Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi segítséget várhatok el...

Mennyi segítséget várhatok el otthon a férjemtől?

Figyelt kérdés

Otthon vagyok 3 hónapos kisbabánkkal, szóval egyértelmű, hogy az én feladatom a háztartás vezetése, főzés takarítás, és a baba gondozása, etetés, fürcsiztetés, pelusázás, szóval minden.Sajnos még mindig nagyon fáradt vagyok, a szülés óta nem sikerült kipihenne magamat.Sokszor káosz az egész lakás, mert a kisbabám mellett nagyon kevés időm van, nagyon sírós a baba, és keveset alszik.Szóval néha jól jönne egy kis segítség.

A férjemnek csak annyi a teendője, hogy elmegy dolgozni, és ha délután 5-6 körül hazaér, akkor még általában itthon csinálja a munkahelyi dolgait( amiért nem kap plusz pénzt).Ha megkérem valamire, akkor megcsinálja, de magától még a babát se veszi nagyon fel..Nem követelőzik, hogy miért nem főzök minden nap, vagy miért nincs patyolat rend, de a szurkáló megjegyzéseket azért megkapom.


2010. jún. 1. 10:52
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
59%

Nem értem a kérdést, de biztos bennem van a hiba. Ha megcsinálja, amit kérsz tőle, dolgozik és egyébként jól megvagytok, aki mi a gond? Az, hogy piszkál? Ültesd le és beszéld meg vele. Ezen nem kéne ennyit duzzogni.


Utolsó előtti: ott a pont=)

2010. jún. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
az én anyósom is erre nevelte a fiait...most ugyan panaszkodik, hogy senki nem rak otthon keresztbe semmit, meg mártírkodik, de élvezi, hogy panaszkodhat, sőt, már engem is oktat, hogy mit csináljak meg a párom helyett (sittlecipelés a másodikról pl.....nos felőlem addig marad a sitt, amíg akar, mert én nem cipelem le egyedül az biztos :D ...még pár hónapig úgyis felújítunk és nem használjuk azt a helyiséget)...a páromra még így lassan 3 év együttélés után is rájön néha a hepp, hogy vigyek neki kaját, amíg ül a gépnél és játszik...aztán észbe kap (ennek ellenére szokott kaját kapni, akkor is, ha nem ő csinálja meg ;), de már nem várja el és ha nekem kell valami és kérem, én is megkapom)
2010. jún. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
91%

Igazabol nagyon sajnalom ezeket a magukat szuperanyanak beallito "anyakat". Szar lehet, egy olyan ferjjel, aki mellett ennyit kell teljesiteni. Szamomra ok az anticsaladok.

Kedves kerdezo. Minden edesanya faradt a kezdetekben (meg ha nem is valljak be, mert tokeletesnek tunni jo). Onnantol kedve, h a pici tud magatol mozogni, minden konnyebb lesz. A hazi munkaval ne torodj, olyan gyorsan elrepul ez a soha vissza nem tero par ev. Elvezd ki inkabb minden percet, es toltsd a picivel. Hulyeseg, h ha felveszed elkapatod. En minden szavara ugrottam a kisfiamnak, amig magatehetetlen volt, egesz nap cipelve volt a popsija. Amint megtanult helyet valtoztatni egyaltalan nem igenyelte. Most ket eves, nem is szeret kezben lenni. Nagyon onallo kisfiu lett. A ferjed hozzaallasa, ha szerencsed van kesobb megvaltozik. Sok apa nem tud mit kezdeni a nagyon picike babakkal. Az en ferjem is ilyen volt, mara mar minta apa. 10 honapja o furdeti a picit, emellett sokat egyebben is segit. Igaz, en hamar visszamentem dolgozni, igy o is volt itthon vele egy kicsit, es megtapasztalhatta, h egyaltalan nem konnyu feladat a gyerekneveles es a haztartas vezetese.

Kitartas, hamarosan konnyebb lesz!

2010. jún. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindegyőtöknek!

Soha nem duzzogtam, nem is tudja, hogy számomra ez mekkora probléma.Előbb megcsinálok én bármit, minthogy mindenért szólnom kelljen.Ágyba viszem a kaját, mert ha nem viszek neki, inkább nem eszik...Szóval ez a gond.

Amúgy dolgos férfi, úgy is nevelték, csak lehet, hogy én rontottam el azzal, hogy sose kértem meg semmire, és megszokta.Most elgondolkozok, hogy megkérném néhányszor, hogy etesse meg a babát, vagy segítsen összepakolni.Csak hát ezt nem tudom, hogy megkérhetem-e.Én egész nap itthon vagyok, "Elvileg" nekem több időm van takarítani.

2010. jún. 1. 12:17
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Szoktasd hozzá a gyerekhez minden nap kapja meg 20-30 percre amíg te fürdesz.

