Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinaljak ha nem talalok...

Mit csinaljak ha nem talalok munkat?

Figyelt kérdés

Semmi mumkat, nem talalok sima mezei gimnaziumi erettsegim van, es hiaba irom a cegeknek hogy szivesen betanulom, nem alkalmaznak papir nelkul. Az apam ,anyam folyamatosan szidalmaz, bantanak, apam multkor allkapcson utot,mert hogy 24 evesen nem dolgozok. Hiabae kertem oket anno meg most is hogy haggyanak tanulni egy szakmat, bejonnek a szobamba a lepcsohazba kidobjak a cuccomat, 4-eve probalok szakmat szerezni es nem ment,o miattuk. Bezarjak napkozben az ajtot, a hutot lakattal, hogy menjek el dolgozni es keressem meg magamnak.. alkalmi munkaim voltak cdak, es vannak, de allandot nem talaltam sehol ahol eleg egy erettsegi. Probalkoztam mar mindenhol, tescoba is, auchanban is, de nem vettek fel. Ertelmes vagyok, sose voltam lazado kamasz, mindig tanultam es diakmunkaztam 19 eves koromig.

Szuleimnek nehez az eletuk mert anyam anno nem tanult es keveset keres, apam szinten es rajtam verik le a faradsagukat, meg hogy magyon risszul allunk anyagilag kb mar 9'eve folyamatosan.

Depressziom es kialakult, es semmi megoldast nem latok, minthogy veget vessek az eletemnek,mert lehetetlen sz ilyet elviselnem..25-vagyok lassan 1-honap mulva, apam,azt mondja a kolegajinak hogy.itthon do.. 25 rvesen es sehol nem dolgozok.hogy rakjanak ko engem, ugyvedhez fordulnak stb.

Engem meg nem alkalmaznak papir nelkul sehol,ahol lehetne fejlodni ,es nem 30'even keresztul egy futoszalagon kartont hajtogatni.


2017. okt. 18. 18:49
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
100%
Diák munka,de nézd át az aldi,lidl,karier oldalát is ők gyakornokokat is szoktak keresni.
2017. okt. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
89%

Mi a betegséged, ami miatt nem bírod a fizikai munkát?

Munkaerőhiány van az építőiparban, a vendéglátóiparban, kereskedelemben. Minden második üzletre ki van írva, hogy eladót keresnek. Nem létezik, hogy aki akar, az ne tudjon valahol elhelyezkedni.

Logisztikai ügyintézőhöz tárgyalóképes nyelvtudás és szakirányú végzettség kell egyébként.

Olyan helyen keress munkát, aminek a feltételeinek meg tudsz felelni.

Szakmunkást anno miért hagytad félbe?

2017. okt. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 A kérdező kommentje:
szakácsnak jártam, és azt mondta a tanár akkor, mivel én csendes természetű voltam, hogy nem vagyok való erre a pályára mert nem tudok irányitani, vagy kommunikálni másokkal a konyhában. És akkor jártam egy szállodában 1 évig, ott meg rmütöttek, , és stb mirt nem prögök gyorsabban, a stb. Mindegy megutáltatták velem a szkmát. aztán, 9,10,11, osztályt kijártam, után elemntem egy gyűjtő gyengem gimibe. ahol délután jártam be ott leérettségiztem 2 év alatt 11, 12, osztály igy én ugy számoljuk 5 évet jártam suliba. 1 évig itthon voltam, mert csak 2013 nyarán kaptam ki a bizonyitványomat. Tehát plussz 2 év halasztás. 2013ban elkezdtem a sulit, de csak fél évig jártam, mert szüleim rám parancsoltak hogy menjek el dolgozni. És ott hébe hóba, de 2015ig dolgozgattam. Aztán 2015 óta 2017 szeptemberig itthon ültem. Amitől depressziós is lettem.
2017. okt. 18. 20:22
 24/67 anonim ***** válasza:
84%

Segedmunkaskent biztos felvesznek, most amugy is sok epitoipari munkast keresnek. Ha erdekel a szakma es eltanulod akkor rendes szakmunkaskent is felvesznek. A papir senkit se erdekel, csak az hogy jol dolgozol e vagy sem.

Ferfikent konnyebb munkat talalni.

2017. okt. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 A kérdező kommentje:
Én magamnak értelmesnek gondolom. És ennyi idősen már lehetne a kezembe 1-2 szakma. De nincs, ésnyelvtudás nincs, nem az volta a jövőm hogy nekem csomagolni kell, mint egy robotnak, egy gyárban. Nekem volt tervem, a kereskedelmi szakma, az élelmiszeripari mérnők szakma, és a logisztikus szakma. Ezekkel mind ellehet helyezkedni is.
2017. okt. 18. 20:27
 26/67 anonim ***** válasza:
86%

Telefonos ugyfelszolgalat, aldi,lidl.. itt nalunk a helyi lidlbe is keresnek raktari dolgozot. (bp) 260 000 bruttot fizetnek... kiveszel egy szobat bpen, az kb 40-50ezer kozott van rezsivel. Ennyibol meg lehet elni csak akarni kell.

En is duhos lennek ha a 25 eves fiam nem dolgozna, csak kifogasokat keresne.

Kereskedelem marketing alapkepzessel meg kitorolheted kb... ertelme nincs. Ha lett munkahelyed akkor tanulhatsz mellette olyat amit szeretnel, es van ertelme.

2017. okt. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 A kérdező kommentje:
Én is szeretnék dolgozni de NEM betanitott munkán. hanem fejlödő képes munkán, vagy csak tanulni,a tanulás is felér egy munkával...
2017. okt. 18. 20:32
 28/67 anonim ***** válasza:
92%
Szakma nélkül is el lehet helyezkedni, ha AKARSZ. Még nekem is isikeült, pedig hét (!) évet húztam le közmunkában. És nem azért mert nem lett volna munkalehetőség, csak a munkaadók nem szeretik az olyan bizonytalan embereket mint én. Egyszer kellett összeszednem a bátorságomat, és komolyan megpróbálni elhelyezkedni. És láss csodát-azonnal sikerült. Ja, és a közmunkában annak ellenére kötöttem ki hogy két szakmám is van. Szóval a szakma kevés, akarat is kell a munkahelyhez.
2017. okt. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
93%
"Én is szeretnék dolgozni de NEM betanitott munkán. hanem fejlödő képes munkán" Aranyom, valahol el kell kezdeni- ha nem kell a betanított munka kezdésnek, akkor te nem is akarsz dolgozni. A munkáltatók meg marhára nem fognak utánad kapkodni -főleg ah három-négy évig otthon vered még. Tudni akarják majd hogy eddig miért nem dolgoztál sehol, és nem fogják díjazni a kifogásaidat. Egyik kollégám is betanított munkásként kezdte- most minőségellenőr. Ja, és most fog targoncából vizsgázni-ugyanis munka mellett is lehet képezni magad. Én is ezt tervezem, ugyanis nem akarok újra közmunkában kikötni ha valami oknál fogva ott kell hagynom a céget.
2017. okt. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 A kérdező kommentje:
ELkedztem már betanitott munkán, és nem vettem rajta sok hasznát. Szüleimnek is ezt mondanám, dolgozzak havi 100 ezerért, betanitott munkán, és ne tanuljak, vagy tanuljak és később dolgozzak 400 ezeért?
2017. okt. 18. 20:42
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!