Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi segítséget várhatok el...

Mennyi segítséget várhatok el otthon a férjemtől?

Figyelt kérdés

Otthon vagyok 3 hónapos kisbabánkkal, szóval egyértelmű, hogy az én feladatom a háztartás vezetése, főzés takarítás, és a baba gondozása, etetés, fürcsiztetés, pelusázás, szóval minden.Sajnos még mindig nagyon fáradt vagyok, a szülés óta nem sikerült kipihenne magamat.Sokszor káosz az egész lakás, mert a kisbabám mellett nagyon kevés időm van, nagyon sírós a baba, és keveset alszik.Szóval néha jól jönne egy kis segítség.

A férjemnek csak annyi a teendője, hogy elmegy dolgozni, és ha délután 5-6 körül hazaér, akkor még általában itthon csinálja a munkahelyi dolgait( amiért nem kap plusz pénzt).Ha megkérem valamire, akkor megcsinálja, de magától még a babát se veszi nagyon fel..Nem követelőzik, hogy miért nem főzök minden nap, vagy miért nincs patyolat rend, de a szurkáló megjegyzéseket azért megkapom.


2010. jún. 1. 10:52
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
73%
Most olvasom h beteg vagy. Van szájad, nyisd ki! Mondd meg a férjedne, hozza ágyba akaját, vigy eki a tálcát, hozzon borogatást, vigyázzon a kicsire - erre a pár napra, amíg otthon van. Így hamarabb meggyógyulsz, és megint te viheted neki - bár nem ajánlom: a barátnőmék addig ettek külön asztalnál, míg végül elváltak ágytól is! Én nem engednék a közös étkezésből!! Már egészség esetén.Mondd meg a férjednek, mit vársz, kitalálni nem fogja!
2010. jún. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
72%

Előbb írtam, hogy semmit, d emost nézem, h beteg vagy. Nahát, akkor elvárhatod, hogyha te betegen ellátod a háztartást, akkor amikor hazajön, átvegye, és ápoljon téged. Te is megtennéd fordítva. Ő is meg fogja neked tenni, ha megkéred. De hát szegény honnan tudná, mit akarsz, ha nem szólsz: Te írtad:

" A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindegyőtöknek!

Soha nem duzzogtam, n e m i s t u d j a, hogy számomra ez mekkora probléma.Előbb megcsinálok én bármit, minthogy mindenért s z ó l n o m k e l l j e n.Ágyba viszem a kaját, mert ha nem viszek neki, inkább nem eszik...Szóval ez a gond.

Amúgy dolgos férfi, úgy is nevelték, csak lehet, hogy én rontottam el azzal, hogy sose kértem meg semmire, és megszokta"


Na. Nme jól csinálod most. Mert nem szólsz, de hallom hogy rosszul esik mégis. Így te távolítod el őt saját magadban a szívedtől, miközben szegény nem is tud az egészről, így nem is tehet ellene. Most itt az ideje, meg kell mondani, hogy mit vársz most tőle. É sszívesen meg fogja tenni, mert szeret. Ha megmondod. De ha hallgatsz meg duzzogsz, akkor nem tudja mi van, csak látja, hogy van egy egyre rosszkedvűbb felesége.

Ennek mi értelme? Mondd meg neki, mit kérsz, meddig, miért.Nyilván szívesen megteszi, amit kérsz.

Ez a "találd ki a gondolatom" régi vágy a nőknek, de nem szokott bejönni. Viszont a ki nem mondott kérések nem teljesítése miatti duzzogás sokat ártott már a kapcsolatoknak a világon. Szóval, mondd meg a kedvesnek, mire vágysz!

És még egyszer: hallgass rám! Ha meggyógyulsz: nagyon fontos a közös nyugodt étkezés szertartása, hallgass anyádra :) 45/N és lehetőleg mindig azonos időben. Addig egymással vagytok, beszélhettek a napról, örül a munkádnak, amivel elé tetted a vacsorát. És az ételt is meg kell ennyivel tisztelni. Egészségileg is előnyösebb.

addig a baba várjon sorára. Később odateheted kisszékben őt is. Vagy akár az öledben vele odaülsz, mégiscsak együtt a család.

2010. jún. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim válasza:
100%
ne kerülj a "mártir" szerepbe. Magadnak köszönheted, hogyan viszonyulnak hozzád.
2010. jún. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm, számomra hasznos volt minden válasz:)

Igazatok van, tulajdonképpen meg kell beszélnem vele ezt a dolgot...

2010. jún. 1. 15:06
 35/35 anonim ***** válasza:
Én biztos nem nézném tétlenül, hogy kikészül a feleségem, a felnőtt szervezetnek is szüksége van legalább 7-8 óra alvásra naponta, könnyen lehet hogy már legyengült az immunrendszered a kevés pihenéstől és ezért is betegedtél le.
2010. jún. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!