Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinaljak ha nem talalok...

Mit csinaljak ha nem talalok munkat?

Figyelt kérdés

Semmi mumkat, nem talalok sima mezei gimnaziumi erettsegim van, es hiaba irom a cegeknek hogy szivesen betanulom, nem alkalmaznak papir nelkul. Az apam ,anyam folyamatosan szidalmaz, bantanak, apam multkor allkapcson utot,mert hogy 24 evesen nem dolgozok. Hiabae kertem oket anno meg most is hogy haggyanak tanulni egy szakmat, bejonnek a szobamba a lepcsohazba kidobjak a cuccomat, 4-eve probalok szakmat szerezni es nem ment,o miattuk. Bezarjak napkozben az ajtot, a hutot lakattal, hogy menjek el dolgozni es keressem meg magamnak.. alkalmi munkaim voltak cdak, es vannak, de allandot nem talaltam sehol ahol eleg egy erettsegi. Probalkoztam mar mindenhol, tescoba is, auchanban is, de nem vettek fel. Ertelmes vagyok, sose voltam lazado kamasz, mindig tanultam es diakmunkaztam 19 eves koromig.

Szuleimnek nehez az eletuk mert anyam anno nem tanult es keveset keres, apam szinten es rajtam verik le a faradsagukat, meg hogy magyon risszul allunk anyagilag kb mar 9'eve folyamatosan.

Depressziom es kialakult, es semmi megoldast nem latok, minthogy veget vessek az eletemnek,mert lehetetlen sz ilyet elviselnem..25-vagyok lassan 1-honap mulva, apam,azt mondja a kolegajinak hogy.itthon do.. 25 rvesen es sehol nem dolgozok.hogy rakjanak ko engem, ugyvedhez fordulnak stb.

Engem meg nem alkalmaznak papir nelkul sehol,ahol lehetne fejlodni ,es nem 30'even keresztul egy futoszalagon kartont hajtogatni.


2017. okt. 18. 18:49
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
91%
Te nem is akarsz dolgozni, ráadásul olyan bicskanyitogató hozzáállásod van az élethez, hogy én is kivágnálak, mint macskát sz...ni, különben 40 évesen is rajtam élősködnél, mert kifogásod mindig lesz! 24 éves vagy, és semmit nem tudsz felmutatni. Egyetemen miért nem kapsz ösztöndíjat? Ha annyira a tanulásnak élsz, akkor azért csak kellene, valamit összeszedned...és ne mondd, hogy ez is lehetetlen, mert nem igaz. Diákmunka? Nyári munka? Azt írod vacakul álltok anyagilag, te meg erre 24 évesen még eltartatod magadat? Azt hittem, minimum orvosira jársz, hogy ennyire elutasító vagy, és ennyire fennhordod az orrod! Mire fel van akkora arcod, hogy válogatsz, meg neked fejlődőképes munka kell? Azt hiszed, hogy nulla szakmai tapasztalattal, egy sz@r semmi kereskedelmi marketinges papírral (ami kb egy okj-s boltos végzettség puccosabb neve, nulla plusz tartalommal, volt szerencsém ilyen emberekhez), majd hasra esnek előtted, és rögtön vastag fizetés vár, kényelmes fotellal? És még nyelveket se beszélsz? Nagyon el vagy tévedve, jól is teszik a szüleid, hogy kivágnak, mert máshogy a totál ködben élő fejed soha nem fog helyrekerülni...
2017. okt. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
90%

Őszinte leszek: soha, de soha a retkes mocskos életben nem fogsz állást találni!

Te olyat keresel, ahol láblengetésért adnak 400 ezret. Lássuk be, hogy ilyen nincs.

Hiába tartod magad intelligensnek: nem vagy az. Ez az írásképedből kiderült pár sor után. Lusta, buta, semmihez nem értő ember vagy, aki csak kifogást keres, hogy miért tartatja el magát az idős szüleivel. Nos, ilyen munkakörre meg pont nincs felvétel sehol. Ha majmokat kell betartani, mert akkora a munkaerőhiány, téged akkor is elküldenek a fenébe.

Vagy most kerülsz utcára, vagy akkor, ha a szüleid meghalnak. Soha az életben nem fogod tudni eltartani saját magad.

2017. okt. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
86%

Neked simán büdös a munka.

Ha annyira fontos lenne, akkor igenis visszamennél a gyárba, sor mellé, akárhova.

Butaság az, hogy ott nincs előrelépési lehetőség, a csoportvezetők, egyéb kisfőnökök mind a dolgozók közül kerülnek is. És van fentebb is, ha kitartó vagy.

Ilyen munkákból millió lehetőség van, nem csak minimálbérért. Speciel, ahol párom dolgozik, oda már lasszóval fogják az embereket, annyira nincsen, és simán megkeres 180-200-at. Oké, nem sok, de messze nem minimálbér.

Egyetemen létezik egyéni tanrend és levelező szak is, ha nagyon szeretnéd, meg tudnád oldani, hogy dolgozz mellette. Minden más csak kifogás.


Mellesleg én a helyedben első körben az önéletrajzomat meg motivációs levelemet raknám rendbe, nagyon jó kis minták vannak az általad felsorolt oldalakon. Mert amit leírtál, az alapján kb. könyörögsz a munkaadónak, nyilván ez nem lesz szimpatikus. Süt rólad, hogy picit sem vagy elkötelezett, csak azért próbálkozol, mert "kell".


