Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinaljak ha nem talalok...

Mit csinaljak ha nem talalok munkat?

Figyelt kérdés

Semmi mumkat, nem talalok sima mezei gimnaziumi erettsegim van, es hiaba irom a cegeknek hogy szivesen betanulom, nem alkalmaznak papir nelkul. Az apam ,anyam folyamatosan szidalmaz, bantanak, apam multkor allkapcson utot,mert hogy 24 evesen nem dolgozok. Hiabae kertem oket anno meg most is hogy haggyanak tanulni egy szakmat, bejonnek a szobamba a lepcsohazba kidobjak a cuccomat, 4-eve probalok szakmat szerezni es nem ment,o miattuk. Bezarjak napkozben az ajtot, a hutot lakattal, hogy menjek el dolgozni es keressem meg magamnak.. alkalmi munkaim voltak cdak, es vannak, de allandot nem talaltam sehol ahol eleg egy erettsegi. Probalkoztam mar mindenhol, tescoba is, auchanban is, de nem vettek fel. Ertelmes vagyok, sose voltam lazado kamasz, mindig tanultam es diakmunkaztam 19 eves koromig.

Szuleimnek nehez az eletuk mert anyam anno nem tanult es keveset keres, apam szinten es rajtam verik le a faradsagukat, meg hogy magyon risszul allunk anyagilag kb mar 9'eve folyamatosan.

Depressziom es kialakult, es semmi megoldast nem latok, minthogy veget vessek az eletemnek,mert lehetetlen sz ilyet elviselnem..25-vagyok lassan 1-honap mulva, apam,azt mondja a kolegajinak hogy.itthon do.. 25 rvesen es sehol nem dolgozok.hogy rakjanak ko engem, ugyvedhez fordulnak stb.

Engem meg nem alkalmaznak papir nelkul sehol,ahol lehetne fejlodni ,es nem 30'even keresztul egy futoszalagon kartont hajtogatni.


2017. okt. 18. 18:49
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
84%

kifogásgyártás az megy.

minek a kereskedelmi diploma, ha hegesztő akarsz lenni?

2017. okt. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
93%

Na, innentől kezdve kamu.

Ha egyetemen tanulsz nappali szakon, akkor nem mehetnél a munkanélküli képzéseire. Ha regisztrálva vagy a munkaügyiben, akkor minden más meséd kamu.

Logisztikát tanulsz egyetemen, de nyelvet nem tudsz, ergo diplomád sosem lesz. Plusz burkolónak meg kőművesnek akarsz elmenni. Logisztikával. Lol.


Tudod, a kifogás olyan, mint a s.egg. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.


Rengeteg tanácsot kaptál, mire közölted, hogy te csakazértsem fogsz dolgozni. Hát jó. Nem muszáj. De akkor zárt szájjal tűrd 40 évesen is, hogy apu bacogat, és tök igaza lesz.

2017. okt. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
85%

Emberek nyugi... már ő is bele keveredik. Amugy isnerek ilyen embert a közelben mint a kedves kerdező.... anyja meghalt es odaig csuszott hogy lehet bortonbe megy... egytol egyig ilyen hozzáállása volt....

De amugy minden viccet felreteve en ugy beledurrantanek abba az istiba fejedbe, higy orom lenne nezni....

Es miert mondtak a szuleid azt hogy 19 evesen mwnj el dolgozni? Lehet mert lattak, es tudtak, hogy mar akkor sem kesz beloled semmi... szakmunkasbol, gyujtogimibe mentel, ahol a sajat bevallasod szerint xar lett az erettsegid.... mit csinaltal tanulas helyett? Miert akarsz kereskedelmi diplomat, ha teged a hegesztes es a burkolas erdekel? Miert rinyalsz itt ahelyett hogy a sorsodon dolgoznal?

