Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet feldolgozni egy...

Hogy lehet feldolgozni egy gyerek halálát? Van itt közületek ilyen?

Figyelt kérdés

Nem régiben olvastam közösségi oldalon egy anyuka sorait , amint a fiának írja az adatlapjára, aki elhunyt autóbalesetben.

Nagyon szomorú.

Van közületek olyan, akinek meghalt a gyermeke? Hány éves volt? Mi történt? Sosem nézek híradót, de ilyenkor nem is bánom.


2017. aug. 6. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Én csak annyit tudok hogy a bátyám 3 napos korában halt meg. A szüleim a mai napig nem akarnak erről beszélni, de annyit mondtak nekem ha élne a bátyám akkor én nem lennék.
2017. aug. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Első ez azért durva nem? Sogornőmnek is mindig ezt mondják,ha az első baba megszületik ő nem lenne.
2017. aug. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kislányom halt meg 18 hónaposan leukémiában.

Hogy fel lehet-e dolgozni? Nem. Nem tudod elfogadni, nem tudsz túllépni rajta, nem tudod megbocsájtani, hogy korán elvették tőled. Ha betegségben hunyt el, minden nap, amíg beteg azt kívánod, bár átvállalhatnád helyette. Szenvedni látni a gyerekedet borzalmas érzés. Akár betegségben, akár balesetben hunyt el, újra és újra felteszed magadnak a kérdést: "miért pont ő?". Miért nem adatott meg több idő vele? El kell mondanod a testvéreinek, a családnak, hogy nincs többé. Ha kicsi a testvér és nem érti, minden nap rád néz és megkérdezi: "anyu/apu, hol van ő?"... szóval hidd el, nem lehet feldolgozni az ilyet, mert soha nem tölti be senki és semmi az általa hátrahagyott űrt... És az emlékeket sem veheti el tőled senki...

2017. aug. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Egyik este jöttünk haza egy családi vacsoráról. Akkor a legnagyobb gyermekünk 4 éves, a középső 2 éves, a legkisebb 4 hónapos volt. A Férjem mindig is nagyon jól vezetett. Lassan, biztonságosan. Aznap este frontálisan ütköztünk egy kisbusszal. A kisbusz sofőre részeg volt, elaludt a volánnál. A férjem és a legkisebb gyermekünk a helyszínen meghalt, a 2 éves gyermekünk pedig a kórházba való szállítás után 2 nappal. 4 éves gyermekünket életveszélyes állapotban, engem kulcscsonttöréssel és agyrázkódással szállítottak a kórházba. A balesetre és utána minden percére a kórházba szállításig pontosan emlékszem. Láttam a férjem és a három gyerekem a balesetet követően. Emlékszem, hogy futkároztam négyőjük között kétségbeesetten és próbáltam segíteni rajtuk. Nem tudom azóta sem feldolgozn. Már eltelt 6 év, újraházasodtam, az új férjemmel két közös gyermekünk született. Nem tudja pótolni az elhunyt szeretteimet senki. De nem is vágyom erre, mert nem ezért születtek a gyermekeim. Ennyi idő után is ugyanúgy hiányzik a volt férjem és a két elhunyt gyermekünk. Hiába vagyok boldog, a boldogsagom soha nem lehet már felhőtlen.
2017. aug. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az unokatesóm múlt hétvégén hunyt el.

A lakótársai pénteken hazamentek, az unokatesóm pedig egész hétvégén nem volt elérhető. Hétfő reggel találták meg a holttestét. 25 éves volt. Senki nem tudja mi történt vele, a boncolas eredményére várunk még mindig, de csak hitegetnek, hogy majd holnap kiderül.


Az anyja nagyon kiborult, nem lehetett egyedül hagyni. Nem hiszem, hogy ki fogja heverni. :(

2017. aug. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

utolsó: Ha nem felejted el, írd meg kérlek az eredményt.


Részvétem mindenkinek :( annyira szörnyű, nincsenek szavak.

Nekem édesapám halt meg, öngyilkos lett, hálaisten úgy ahogy , de kihevertem, nem gondolok rá mindig, és boldog életem van. Nagyon elszomorodtam :(

2017. aug. 6. 17:56
 7/7 anonim ***** válasza:
muszaj mert az elet megy tovabb. nekem a fiam meghalt 19 evesen. az elso 5 ev szornyu volt foleg a karacsonyok szuletesnapok. aztan az ido is segit, es nekem jo a hazassagom jo pszichiaterem is volt, baratok akik segitettek tovabblepni. ma mar 22 ev utan van egy orokre megmarado fajdalom amivel megtanultam egyutt elni de tudom elvezni az elet szepsegeit is ujra.
2017. aug. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!