Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kicsi gyerek jó, a nagy már...

A kicsi gyerek jó, a nagy már nem?

Figyelt kérdés

Ezt nem állítom egyszerűen csak ez jött le nekem akárhova nézek. Pl ez az oldal is elég szépen mutatja.

Pici baba, kisgyerek (kisiskolás korig) az kincs, áldás, ajándék, kis csoda, imádnivaló, stb, ezer kérdést feltesznek róluk napontaa legpitibb dolgokban és úgy általában istenítik őket.

A nagy gyerekekről viszont senki nem beszél, főleg nem ilyen szerelmesen. Viszont a nagy gyerekek rengetegszer írnak hogy milyen rossz életük van otthon, és hogy a szüleik úgy bánnak velük mint egy senkivel. És most nem a nyafogókra gondolok, mert sajnálatosan nagy számban vannak azok akik valóban nagy gondban vannak. Ha már nagy a gond vele, ha már nincs rád szorulva akkor nem olyan jó? Vagy csak elmúlik az újdonság varázsa?

Esetleg olyan egyszerű az egész hogy még nem nőtt nagyra az a nemzedék amely az új divatos nevelési elvekbe született (ahol állandóan a gyerek érdekeit kell lesni, kiszolgálni, betegesen igyekezni hogy sose legyen neki kellemetlen, nehogy sírjon egypercig, nehogy szigorú legyen vele a szülő, igényszerinti szopás minden egyéb)?


2010. máj. 29. 15:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Igazad van, ezen már én is sokat gondolkodtam.
2010. máj. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%

majd ha te is szülő leszel, akkor megtudod, hogy a kisgyerekkekkel mennyi gond van, de azért nem lehet őket hibáztatni. Elsősorban a kamaszok lázadnak a szüleik ellen, minden apróságok felnagyítnak, keresik a saját világukat, ezért sokszor ütköznek a nézeteik a szülőékével, sokszor csak dacolásból

12/F

2010. máj. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Egészen jó a megfigyelésed, hogy nagyon kevés kérdés érkezik nagyobb gyerekekkel kapcsolatban. Nos nekem legnagyobbam tíz éves.Tapasztaltam, hogy osztálytársainak szüleinek többsége, meg van róla győződve, hogy mindent jól csinál. Még kicsiknél mindenki retteg, hogy valamit nem jól tesz,mert a piciknél ez végzetes lehet, addig a nagyobbaknál becsukják a szemüket. Akkor döbbennek meg amikor a probléma már túlnőtt rajtuk és a gyerek már a kamaszkorban teljesen kezelhetetlenné válik. Ám a legtöbben akkor is a másikat, másik szülőt, tanárt, másik gyereket hibáztatják a gyerekük viselkedéséért. Tehát a kicsiért illik aggódni a nagynál már mindent illik tudni. S ha a szülő tudja, hogy elcseszte akkor azt a gyereken vezeti le. Ezért írnak inkább a gyerekek, mint a szülők.
2010. máj. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Én is észrevettem. Hogy a kicsi gyerek mindig kicsi pici csöppség babusgatjuk aztán amikor felnő már a legtöbben nem nevelik csak haggyák élni a fiatalokat a nagyvilágnak.Nem általánosítva mondtam de sok ilyen van.
2010. máj. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Van egy mondás: Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. Persze ez nem azt jelenti, hogy a nagyobbat kamrába kell zárni. Minden esetre sokkal több az ütközési felület a nagy gyerek éa szülő között, mint kis gyerek esetében. A kis gyereknek többnyire te parancsolsz, míg a nagy szeretné a saját életét élni. Aki a naggyal ért szót, az az igazi szülő!
2010. máj. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
Itt is megmutatkozik, hogy a nők többsége kisbabát akar és nem gyereket. Ez a baj.
2010. máj. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Igaz a mondás: kicsi gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond!

Szülőként amíg különösebben nem jelentős problémája van az embernek, addig könnyedén felteszi akár itt is a kérdést, viszont ha már komolyabb, akkor nem biztos, hogy ezen a helyen keresi a megoldást. Legalábbis jó esetben.

2010. máj. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
De attól még szeretni lehet, mégsem látom hogy annyira szeretnék mint a kicsiket... Olyan mintha csak élnének egymás mellett és az egyik főnök a másik meg szót fogadna de nem család. Egy csomó ember be tudja ismerni ha valamit rosszul csinál. Aki szülő az miért nem?
2010. máj. 29. 16:14
 9/19 anonim ***** válasza:
96%
Húúú,ez egy nagyon bonyolult kérdés.Nekem 2 gyerekem van(a nagy 18 éves,a kicsi 2 éves),és tény és való,hogy másként viszonyulok hozzájuk.A kicsit babusgatom,velem alszik,egész nap vele vagyok,hozom.viszem stb.A nagy már más fajta törődést igényel.Őt meghallgatni,segíteni kell inkább(siet vhova dobjam el kocsival,sos kell vmelyik ruhája vasaljam ki,vigyem be a vacsiját,mert tanul(most érettségizik)és jól esne neki stb.Ettől én még egyformán szeretem őket,de más fajta problémák,vagy teendők vannak velük.A kicsi még rám van szorulva,én jelentem neki az életet,a nagy már kezd kifelé kacsingatni,az élet felé...de ettől én még ott állok mögötte(tudja is),és ha kell,megkapaszkodhat a kezemben.Szval nekem a nagy is és a kicsi is fontos,és GYEREK.Az ÉN gyerekeim...
2010. máj. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
29%
A szülő azért nem ismeri be, hogy hibázik mert nem kell neki. Az van amit ő mond, a gyerek neve pedig kuss. Legalábbis sokaknál így működik.
2010. máj. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!