Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kicsi gyerek jó, a nagy már...

A kicsi gyerek jó, a nagy már nem?

Figyelt kérdés

Ezt nem állítom egyszerűen csak ez jött le nekem akárhova nézek. Pl ez az oldal is elég szépen mutatja.

Pici baba, kisgyerek (kisiskolás korig) az kincs, áldás, ajándék, kis csoda, imádnivaló, stb, ezer kérdést feltesznek róluk napontaa legpitibb dolgokban és úgy általában istenítik őket.

A nagy gyerekekről viszont senki nem beszél, főleg nem ilyen szerelmesen. Viszont a nagy gyerekek rengetegszer írnak hogy milyen rossz életük van otthon, és hogy a szüleik úgy bánnak velük mint egy senkivel. És most nem a nyafogókra gondolok, mert sajnálatosan nagy számban vannak azok akik valóban nagy gondban vannak. Ha már nagy a gond vele, ha már nincs rád szorulva akkor nem olyan jó? Vagy csak elmúlik az újdonság varázsa?

Esetleg olyan egyszerű az egész hogy még nem nőtt nagyra az a nemzedék amely az új divatos nevelési elvekbe született (ahol állandóan a gyerek érdekeit kell lesni, kiszolgálni, betegesen igyekezni hogy sose legyen neki kellemetlen, nehogy sírjon egypercig, nehogy szigorú legyen vele a szülő, igényszerinti szopás minden egyéb)?


2010. máj. 29. 15:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%

Tudod, amikor kamasz voltam, sokszor én is úgy éreztem, hogy a szüleim kutyául bánnak velem, rettenetes, kilátástalan életem van, de ma már csak nevetek ezen. Kamasz voltam, lázadtam, önálló akartam lenni, önállóbb, mint a szüleim azt engedték. Ha nem mehetettem el egy későig tartó buliba, máris magamba roskadtam és biztos voltam benne, hogy ilyet egyetlen kortársammal sem mernének megtenni a szülei, csak az enyémek ilyenek velem. Pedig csak féltettek, óvtak, mert mindennél jobban szerettek. Százával lehetne hasonló példákat sorolni - mindenkinek vannak bőven ilyen emlékei, csak akkoriban nem volt internet, hogy kiöntsük a szívünket a világnak.

A kamaszok egyszerűen kamaszok. Egy majdem felnőtt testben még gyermeki, de már felnőtt akarattal rendelkező lelkek, akik sokszor még saját magukat is utálják, nem találják a helyüket a világban. Azt hiszik, mindent tudnak, kész felnőttek de félnek a sötétben és plüssmackóval alszanak. Mindig is lázadtak, keresték a saját útjukat és ez így is lesz mindig, amíg világ a világ.

A szülők legfontosabb feladata, hogy a kamaszokat átsegítsék ezen a néhány éven. Sok-sok türelemre, megértésre van szükség (sokszor elviselhetetlenek :=) ), bármi történjen, a gyereknek tudnia kell, hogy a szülei ott állnak mögötte (még ha éppen mindennél jobban is utálja őket :=) ).

Az én fiam is lázad folyamatosan, ha kérek valamit (pl. tegye rendbe a szobáját, azonnal ellenkezik, vagy éppen bólint, bemegy és leül zenét hallgatni, legózni (a fenenagy felnőtt egójával :=) !!!) vagy csak olvasgatni. Ha el akar menni és nemet mondok (mindig megindoklom), biztos, hogy már-már hiszti szintre tupírozza a helyzetet, majd amikor látja, hogy semmi nem segít, beront a szobájába, bevágja az ajtót és duzzog. Hatalmas türelem kell hozzá, és valóban nem is hasonlítható össze egy pelenkás tipegővel, akit még egy-egy öleléssel, csikizéssel meg lehet nevettetni.

Rengeteg valóban rossz sorsú gyerek, kamasz él a világon, de az ő sorsuk ritkán kerül fel az internetre, főleg pedig nem egy ilyen fórumra. Az itt kiírt sok panasz legtöbbje mögött csupán egy teljesen átlagos, kiegyensúlyozott kamasz pillanatnyi szomorúsága áll.

2010. máj. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Hát szerintem nem valami kamaszlázadás aki beírja ide hogy verik vagy isznak a szülei és egyéb durva dolgok.

És én most nem arról beszélek hogy a kamaszt hogy kell nevelni. Nem azt mondom hogy nem kell. De attól még szeretni lehet, áradozni róla mint egy kisbabáról de mégsem sokan teszik ezt! Pont attól lenne a szülő olyan tökéletes ahogy beállítja magát ha egy nagyobb, nehezebben kezelhető gyereket is ugyanúgy szeret mint az aki csak feküdni és gügyögni tud még.

Én sem vagyok kamasz már, nem azért írom mert épp lázadok, ez egyszerűen csak egy észrevétel.

2010. máj. 29. 16:52
 13/19 anonim ***** válasza:
65%

"Itt is megmutatkozik, hogy a nők többsége kisbabát akar és nem gyereket. Ez a baj."