Hétvégén vigye sétálni a kicsit addig főzz nagyobb adag kajákat és fagyaszd le hétközben pedig csak elő kapod.

2010. jún. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
78%
Hát ez nehéz kérdés.Először is az olyan válaszolóktól kérdezem mint pl. az első mégis,hogy gondolják hogy egy férfitól nem lehet elvárni napi 8 óra munka mellet hogy besegítsen??És ha letelik a gyes? A kedves anyuka is elmegy majd 8 órában dolgozni 1-2-3 műszakban.Hazamegy bevásárol főz gyerekér menni takarítani ebéd vacsora és akkor még foglalkozz a gyerekkel tanulj vele.És szolgáld ki Apucit??Na nee!Érdekes a nőktől el lehet várni mindezt munka után???Ezzel nagyon nem értek egyet mint ahogy írták is előttem ez az idő már lejárt.Ha akarta megcsinálta azt a gyereket akkor igenis vegye ki a részét.Azzal sem értek egyet hogy nincs idő semmire a pici mellett nekem is van egy lányom amikor pici volt nem kapkodtam fel állandóan.Igenis el tudtam végezni mellette az alapvető dolgokat mert muszáj.Nem kell mindig felkapkodni ebben picit igaza van a férjednek is azért az alap dolgokat meg lehet csinálni de te is elvárhatod a segítséget természetesen.Tudom hogy nem könnyű időszak ez de majd belerázódsz csak ne szoktasd ahhoz a picit,hogy állandóan rajtad lóg.Az jó ötlet ha alszik akkor te is pihenj le picit.Amikor jóllakott akkor igenis tedd le játszani és egy óra alatt addig sokmindent meg tudsz csinálni.Szerintem beszélgess erről a férjeddel mi itt tanácsot tudok adni de ha elmondod ezt neki biztosan jobban megérti majd és meg tudjátok oldani.
2010. jún. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
85%

Hogy könnyebb lesz, ha a pici mozog, nem mondanám. Most leteszed és ott marad az ágyában, s nem lófrál el, nem kell állandóan azt nézni mit csinál, s nem akar annyira segíteni a pakolásban sem, mint egy nagyobbacska gyerek. (Te összepakolsz, ő meg szétpakol) Jó játék, csak kicsit fárasztó.


Most jött meg a nők lapjám, s abban olvastam egy statisztikát:


HÁZIMUNKÁVAL A VÁLÁS ELLEN


"Egy nemrég közzétett brit tanulmány szerint kevesebb a válás azokban a családokban, ahol a férj is besegít a házimunkába. A 3500 házaspár életét (és válását) figyelő tudósok arra jöttek rá, hogy már nem igaz a hatvanas évekből eredő elmélet, amely szerint a jó házasság titka az, ha a férj dolgozik, a nő pedig otthon marad, és a háztartással foglalkozik. A nyilvánvalóan férfiakból álló tudóscsoportot meglepte az eredmény, lapunk munkatársait kevésbé."


Eddig a cikk. S még csak annyit, hogy én szeretem a rendet magam körül, így muszáj időről időre takarítani. Ha ketten csinálják ezt, akkor hamarabb végeznek, együtt vannak, lehet beszélgetni, kikapcsolódás is (hiszen ha valaki egész nap az irodában ül, s koncentrálnia kell, akkor egy más jellegű munka felüdítő lehet), több idő marad egymásra.


Nem gondolom, hogy a férfiaknak vasalnia vagy ablakot kellene pucolnia, de egy szemét kivitelbe, söprögetésbe, porszívózásba vagy portörlésbe senki nem halt bele.


S ha hozzá tesszük, hogy manapság már a nők is dolgoznak (otthonról gyermek mellől is), akkor a közös munkamegosztás szükséges!


Mint már említettem, a házasság nem rabszolgaság, nem egy önző állapot, nem az van, amit én akarok, hanem amit ketten akarunk. Ketten kell a pozitív dolgoknak örülni, s ketten kell a tragédiákat elviselni, a problémákat megoldani, a hétköznapok szürkeségét elviselni. Közösen vállalták a házasságot, egymásnak mondták ki az igent. A kölcsönösség nélkül semmit sem ér a dolog.