Amúgy jófogáson is vannak normális ajánlatok. Álláskereső csoportot vezettem korábban, nem egy ügyfélnek találtunk ott állást. De hasznos lehet fészen a Szárnyas fejvadász és hasonló csoportok is.


Diákként miért nem vagy diákszöviknél regisztrálva? Tescoba meg ilyen helyekre onnan a legkönnyebb bejutni. És ott figyelembe veszik azt is, hogy tanulsz mellette.

2017. okt. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 A kérdező kommentje:

Erdekes, en nem talalok allaast, szimpla gimnazium erettsegivel. Vagyis talalok.olyat ahova eleg a 8altalanos vegzettseg is. De akkor minek tanultam plussz 5-evet.A masik dolgoztam mar csomagolokent es azt momdtak hogy 16 orazni kell ha nem tudod csinalni,mehetsz boven van masik. En pont hogy szeretnek dolgozni, mert barhol is dolgoztam eddig en voltam akkor a legjobb, mert nem dohsnyzok nem tartok 5 petces szunetet orankent es stb. Na de ilyen pakolo rakodo,gyari munkan kivul nem talaptam mast szimpla erettsegivel. Pl hegesztonek mem mehetek, ami szinten erdekel, burkolonak nem mehetek, ami megint cdaak erdekell, tehat nem budos a munka. Mert szeretem a szakmunkakat, de a cegeknek az kell aki gyakolrlott akinek nem kell elmagyatazni napi 100szor hogy, hogyan kell pl ivhegeszteni. Hanem olyat vesznek fel aki gyakorlott. Es van szakmaja ,. Csak hogy emlitsem egy burkolo,vagy hegeszto szakmat 3-evig tanulnak.

Attol hogy nincs vegzettsegem,csak erettsegim artol nem en tehetek, . Hanem a szuleim. Mert nem akkor kell mondani hogy fiam huzzal dolgozni 19'evesen es ba... d el segedmunkaval az egesz tovabbtanulasi jovodet ahogy van.mas hogyha az ember akar dolgozni,es mas hogyha nem.akar, en akarok de nem talalok. De olyan munkat ahol kozben megtanulom, a szakmat. Es nem olyan ahol ,ha nem tetszik van masik ember. Most b..om el azzal hogyha most se tanulok akkor 30+evesen is a szuleim nyakan kell elnem.

2017. okt. 19. 08:26
 45/67 A kérdező kommentje:

Es valoban bicskanyitogato.az hogy 25 evesen nem tudtam vegzettseget szerezni.. de ennek oka van. De a szuleim 3-eve turelmetlenek. Ha leulok tanulni,akkor ordibalnak hogy huzzak dolgozni, ne tanuljak,ne henyeljek menjek dolgozni.

Meg hogy szegyen azt amit csinalok, hogy mar ennyi idosen minek tanulok,meg hogy nem vagy mar diak. Nekem mar dolgoznom kell es nem tsnulni. Ezt mondjak folyamatosan kb 3-es fel eve korubelul.

2017. okt. 19. 08:31
 46/67 anonim ***** válasza:
91%
És akkor mi a fenének téblábolsz még mindig nappali tagozaton? Át lehet menni levelezőre, és mellette dolgozni. Ha olyan van, amire 8 általános is elég, akkor olyat. Tudsz jobbat? Majd 40 évesen is itt forsz sírni, hogy a szüleid miatt nincs burkoló szakmád, mert nem tanulhattál? Mégis akkor miért nem szakmára iratkoztál be, miért egyetemi szakra? Mit gondolsz egyébként más hogyan kezdete? Mindenki rögtön a végzettségébe vágó álommelóval, jó fizetésért? Neem...ott ahol tudott, és váltott, amikor jött jobb, ááá, nekem is az agyamra mennél, kiskirályfi, te csak egyszerűen nem akarsz dolgozni, és lenézed azt a munkát, amire alkalmas lennél. Túl sokat képzelsz magadról, csak úgy tűnik, magadon kívül senki nem tart téged jobbra...
2017. okt. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
89%

akkor menj oda ahova 8általános kell.

érettségi nem nagy szám manapság.

négy alatt elmehettél volna pl mekibe, egy szobára futotta volna belőle, és mellette tanulhattál volna valamit.

2017. okt. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 A kérdező kommentje:
Dehogy megyek vissza, eloszor tanulok, majd ha szakmaval nem talalok nunkat majd akkor.
2017. okt. 19. 08:46
 49/67 anonim ***** válasza:
95%

csak szólok párom érettségivel (+OKJ de nem ebből a témából) raktárban melózik, egész jó pénzért és mellette tanulja a logisztikát, hogy tovább tudjon lépni.

boltvezetőnek nem vesznek fel az utcáról, hanem először szépen eladó leszel és felküzdöd magad.

2017. okt. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 A kérdező kommentje:
Nappalira jarok, munkaugyi.kozpont most indit keozeseket novembertol heti 5 intenziv hegeszto kepzes 10-12-honap alatt meglesz a papir.
2017. okt. 19. 08:47
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!