Ebben igazad van.. 21/N

2010. máj. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
16:45 vagyok. Amelyik kamasz szülei iszákosak és verik őt, azt a szegényt valószínűleg kisgyerekként sem babusgatták. Nagyon szomorú dolgok ezek. Volt ilyen régen is, de megint csak a net hiánya miatt szűkebb körben váltak az ilyen esetek ismertté. Az a legnagyobb baj, hogy hiába szerzünk egyre többen, egyre több ilyen esetről tudomást, mégsem tudunk érdemben tenni ellene.
2010. máj. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy jogos kerdes es en is sokat gondolkodtam mar rajta igy szulokent is. Ugyanis ezen az oldalon es mas oldalakon is latni, hogy a babakrol mennyi kerdes van, mig nagyobb gyerekekrol mar nem.


Azert lehet, mert nagyobb gyerekektol a szulo mar elvarja az onallosagot, a problemai valamennyire onalloan valo rendezeset, de ezt egy 2 evessel nem lehet megtenni. A masik pedig az, hogy egy baba szuletese, ujdonsag, de 10 ev mulva mar nem lesz ujdonsag es a szulo sem lesz otthon, hogy gondozza, a gyerek egyre jobban fuggetlenedik, onallosodik, kialakul a sajat kis elete, privat zonaja. Ezaltal a szulo mar nem olyan szinten lesz az elete resze, nem is fog minden apro dolgarol tudni, mivel nem tolti vele a nap 24 orajat. Azt hiszik sokan, hogy csak a fizikai ertelemben vett ellatas a fontos, majd amikor ez mar megy onalloan, van, aki nem nagyon foglalkozik a gyerekevel, mert az ovodat, iskolat tartjak a neveles kozponti helyenek, pedig ez helytelen. Azert vannak jo peldak is. Sok szulo foglalkozik a gyerekevel. Ha te ugy erzed, hogy elhanyagolnak a szuleid, lehet veluk beszelni...


23/N

2010. máj. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Á nem lehet mert tipikus szülőként gondolkoznak. Mondok valamit, az nem igaz, nem úgy van és el is intézték, meg amúgy sem vagyok már gyerek... De nem is ebből jött a kérdés hanem az itt látottakból.
2010. máj. 29. 17:22
 17/19 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés!Gyakorló szülőként mondom,hogy nem tudom miért van ez,de tényleg így van.Van egy hét évesem és egy tíz hónaposom és úgy van,ahogy mondod,a picivel sokkal türelmesebb vagyok,ő a tündi-bündi.Elismerem,ez az igazság és közben meg lelkiismeret furdalásom van a naggyal szemben.Próbálok megértő és türelmes lenni,de sokszor nem megy.Szerintem ez azért van,mert fáradt vagyok,hiszen a baba nagyon sok törődést igényel,a nagy pedig picit féltékeny és ő is több törődést igényel,mint általában.Ez nagyon nehéz,megtalálni az egyensúlyt,azt,hogy a nagy is többet kapjon.Bevallom szégyenlem,de sokszor már nincs erőm hozzá.Azért igyekszem és kijelenthetem,hogy a nagyot is ugyan úgy szeretem,csak ebben az élethelyzetban a picinek nagyobb szüksége van rám.
2010. máj. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nos egy kisbabát másképpen kell szeretni, mint egy lázadó kamaszt. A kisbabát tanítgatni kell folyamatosan, testi és lelki szükséglete a szülőtől függ, kiszolgáltatott, ám némi dackorszaktól eltekintve (többnyire)szentírás az amit a szülő mond neki.Ezzel szemben a kamasz úgy hiszi, hogy már mindent tud, sőt mindent jobban tud. A kamaszok többsége rühelli, ha anya vagy apa azt tárgyalja ki, hogy milyen okos és ügyes az ő drága gyereke. Ebben a korban a kamaszok többsége mindenfélét kipróbál (cigi, pia,drog), lázad, kiabál és ajtót csapkod. Nem viselkedik mindig szerethetően. Egy idegen más kamasz hisztijét nem is tudja elviselni. Ám a szülők ilyenkor is szeretik, mert szeretjük a gyerekeinket. Ugyanolyan erősen mint kicsinek, csak másképp. Hagyjuk őket felnőni. Mert ez az élet rendje. Egy életen át nem tutjgathatjuk a gyerekeinket. Megtanítjuk járni, majd hagyjuk, hogy egyedül menjen. Megtanítjuk beszélni és hagyjuk, hogy másokkal beszélgessen. Megtanítjuk szeretni és hagyjuk, hogy másokat szeressen. Mi pedig egy lépéssel hátrébb állunk. Háttérben törődünk aggódunk.
2010. máj. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
51%
Én gyűlöltem a szüleimet,főleg anyámat.Ő volt megtestesült gonosz,egy szemtelelen megjegyzésért adott pofont verésnek tituláltam,stb.Nem olyan fekete az ördög.
2010. jún. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!