11:41

2010. jún. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
73%
11:41 tökéletesen leírtad azt, amit én is szerettem volna. A házasság nem rabszolgaság, egyik fél szempontjából sem. Azért mert az asszony nem kap fizetést a házimunkáért, ugyanúgy megdolgozik érte napi 10-15 órában. A házassághoz két fél kell, egymást kell segíteni, pláne ha az egyik félnek adott pillanatban jobban szüksége van a másik segítségére. A közös otthon ellátása mindkét fél feladata. Abba a feleség is belerokkan, ha a férjét is úgy kell ellátnia, mintha a gyermeke lenne. Nekem is minden tiszteletem azoké az anyukáké, akit gyermeket nevelnek, dolgoznak x műszakban majd háztartást vezetnek és a férjüket is kiskirályként kezelik, és mindent elé és alá raknak, míg a férj arra sem hajlandó, hogy a zoknijait összeszedje és a szennyesbe bedobja. De ez bármennyire is bámulatos, akkor sem élet, csak robotolás, akárhogy is nevezzük.
2010. jún. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
81%

hát ennél jóval több segítséget várhatnál el. nekem a párom sokat dolgozik ráadásul iszonyúan fárasztó fizikailag, amit csinál, nem egy irodában mereszti a seggét. mégis egyértelmű volt a legelejétől fogva, hogy munka után foglalkozott a kisfiunkkal míg én tudtam főzni vagy teszem azt csak bámultam a tv-t az ágy túlfelén, kikapcsolhattam agyilag, mert ő játszott a fiunkkal. volt, hogy tisztába tette, fürdetni együtt fürdettük. egyrészt nekem óriási segítség volt, hogy mikor végzett a munkával, "lepasszolhattam" neki a kisfiunkat, még akkor is, ha általában 3 méteres vonzáskörzeten belül voltam tőlük... :) és ő is fáradtsága ellenére mindig alig várta, hogy végre egy kicsit együtt lehessen a gyerekünkkel. szerintem ez a normális.

a párod szurkáló megjegyzéseit pedig én csírájában elfojtottam volna. amit meg tudsz csinálni, azt nyilván megcsinálod. amit meg nem, mert nincs rá időd, hát nehogy már amiatt beszóljon! talán azt gondolja te egész nap csak úgy vagy otthon és nem csinálsz semmit...

2010. jún. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
75%

Elvárni? Elvárni az alkalmazottamtól várhatok el valamit, mivel fizetek neki.

A férjemtől nem várok el segítséget(csak várok) de ha szükségem van rá, annyit segít, amennyire szükségem van. És viszont. Tőle azt várom el (meg a gyerekeimtől is) hogy a saját feladatukat - lehetőleg jól - elvégezzék. Ha segítenek, az ajándék, amit elfogadok, és külön köszönöm.

A férjed megcsinálja a munkahelyi dolgait, amiért lehet hogy nem kap plusz pénzt, de lehet, hogy ez kell hozzá, hogy megtartsa a pozícióját. Vag yszereti. Ha úgy érzed, aránytalan a tehervállalásotok, akkor üljetek le szerintem megbeszélni, ki miért feleljen. Vannak dolgok, amiben te vagy jobb, vagy nőies jellegűek, azt te vállald. van , ami férfias, illetve neki fekszik, azt ő vállalja! Aztán ha valaki nem bír a saját dolgaival, akkor a másik besegíthet. Még kérés nélkül is, mondd meg neki, hogy neked úgy jobban esik. De ha nem veszi észre, nyugodtan megkérheted - de akkor meg is kell köszönni! Egy férfi ritkán kér segítséget, de a buli kedvéért te is besegíthetsz neki, vagy együtt csinálhattok valamit.

Mondd meg, ha azt akarja, hogy szép és kedves felesége legyen, akkor arra időt kell szánni - neked is kell magán idő, kikapcsolódás, felltöltődés. Legjobb szerintem megbeszélni, mennyi időre van szükséged.. persze azért attól el lehet térni..de aférfiaknak sokkal jonbban mennek a konkrét dolgok. Ha tudja, hogy kedden 6-7-ig te jógán vagy, akkor úgy alakítja. Vag ypénteken este habfürdőt veszel és manikűrözöl, övé a kicsi. De az nehezen megy a legtöbb férfinak, hogy napi 48 órában résen álljon, nem kell-e segítség - nem úgy vannak megalkotva. Főleg nem úgy, hoyg ő majd magától kiatalálja, mit szeretnél. Szeret ő, és nem akar kihazsnálni, segít is, csakhogy a női munka soha nem ér véget, a férfiak meg szeretik elvégezni a feladatot: hatékonyan!! és aztán elégedetten hátradőlni, és szabadidős tevékenységbe fogni.tapasztalatom szerint, de 45 éves vagyok. Mióta így nézek rájuk, sokkal jobb a munkamegosztás köztünk. Van valami abban a Mars/Vénus nyelvi különbségben!


Olvasd el, számunkra nagyon hasznosnak bizonyult, jó ötleteket adott, és egy csomó félreértést megsórolunk.

: Mars és Vénusz mindörökké együtt John Gray


[link]

De komolyan ajánlom. Mielőtt butaságon összevesznétek.

2010. jún. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!