Szerinted lesz diplomad ily3n mentalitassal felfognak teged venni valami komolyabb poziciora? Tudod mit fogsz Te eleted vegeig hallgatni allasinterjun? "Köszönjük, majd ertesitjuk"! Tudod ennek a vergodenek mi lesz a vege? Szuleid ki vagnak (mert megtehetik, akar rendorrel is), vagy szuleid meghalnak, akkor nem lesz am kaja, meg ha.nem fizeted a szamlakat se aram, se viz, se internet... tudod mi lesz... szepen mesz dolgozni 3 muszakba pakolni, robotolni, vagy ehen doglesz.... utcan fogsz Te is sorba allni a kajaert, vagy az utcan fogsz elni.... sokkal.megalazobb lesz, mint 3 szakbam operatorkent dolgozni....

De vegulis ezt erdemled.....

Eddig miert nem tanultal munka mellett? Kb a kortarsaid mind ezt csinalja....

2017. okt. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
64%

Tufod mit nem ertek? Szuleid allitolag 19 evesen eltavartak dolgozni, es ne tanulj... de azota eltelt 5-6 ev... mit csinaltal? Mett nem tudsz alkalmu munkakon kivul semmit felmutatni, es semmi bizonyitvanyt se....

Megerdemled... remelem szuleid mar a sarkukra allnak....

2017. okt. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
88%

Ahh... az elején még rendesen sajnáltalak, sőt azthiszem emlékszem rád, már írtál ki kérdést, akkor még nem írtál ennyi kommentet, és a szüleidet hibaztattam, plusz ötleteket mondtam hogyan helyezkedj el.

De a kommentjeid alapjan most én ünnepélyesen lemondok "rólad"...

Te olyan lehetsz mint a tesóm. Egy link, egy elkényeztetett kisfiú! Nem tudom, ő miért lett ilyen, a szuleinknek 4-gyereke van, ők a vilag legaranyosabb, legsegítőkeszebb szülei, és 3- gyerekük (belertve természetesen én is) felelősségteljes felnőtté cseperedtek.

A tesom 8- évig feküdt itthon, arra hivatkozva hogy Ö "depressziós". Anya ezt komolyan vette, elvitte pszichológushoz, mindennel segitett neki.

Persze mi tudtuk hogy hát ez hülyeség, csak lusta, meg minden héten más csajt hozott fel.

Aztán az egyik lány akinek amúgy is 3- gyereke már volt, teherbe esett a tesomtól. Most vidéken élnek mind, tesóm dolgozik, bar ugyanúgy lusta mondjuk otthon segíteni az anyukanak, de legalabb dolgozik! Ez másfél éve elképzelhetetlen lett volna.


Én, pedig az egész eddigi életemet tanulással és kemény munkaval töltöttem. Nem lett volna muszáj, a szüleimnek nem volt sok pénzük, de ételre telt, odaadtak volna nekem az utolsó forintjaikat is, de nem lett volna szívem ehhez!

Hogy nez ez ki a gyakorlatban? Te otthon vagy,25-eves erős férfi, apád pedig idősként megfaradtan hazáér a melóból, te pedig követeled tőle a megértését?! Mert az én szüleimmel ezt a tesóm betudta játszani, de nem mindegyik szülő ilyen jószívű...

Én nő vagyok. Nem tudok férfiként tekinteni egy ilyen emberre. Nőként 3-munkahelyen dolgozok. Takarítok, 3 területen. Az egész hetem bevan osztva, most ezt csinalom, mert képzeld, én se tudok elhelyezkedni abba, amit tanultam. Tanultam, de vegig dolgoztam mellette is. Már felnőtt vagyok, férjem is van, albérletben élünk, mindketten dolgozuk, nem tudtam elhelyezkedni, de gyűjteni kellene pénzt, sajat lakásra, hogy majd egy szép napon családot alapithassunk, dolgozni kell, hogy majd idősen megpihenhessunk, ezért inkább elmentem sz.art pucolni... inkabb ez, így a pénzünket szamlaljuk, és nem a kárba ment éveket. Többet keresek takaritokent, mint a szakmámban palyakezdokent. Kb meg 5 év kellene abban a szakmaban, hogy egész jó fizetésem legyen. De így 5-ev takaritassal már milliós megtakaritasunk lenne, egészen pontosan kiszamolva évente eltudnank tenni 900-ezret, ha meghuzzuk a nadrágot, 1-milliot. Videken, 50km- körzetben ennyiért már veszel egy házat. :) de természetesen a férjem is dolgozik, szóval csak akarni kell.

