem tud elengedni magaban, te pedig meg nem szoktad meg a kulon eletet.

Az a baj az ilyen helyzetekkel, hogy altalaban egyaltalan nem jo a vege. Nem fogod tudni normalisan elni a sajat eleted, ami tonkre is fog menni ... anyukadnal viszont semmi valtozas nem lesz.

Kozelebb koltoztetheted, persze ha az anyagi kereteitek is megengedi, ezzel megkonnyited egy kicsit az eleted.

2017. nov. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!