Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feldolgozni egy...

Hogyan lehet feldolgozni egy apa halálát?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 24 éve halt meg édesapám. Most egy ideje magam alatt vagyok. egy pszichológus szerint ennyi idő után sem tudtam még feldolgozni a halálát. és ezt én is érzem. Csak nem tudom hogyan kell.Tudna valaki tanácsot adni?

2015. ápr. 21. 14:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az enyém 4 éves koromban vetett véget önkezűleg az életének.Most 20 vagyok,ha tudok segíteni bármiben,írj.
2015. ápr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
hala Istennek, az en edesapam el, de mar tobbszor majdnem meghalt, es mar az is borzaszto volt. nem tudom, hogyan tennem tul magam rajta, ha bekovetkezne a legrosszabb. a pszichologus szamodra jo megoldas lehet, de szerintem azt fogadd el, hogy teljesen feldolgozni ezt nem lehet.
2015. ápr. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Gábor :D válasza:
Egy családtag elvesztését sehogy nem lehet feldolgozni nincs rá megoldás mer sajnos mindig velünk lessz az érzés és ez egyre jobban fogja az embert felörleni
2015. ápr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen ezt érzem én is, csak egyik veremből esek a másikba, pánikrohamok törnek rám mostanában. ráadásul édesanyám is elég beteg, most lenne legnagyobb szüksége rám, és én meg itt kinlódok. néha már hozzá sem tudok elmenni.
2015. ápr. 21. 14:37
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 13 éve hunyt el édesapám. Nyilván az élet megy tovább és az ember az idővel beleszokik a helyzetbe, hogy ő már nincs, megtanul élni nélküle, de a fájdalom és a hiánya ettől még szerintem sosem fog elmúlni.


Attól még minden nap eszembe jut még most is és időnként telesírom a párnám, mert annyira fáj és hiányzik még mindig, mintha csak tegnap ment volna el.


De ez persze nem mindennapos. De én úgy gondolom, hogy ez sosem fog elmúlni.

2015. ápr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik most anyukád miatt pánikolsz és ez erősítette fel benned a hiány érzetét aminek 24 év után azért némileg halványulnia kellene normális esetben. Fogadd el, hogy megtörtént. Mást nem tehetsz, próbálj a saját életedre fókuszálni, ha van esetleg gyereked vele foglalkozni, a jövődre koncentrálni. Mást nem tehetsz. Az élet vége az elmúlás, sajnos el kell fogani, ahogy az öregedést és minden mást is. A szülők sajnos elmennek, nem lesz mindig védőháló felettünk. A lényeg, hogy a szép emlékeket őrizd meg magadban. Ha nem dolgozod fel, magadat fogod megbetegíteni.
2015. ápr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Mennyi idős voltál, amikor apukád meghalt?
2015. ápr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, huszéves voltam, akkor voltam a lányommal félidős terhes. Igen van két felnőtt gyermekem, és eddig ugy tünt, valamilyen szinten beletörődtem. Ez csak mostanában kezdődött.
2015. ápr. 21. 14:55
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom édesanyád egészségi állapota váltotta ki belőled ezt, egyszerűen félsz attól, hogy ő is meghal. Pszichológushoz kéne járnod rendszeresen.
2015. ápr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A feldolgozatlan trauma, akár milyen melyre temetjük, utat fog törni magának.

Saját tapasztalat. Egy szörnyű emlék akkor tört fel, mikor a kishúgom annyi idős lett, mint én, amikor az a dolog történt velem.

2015. ápr. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!