Menj el mosogatni. Egy mosogató egy nap 10-12 ezret keres, es egyheten csak 3- masik héten 4-napot dolgozik. Ennyit tudok hozzafuzni, akarj valtoztatni!

2017. okt. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
84%

Ja, egyszer te már hisztiztél itt, és ugyanúgy csak a kifogásgyártás ment.


Figyelj, én már RÉG kidobtalak volna, nem ígérgetem, hanem 21-22 évesen mehetsz, amerre látsz, mert csak VERED álló nap.


- nem tanulsz

- nem tanulsz nyelvet - holott ALAP (diplomához KETTŐ is)

- nem dolgozol

- nem végzel tanfolyamot, amivel elhelyezkedhetsz


Gyakorlatilag SEMMIT nem csinálsz.

Van ilyen ismerősöm, ő is három éve otthon ül és nyávog, hogy nem kap munkát.

Ja, mert semmi nem jó neki, meg válogat.


Anyja meg elnézi neki, én egy év után utcára tettem volna, nem még eltartom 27 évesen.

2017. okt. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy egy kicsit beleláss a másik oldalról is:


Logisztikai cégnél dolgozom már 10 éve. Bizony nálunk is előfordul, hogy megüresednek állások (logisztikai, szállítmányozási, sevice ügyintézői stb.), melyekhez igazából valóban elég egy érettségi, hiszen speciális rendszerrel dolgozunk, azt meg használat közben lehet megtanulni.


Szóval amikor megüresedik egy hely, nem az van, hogy akkor nézzük meg a beérkezett önéletrajzokat vagy adjunk fel hirdetést . . . De nem ám. Belső pályázat formájában kiírják az állást, és aki szeretné, az megpályázhatja. Nem egy raktáros került már fel az irodába az elmúlt 10 évben, ilyen munkára gyakorlatilag egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor vettek fel külsőst. Jobban szeretnek ügyintézői szinten olyan emberekkel dolgozni, akik legalább az alapokkal tisztában vannak. És csak hogy még jobban meglepjelek: a raktárvezető is egy volt "targoncás", aki bizonyított.

2017. okt. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
100%

A válaszaid alapján NEM CSODÁLKOZOM HOGY KIA AKARNAK B@$ZNI!

Én már megtettem volna!

2017. okt. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, már a múltkor is írt ki erről kérdést, csak nem találom, aki esetleg megtalálná linkelje már be. :D
2017. okt. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyenge lett az érettségid mégis hogy vettek fel egyetemre?!

Még fizetősre is esélytelen. Főleg ha szegények vagytok a költségtérítéset se tudtátok volna fedezni. Belekeveredsz a saját hazugságaidba már...

Plusz kereskedelem és marketing egyetemen? Szar 1 éves OKJ is elég rá, az egész nem ér semmit. Egyébként se értem mi köze a kereskedelem -marketingnek egy raktárvezetéshez akár.

Menj el dolgozni szépen gyárba aztán tanulj esti iskolába. Az álmokért tenni is kell nem csak várni a csodát kisfiam.

Anno én is havi 60 ezerért dolgoztam gyárba 3 műszakba, nem kerestem rögtön nettó 250.000-t mint most. De én tettem is érte. Tanultam/tanulok is munka mellett...

Ébredj fel végre!

2017. okt. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!