Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi segítséget várhatok el...

Mennyi segítséget várhatok el otthon a férjemtől?

Figyelt kérdés

Otthon vagyok 3 hónapos kisbabánkkal, szóval egyértelmű, hogy az én feladatom a háztartás vezetése, főzés takarítás, és a baba gondozása, etetés, fürcsiztetés, pelusázás, szóval minden.Sajnos még mindig nagyon fáradt vagyok, a szülés óta nem sikerült kipihenne magamat.Sokszor káosz az egész lakás, mert a kisbabám mellett nagyon kevés időm van, nagyon sírós a baba, és keveset alszik.Szóval néha jól jönne egy kis segítség.

A férjemnek csak annyi a teendője, hogy elmegy dolgozni, és ha délután 5-6 körül hazaér, akkor még általában itthon csinálja a munkahelyi dolgait( amiért nem kap plusz pénzt).Ha megkérem valamire, akkor megcsinálja, de magától még a babát se veszi nagyon fel..Nem követelőzik, hogy miért nem főzök minden nap, vagy miért nincs patyolat rend, de a szurkáló megjegyzéseket azért megkapom.


2010. jún. 1. 10:52
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
26%

Én totál megértem a férjedet, hogy öt hat körül a melóból hazaérve nincs kedve a házimunkához. Gondolom előtte sem tette nagyon oda magát, miért lenne ez most másképp? Hogy hogy nem sikerült még kipihenned magad a szülés óta? Nem értelek..

Én magam is szültem, öt nap múlva a kórházból hazajövet itthon várt a másik gyerek, a háztartás, a mosnivaló, (a férjem külföldön melózott)ekkor, néhány nap múlva már ment is el), nagyszülők nincsenek, mindenfajta segítség nélkül működik az életünk.

2010. jún. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
69%
hazajön, kezébe nyomod a gyerkőcöt és elmész fodrászhoz és kozmetikushoz és bevásárolni...ez kb 3 óra...utána nem fog szólni egy szót se ;)
2010. jún. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
88%

Hát ... hát... nekem még nincs gyerekem, de mikor a párom hasonló megjegyzéseket tesz (kaja, rend stb) mindig megmondom, hogy ott a két kicsi kezecskéje, ha valami nem tetszik:)

Szerencsém van vele, mert nálunk Ő a rendmániás, sokat pakol utánam is...


Szerintem egy ferfi igenis segítsen a háztartásban, mert nem szakad meg...szerintem elvárható...legalábbis én elfogom várni a páromtól, hogy segítsen. És fog is segíteni, mert úgy nevelték (hála anyósnak:)).

Én sem vagyok rabszolga és ha segít mindkettőnknek könnyebb, nekem is, neki is mert nem kell mormogjon:)

Amúgy szerintem sok múlik a szereteten...ha szeret nem kötekedik állandóan, miközben hagyja, hogy robotolj...

2010. jún. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon egyszerű:Ha most megisfogsz sértődni de megmondom,én egy több gyerekes anyuka vagyok!Szóval a gyerek az olyan amilyenre nevelik.Hidd el az enyém is sírt,de nem kapkodtam fel mindig,ésnem is tudtam volna!Én mellette dolgozni is eljártam,meg most is 3 műszakban,és megfőztem meg minden!A férjecském nekem sem segitet sose a háztartásban,ő is ugy volt vele az asszony dolga!Szóval tudom nehéz!De kébzeld el magadat több kisgyerekkel,közben járj el melózni,otthon takaritani,főzni,mosni(azt mindennapp kell a sok gyerek mellett).Szóval hidd el van ugy nem alszom csak másfél órát ,nappal meg nem tudok aludni,pedig most is hulla fáradt vagyok!Este meg mehetek melózni!!!!
2010. jún. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem is elvárható hogy megmozduljon és ne a tökét vakargassa. Nálunk a férjem főz például mindig és ő is mosogat. A többi az enyém.
2010. jún. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
42%
A férjed folyamatosan dolgozik, hogy ti megélhessetek, neked pedig még a háztartást és a gyerkedeket is nehezedre esik ellátni? A gyerek olyan lesz, amilyenre neveled, ha folyamatosan felkapkodod amikor megnyikkan persze hogy nem tudsz tőle mozdulni sem egész nap. Ilyenkor meg könnyű sírni, hogy szalad a lakás. Ne már a szegény férjedet cseszegesd még ilyenekkel is...
2010. jún. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
27%

kötelezik arra hogy még itthon is dolgozzon? kétlem,mert akkor ha minimálisat is,de fizetnének érte...


párom is ugy gondolta (igy látta otthon),hogy a nőé a háztartás...de nem középkor,nem esik le a gyűrű az ujjárol,ha elmosogat,vacsitfőz,vagy elaltatja a gyereket...



igaza van az egyik válaszolónak...egyik hétvégén fogd magad,add a kezébe a gyereket (ha anyatejes,akkor etesd meg,ha tápszeres,akkor legyen megcsinálva),menj el fodrászhoz,vásáolgatni,barátnőzni,max annyira ugorj haza amig megszoptatod a kicsit...ha tápszeres,akkor elvan jol nélküled is

2 ilyen nap,és nem fogja megkérdezni hogy miért is segitsen...

2010. jún. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
79%
Úgy látom, lendülnek a piros kezecskék azoknak, akik nem szapulják a férjedet. Kérdésedre válaszolva, bármennyi segítséget elvárhatsz a férjedtől, de ha nem kapod meg, akkor abból ugye sértődés lesz. Ismered őt, tudod, hová helyezheted el a lécet, amikor arról van szó, hogy segítsen otthon.
2010. jún. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Köszönök minden eddigi választ!

Igazából nem vártam el sose semmit tőle, pont ezért, mert én egész nap otthon vagyok.Olyan szinten kiszolgálom, hogy ágyba viszem a kaját (és persze a tányérokat is kihordom a szobából).Csak most, hogy már napok óta beteg vagyok, lázas, alig bírok talpon lenni, most ugye nagyon el kellene egy kis segítség...Nekünk is nagyszülők, rokonok messze laknak, szóval magunkra vagyunk utalva.

Fogalmam sincs, hogy miért vagyok még mindig ennyire fáradt.Talán mert már szülés előtt 2-3 héttel éjszakánként 3-4 órát aludtam, és most se többet.Talán majd ha a baba átalussza az éjszakákat:)

2010. jún. 1. 11:15
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

ha nem kiélezett a helyzet, legyél egy kicsit türelmes

magadhoz leginkább

az anyasággal egy életre megvátozik az élet, adj időt magadnak,hogy belerázódj

szerintem a legtöbb első gyerekes kismama élete egy káosz az első pár hónapban ami nem feltétlenül a háztartásban mutatkozik meg, de akár abban is

hulla fáradt és még lelkiismeret furdalása is van, hogy hulla fáradt és nem kicsattanóan boldog non stop mint egy Hollywoodi sikerfilmben :)


Ne idegesítsd magad. Pár hónap és visszazökkensz :)

2010. jún. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!