Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi segítséget várhatok el...

Mennyi segítséget várhatok el otthon a férjemtől?

Figyelt kérdés

Otthon vagyok 3 hónapos kisbabánkkal, szóval egyértelmű, hogy az én feladatom a háztartás vezetése, főzés takarítás, és a baba gondozása, etetés, fürcsiztetés, pelusázás, szóval minden.Sajnos még mindig nagyon fáradt vagyok, a szülés óta nem sikerült kipihenne magamat.Sokszor káosz az egész lakás, mert a kisbabám mellett nagyon kevés időm van, nagyon sírós a baba, és keveset alszik.Szóval néha jól jönne egy kis segítség.

A férjemnek csak annyi a teendője, hogy elmegy dolgozni, és ha délután 5-6 körül hazaér, akkor még általában itthon csinálja a munkahelyi dolgait( amiért nem kap plusz pénzt).Ha megkérem valamire, akkor megcsinálja, de magától még a babát se veszi nagyon fel..Nem követelőzik, hogy miért nem főzök minden nap, vagy miért nincs patyolat rend, de a szurkáló megjegyzéseket azért megkapom.


2010. jún. 1. 10:52
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

"Talán majd ha a baba átalussza az éjszakákat:)"


a magam példájából tudom,hogy az egy igen erőteljes pozitív fordulópont lesz :)


viszont ha beteg vagy,akkor pihenj többet, mert nem véletlenül betegedtél le

remélem azért erre tekintettel van az embered :)

2010. jún. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
46%
Nekem sem akart segíteni a férjem (nincs gyerekünk) ,de amikor pl. takarításnál fogtam és kezébe nyomtam a porszívót, én meg megcsináltam a többit. Ugyanez főzésnél, én megfőzöm, de ő előkészíti. Agyon is ütném,ha aztgondolná, hogy én valami cseléd vagyok..
2010. jún. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
82%
Kedves 3 gyerekes anyuka,te erre a férfira vagy büszke h melozol,gyerekeket nevelsz,ellátod a háztartást,és a férjednek esze ágában nincs besegíteni??? Le a kalappal előtted,de a férjednek is kutya dolga lenne besegíteni!!
2010. jún. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy vettem észre, hogy csak az első három hónap ilyen. Akkora a gyereknek is kialakul vmi napirendje, mi is jobban szervezzük az életünket. Meg kellett szokni, hogy hárman vagyunk. A férfiak is ugyanúgy bizonytalanok és zavartak ilyenkor és mindig próbálnak menekülni, mert nem ezt szokták meg. Adj egy kis időt még magatoknak és sokszor beszéljetek erről. Egy-két dolgot apuka is megtehet 5-6 után is, nem fog belehalni. Az én férjem 1/28-kor járt haza, mégis segített.
2010. jún. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is el lehet várni a férfiaktól némi segítséget a háztartásban is. Annyira utálom, amikor valaki azzal jön, hogy a férfi keresi a pénzt! Igen, de hogy? Nem mindegyik kemény fizikai munkával (tisztel a kivételnek), hanem mondjuk annyit dolgozik egy irodában, mint én. Akkor miért is ne várhatnám el, hogy segítsen otthon is. Már nem azt a világot éljük, ahol apuka kint a földön egész nap, anyuka meg otthon a háztartásban. Mondom, vannak kivételek persze. Az én férjemet is úgy nevelték, hogy nem áll meg az élet, ha mondjuk el kell mosogatni, vagy össze kell ütni a kaját. Nem is tudok elég hálás lenni ezért anyóséknak. Én is így próbálom majd nevelni a fiamat. És el nem is mosogat a férjed, amikor hazajön, akkor legalább fogja meg a gyerekét és legyen el vele 1-2 órát, amíg te bármi mást csinálsz. Azért azt minden apukától el lehet szerintem várni, hogy kicsit foglalkozzon a gyerekével. Ha meg nem, akkor minek csinálta. Nekem van olyan barátnőm, akinek a férje ugyanúgy felkelt a picihez éjszaka, és odavitte anyukának megszoptatni, majd visszafektette. És nem panaszkodott, pedig másnap ment dolgozni. Azt mondta nekem, hogy azért csinált gyereket, hogy részese legyen az életének, és ehhez az éjszakai felkelések is hozzátartoznak. Nekem ez egy elég pozitív világnézet.

Ülj le a férjeddel és türelmesen mondd el neki, hogy bár tudod, hogy fáradt, amikor hazaér, de te is az vagy, és ha nem is sokat, egy kis segítséget elvárnál tőle. Nem kell veszekedni, csak szépen.

2010. jún. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
73%

Sokan írták, hogy "a gyerek olyan lesz, amilyenre nevelik". A te férjedet is ilyenre nevelték, hogy otthon már egy keresztül szalmát se tegyen. Szerintem egy friss apukának, akármilyen fáradt, a legnagyobb boldogság kellene, hogy legyen, hogy látja a gyermekét, a kezében tartja, babusgatja. Persze tudom, hogy vannak zárkózott férfiak, akik nehezen mutatják ki az érzelmeiket. Ez nem baj, csak furcsa, hogy ha első gyermek, akkor ő ezt nem élvezi, ő ebben nem akar részt venni. Pedig annak a csöppségnek pont annyira szüksége van az apjára, mint az anyjára.


Ugyanakkor, ha még otthon is dolgozik, akkor lelkiismeretes lehet, igényes a munkájára. Próbálj meg segítséget kérni (nagyszülő, barátnő stb.), hogy tudj egy kicsit pihenni.


Sok kismamától hallom (1 illetve másfél éves gyerkőceik vannak), hogy ők lefekszenek akkor, amikor a gyerekek alszanak. A nővérem is csodálkozott, hogy akkor miről beszélünk, mikor ő addig, míg a gyerek alszik, körbeszaladja háromszor a házat, próbál minél több dolgot megcsinálni, mert egy izgő-mozgó-találékony 2éves mellett nem igen lehet.


Próbáljatok meg közös programot tervezni, amikor közösen főztök, kirándultok, sétáltok stb. Hátha ez változtat valamit a helyzeten.


S kitartást, mert nem könnyű. Írnám, hogy tudom, de mivel saját gyermekem nincs még, így csak gondolom és látom másokon.

2010. jún. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
87%

ágyba viszed neki a kaját??????????


amúgy nem hiszem, hogy fair lenne, hogy ne csináljon semmit


ő 8 órát dolgozik az irodában

te meg 10-15t otthon a háztartással és a gyerekkel....neked is jár egy kis kikapcsolódás

ha visszamész dolgozni, akkor mi lesz, lehúzod a melóban a 8 órád, meg ő is, otthon ő pihen, te meg gürizel tovább???

2010. jún. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
80%

S még annyi, hogy a kommunikáció csodákra képes. Beszélgetés, rávezetés, megtanítani figyelni a másikra. Közös program lehet egy nagytakarítás a lakásban is. Előre hetekkel zengd be, hogy akkor majd most takarítunk és majd megemészti a férjed, hogy a házasság egy ilyen közös project.


11:41 voltam

2010. jún. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Megint egy megosztó kérdés.

Statisztika:Magyarországon a férfiak 80%-a úgy gondolja,hogy a nőnek kötelessége kiszolgálni őt.

A magyar nők 40%-a gondolja ugyan ezt.

A válások aránya 60%!

2010. jún. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Hibás a fejünkben a szoftver,ezért műkxik rosszul a házasságok 60%-a.:))

2010. jún. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!