Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feldolgozni egy...

Hogyan lehet feldolgozni egy apa halálát?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 24 éve halt meg édesapám. Most egy ideje magam alatt vagyok. egy pszichológus szerint ennyi idő után sem tudtam még feldolgozni a halálát. és ezt én is érzem. Csak nem tudom hogyan kell.Tudna valaki tanácsot adni?

2015. ápr. 21. 14:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ez úgy működik, hogy az ilyesmit könnyebb úgy kezelned, ha más tekintetben sikeres az életed, van célod, és van, amivel foglalkozz.


Ha más tekintetben problémáid vannak, akkor kezd el az agyad a múlton őrlődni, a múltbeli traumatikus élményeken pörögni.


Változtass életmódot, tűzz ki magadnak célt, fordulj arccal a jövő felé.


Csak ez működik.

2015. ápr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én úgy tapasztalom, hogy egy idő után megtanul ezzel a helyzettel élni az ember. Az idő tényleg sokat segít, akármekkora közhelynek is hangzik mindez. Az élet megy tovább, jönnek örömök, bánatok, gondok - ezek közül az örömök halványítják, a bánat és a gond felerősítik a hiányérzést.

Lehet, hogy tényleg édesanyád állapota hozta most felszínre a fájdalmadat édesapád miatt. Nem könnyű helyzet, nincs jó tanács. A pszichológus talán segít, de lehet hogy az is, ha megengeded magadnak azt hogy megéld a fájdalmadat. Arra vigyázz, hogy ne vegye át a hatalmat az életed felett, annak nem lenne jó vége.

Én 3,5 éve veszítettem el édesapámat, édesanyámat pedig 14 hónapja. Nem könnyű nélkülük, de a szívemben mindig itt lesznek velem.

2015. ápr. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A halál az élet lezárása, természetes dolog. Azt nehéz feldolgozni szerintem valaki értelmetlenül, túl fiatalon hal meg, nem tudja megvalósítani álmait. Az a természetes dolog, hogy egy embert az gyermekei temetnek el és nem fordítva. Szerintem neked más jellegű problémáid vannak, önmagában az a tény, hogy meghalt az édesapád nem okozna ilyen tüneteket.
2015. ápr. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Esetleg regressziós hipnózis. Ha 24 év alatt nem sikerült feldolgozni egy trauma egyes részeit/vonatkozásait, az azért van, mert önvédelemből blokkot épített köré a tudatalatti. Ezeket a blokkokat meg lehet nyitni, ami érdekes módon nem rontja a kedélyállapotot, hanem javítja.
2015. ápr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Esetleg kineziológus meg tudná nyitni a blokkokat?
2015. ápr. 22. 07:04
 16/18 anonim ***** válasza:

Az enyem 8 eve hunyt el. En se tudtam feldolgozni. Neha, amikorhaza jovok munkabol es nyitok be a lakasba, akkorazt erzem, hogy tutira ott fog ulni a kanapen. Vagy ejjel felebredek es odanezek az erkelre, hogy nem ul-e ott az asztalnal. Sokszor almodok vele, azt, hogy feltamad es en konyorgok neki, hogy ne igyon, mert nem akarom, hogy megint meghaljon... Sokszor eszembe jut es sirok. Amikor azt a hulye byealexet meglatom a tv-ben, mindig sirva fakadok, mert olyan, mintha apat latnam fiatalon.

De engem nem zavarnak ezek, mert igy folyton el az emlekeimben. Olyan, mintha meg most is az eletem resze lenne, mert rengeteget gondolok ra. Azt tanacsolom, hogy probalj ugy emlekezni ra, hogy kozbe ne utana sovarogj, ne arra vagyakozz, hogy visszaterjen, mert tudod, hogy az nem lehetseges. Probalj pozitiv lenni, gondolj arra, hogy ha van tulvilag, akkor egyszer majd ujra talalkoztok es addig is, o lat teged es vigyaz rad.

2015. ápr. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen igy próbálgatom most is.csak sajnos a hiányát akkor is fogom érezni, bármit teszek.
2015. ápr. 22. 09:14
 18/18 anonim ***** válasza:
Házastárs, élettárs, barátnő, egyéb rokoni kapcsolatok, szomszéd, munkatársak...?
2015. máj. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!