Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feldolgozni egy...

Hogyan lehet feldolgozni egy szulo halalat?

Figyelt kérdés
Edesapam elhunyt 4 evvel ezelott rakban , de ugyerzem nem tudom ezt feldogozni , rengetegszer eszembe jutt , mely depresszioba estem emiatt annyira hianyzik es annyi mindent szerettem volna meg megbeszelni vele de valahogy tobbet sosem lesz ra alkalmam , valahogy nem latom az elet ertelmet , egyaltalan ha va ilyen . ateista vagyok , nem szeretnek teologia vitat nyitni Istenrol , valahogy sosem hittem a letezeseben de ezekutan szerintem vegkepp nem is fogok . Mar neha vegigjarta az agyam az ongyilkosag gondolata is , de nem lennek ra kepes mert , nem szeretnek fajdalmat okozni evvel masoknak . Bar , nem tudom ha van mas megoldas , kerlek segitsetek , valahogy leirhatatlan amit erzek , introvertalt tipus vagyok ,nagyon nehezen nyilok meg es akkor sem kapom a megfelelo szavakat . Elore is koszi a segitseget
2017. nov. 23. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Sajnálom:(

Nekem ugyan élnek a szüleim de így is sokszor elkap a sírás hogy mi lesz ha.. tudom ez se valami normális.

Tehát én is abban a helyzetben leszek mint te.

Belegondolni se merek ezekbe a dolgokba..tudom hogy egy kemény depresszió fog elérni engem.

Szerintem ebben senki se fog tudni segíteni(legalábbis nekem) ezen nem lehet csak úgy túl tenni magad.

2017. nov. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem 1,5 eve halt meg edesspam, de nagyon hianyzik nekem is. Tudom mit erzel es nagyon sajnallak. Nekem az ido az eltelt evek sem fogjak megoldani a szomorusagomat. Emiatt es mas gondok miatt en is egyik pillanatrol a masikra szinte sirni tudok
2017. nov. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem 8 éve hogy eltemettük apámat, egy hónappal a fiam születése előtt. Mindmáig sokat gondolok rá. Szerintem túllépni jóérzésű ember nem tud ezen, együtt élni a hiányával kell megtanulni...
2017. nov. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jah , még valami, öngyilkosságot ne gondolkodj, nem gondolom hogy Ő ezt akarná. Nekem azóta született egy kislányom is, néhanapján szoktam mesélni ezt-azt róla nekik....
2017. nov. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Keress szaksegítséget. 4 év után sem lehet szomorúság nélkül gondolni az elvesztett szeretteinkre, de az öngyilkosság gondolata az nem tartozik a normális gyász körébe, pláne 4 év után. Kérj segítséget a feldolgozáshoz, mert szükséged van rá.
2017. nov. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Furcsa, hogy egy halaleset miatt (ami megvisel), megoldaskent a halalt gondolod megoldasnak (ongyilkossag). Ha megolned magad, akkor pont edesapad emleke ellen tennel, hiszen Benned el tovabb ... orizd inkabb az emleket Magadban es elj ugy, hogy ha meg elne az apukad, akkor buszke lennen Rad.
2017. nov. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Anya 15 éve halt meg... nagyon nehéz még igy is, hogy sok idö eltelt, de öngyilkosságon sohasem gondolkodtam (ö sem akarná, plusz a párommal sem tehetemm ezt), de fáj.

A szülinapja, a halála napja, a karácsony, az én szülinapom, nehéz, nehéz és szomorú orák :(

Gyújtok gyertyát, ha tudok, kimegyek hozzá, és emlékezek.


Introvertált vagyok nagyon, de nekwm az irás rengeteget segít, ha bajom van.

2017. nov. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Menjél pszichológushoz ha nem tudod feldolgozni. Főleg ha introvertált típus is vagy úgy még mélyebbre le tud süllyedni az ember..

Részvétem apukád miatt. :(

2017. nov. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!